36. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  30.05.2015 ob 17.00  | Prenos: TV Slovenija 2

0 : 0

Sodniki: Glažar Roman (glavni sodnik), Skok Aleš (1. pomoč), Burjan Aleksander (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 2

0'
  Prisrčen pozdrav iz Ljudskega vrta, kjer je šampionski pridih danes še bolj izrazit! #MBvKP
0'
  36. krog je zadnje dejanje državnega prvenstva. V Mariboru bosta na ogled ekipi, ki sta v tej sezoni dopolnili bero lovorik. Državni prvak proti pokalnemu zmagovalcu. #MBvKP
0'
  Koprčani so že ponosno dvignili nagrado za zmago v pokalnem tekmovanju. Slovesnost s podelitvijo državnemu prvaku bo danes po tekmi na južni ploščadi pred stadionom. #MBvKP
0'
  Tam je živahno že od poldneva. Ustaljen zabavni park je danes obogaten s pestrejšo kulinarično ponudbo, srečelovom in ponudbo novih navijaških artiklov. #MBvKP
0'
  Vstopnice so tokrat cenejše, izkupiček od prodaje namenjen za letovanje otrok iz socialno ogroženih družin. #MBvKP
0'
  Nogometno dogajanje na glavnem igrišču je začela revija podmladka iz Ljudskega vrta. Predtekme mladih so bile napoved mariborsko-koprskega obračuna. #MBvKP
0'
  Resnejšega tekmovalnega naboja tokrat ne bo. Mariborčani bodo imeli na koncu občutno prednost pred zasledovalci, Koprčani bodo tekmovanje sklenili na sedmem ali osmem mestu. #MBvKP
0'
  Primorci gotovo želijo izboljšati vtis s prejšnjih tekem. Zadnjih pet ligaških so izgubili, že na treh zapored niso dali gola. #MBvKP
0'
  Statistika s tekem v Mariboru jim ni v oporo pri smelih načrtih. Pod Kalvarijo so nazadnje zmagali avgusta 2009. #MBvKP
0'
  Ante Šimundža je držal obljubo. Premešal je mariborsko zasedbo, v začetno postavo je uvrstil vratarja Cotmana, zraven bodo na terenu še Šuler, Sallalich, Tavares, Zahović, Vršič, Vokić, Rajčević, Viler, Vujčić in Mertelj. #MBvKP
0'
  Rodolfo Vanoli, čigar trenersko znanje zelo ceni tudi Zlatko Zahovič, se je odločil za naslednjo postavo: Simčič, Gregorič, Šme, Guberac, Rahmanović, Halilović, Smrtnik, Črnigoj, Krivičić, Hadžić in Pučko. #MBvKP
0'
  Po sončnem dnevu zdaj oblačnost v Mariboru. Napoved ni najboljša. #MbvKP
0'
  Prihod igralcev na igrišče. Gostje pripravili špalir za državne prvake. #MBvKP
0'
  Občinstvo na nogah, vse v vijoličastem. V novih, šampionskih majicah tudi mariborski strokovni štab. #MBvKP
1'
3'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Smrtnik. Utrpel ga je Dare Vršič.
3'
  Amar Rahmanovič je dobil rumeni karton. Zaradi ugovarjanja.
4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Hadžič. Utrpel ga je Dejan Vokič.
7'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich. Utrpel ga je Denis Šme.
8'
  Bojevit, dinamičen začetek.
9'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Smrtnik. Utrpel ga je Marko Šuler.
10'
  Če bi se Smrtnik prebil mimo Šulerja, bi prišel do soočenja s Cotmanom. Sodnik Glažar je piskal prekršek koprskega igralca.
12'
  Streljal je Luka Zahovič, a mimo vrat.
13'
  Prvi poskus na tekmi. Avtor Zahović, ki je preusmeril podajo Vilerja. Mimo vrat.
15'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Halilovič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
15'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič. Iz prostega strela, preslabotno za Simčiča.
17'
  Domači prevladujejo, iščejo način, kako skozi strnjeno koprsko obrambo.
17'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Vokič. Utrpel ga je Domen Črnigoj.
19'
  Zelo dober obisk na slavju v Ljudskem vrtu. Ocena je okoli 8000 gledalcev.
20'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Amar Rahmanovič. Utrpel ga je Marko Šuler.
22'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Domen Črnigoj. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
23'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krivičič. Utrpel ga je Dejan Vokič.
25'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
26'
  Najlepša priložnost. Mariborski kapetan je z bližine meril čez gol. Podajo je prispeval Sallalich. Ostaja pri začetnem izidu. #MBvKP
28'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Pučko. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
29'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich. Utrpel ga je Miha Gregorič.
30'
  Igralci v belih dresih doslej nenevarni, brez poskusa proti mariborskim vratom.
34'
  Damir Hadžič je dobil rumeni karton.
36'
  Kazen za Hadžića. Krivo je bilo posredovanje nad Tavaresom, ko je sodnik pustil prednost. Glažar mu je pokazal karton po predhodnem ustnem opozorilu.
39'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Vokič. Utrpel ga je Matej Pučko.
42'
  Koprski taktični načrt v obrambi deluje. Vijoličasti skorajda brez nevarnih strelov.
42'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Pučko. Utrpel ga je Daniel Vujčič.
44'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Ivica Guberac.
45+1'
  Še minuta dodatka v prvem polčasu.
45+2'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Vokič. Utrpel ga je Ivica Guberac.
45+2'
45+2'
  Mariborska prevlada in malo priložnosti v prvem polčasu. Gostje brez strela proti nasprotnemu golu, v obrambi zbrani in bojeviti.
45+2'
  Ljudski vrt pozdravlja svetovno športno zvezdo! Gost ob polčasu je najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar! Žena je iz Maribora, zato ni dileme, za koga navijati, je pravkar povedal. Za dodatno navdušenje polnih tribun. Dobil je vijoličasti dres s številko 11.
46'
49'
  Luka Koper ima udarec iz kota. Prvi kot na tekmi!
50'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Amar Rahmanovič. Utrpel ga je Dare Vršič.
53'
  Menjava: iz igre Žiga Smrtnik, v igro Žan Nikolič.
57'
  Žan Nikolič v prepovedanem položaju.
58'
  Streljal je Amar Rahmanovič, a mimo vrat.
58'
  Prva priložnost za goste! Rahmanović se je pred golom otresel Šulerja in po podaji Pučka z leve meril mimo vrat. #MBvKP
59'
  Menjava: iz igre Dejan Vokič, v igro Agim Ibraimi.
61'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares. Mariborski kapetan se je spretno prebil skozi koprsko obrambo, veselje mu je ob soočenju preprečil Simčič. #MBvKP
61'
62'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Denis Halilovič.
63'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Domen Črnigoj.
64'
  Aleš Mertelj je dobil rumeni karton.
64'
  Streljal je Žan Nikolič, a mimo vrat.
64'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
65'
67'
68'
  Živahnejše obdobje v Mariboru.
69'
70'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mitja Viler. Na robu kazenskega prostora je sprva preigral Krivičića in nato poskusil z desnico, svojo slabšo nogo. Spet se je izkazal Simčič. #MBvKP
70'
71'
72'
  Vijoličasti stopnjujejo pritisk.
72'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Utrpel ga je Domen Črnigoj.
73'
  Menjava: iz igre Dare Vršič, v igro Damjan Bohar.
74'
  Menjave razkrivajo mariborsko kakovost. Šimundža si lahko privošči, da Ibraimija in Boharja pošlje na igrišče šele v drugem delu.
74'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat. Meril je kak meter čez gol.
78'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Amar Rahmanovič.
78'
  Marko Šuler je dobil rumeni karton.
78'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Halilovič. Močan strel je Cotman ubranil. #MBvKP
82'
  Poškodba Domna Črnigoja.
82'
  Menjava: iz igre Domen Črnigoj, v igro Patrik Posavac.
85'
  Streljal je Sintayehu Sallalich, a mimo vrat. Silovit in nenatančen poskus Izraelca. #MBvKP
88'
88'
  Menjava: iz igre Sintayehu Sallalich, v igro Dino Hotič.
90'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Hotič. Utrpel ga je Patrik Posavac.
90'
  Dino Hotič je dobil rumeni karton.
90'
  Menjava: iz igre Amar Rahmanovič, v igro Nik Mršič.
90+1'
  Zabava na tribunah. Mehiški val.
90+1'
90+1'
  Stalna slika ob slavjih v Mariboru. Občinstvo na igrišču, v boju za kose oblačil svojih ljubljencev.
90+1'
  Tekma se je razpletla brez golov, drugi polčas zanimivejši od prvega. Tudi priložnosti je bilo v tem obdobju neprimerno več.
90+1'
  Slavje se seli na južno ploščad, kjer bo mariborski kapetan petič zapored dvignil pokal za najboljše moštvo v državi. Prijetno soboto še naprej!