5. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  12.08.2015 ob 19.15  | Prenos: Kanal A

1 : 0

Sodniki: Drečnik Davor (glavni sodnik), Rojko Gregor (1. pomoč), Povšnar Dejan (2. pomoč) , Skok Aleš (4. sodnik) , Obrenović Rade (5. sodnik) , Bukovec Miran (6. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Lepo pozdravljeni iz Ljudskega vrta, kjer se bosta čez slabo uro v "štajerskem derbiju" med seboj udarili moštvi Maribora ter Celja. #MBVCE #plts
0'
  Državni prvaki se v boj podajajo po boleči zaušnici, ki so jim jo v minulem krogu prisolili Koprčani. #MBVCE #plts
0'
  Največ zaslug za prvi poraz v sezoni gre pripisati neučinkovitosti napadalcev, svoj del krivde pa nosijo tudi neodločni branilci.
0'
  Iz vijoličastega tabora sicer sporočajo, da bodo vtis popravili že danes, kljub številnim težavam, ki jih pestijo.
0'
  Arghus še ni povsem nared za največje napore, po poškodbi se počasi vrača Tavares, iz enakega razloga ni v kadru Stojanoviča ter Rajčeviča. Mendy še išče pravo formo. Pred tekmo je bil vprašljiv tudi Ibraimi, a bo danes kljub temu nastopil od prve minute.
0'
  Prav za to velik del odgovornosti nase že prevzemata novinca, Gigli in Bajde, ki je prišel ravno iz Celja. A ta obetavni nogometaš, po debiju v kopru, tokrat ne bo v začetni enajsterici.
0'
  Svoje načrte imajo Celjani, ki bodo Mariborčanom po sedmih mesecih skušali prizadejati njihov prvi poraz pred domačimi navijači in s tem zabeležiti še le svojo prvo zmago v sezoni.
0'
  "Grofje" so tako edino moštvo med slovenskimi prvoligaši, ki doslej še niso vknjižili vseh treh točk. #MBVCE #plts
0'
  Tako slabemu uvodu v sezono so gotovo botrovale številne spremembe znotraj celjskega moštva.
0'
  Oslabljeni bodo tudi Celjani. Ob že dlje časa odsotnih Krajcerju (je že na klopi za rezervne nogometaše) ter Kotniku, dodatno skrb trenerju Rožmanu povzroča poškodba Ahmedija ter odsotnost Jakoliča.
0'
  Kljub lažji poškodbi, bo Ibraimi za vijoličaste začel od prve minute. #MBVCE #plts
0'
  Pa poglejmo še obe enajsterici...
0'
  Maribor: Handanovič, Viler, Šuler, Gigli, Bohar, Vršič, Filipovič, Kabha, Sallalich, Ibraimi, Mendy. #MBVCE #plts
0'
  Celje: Hosman, Vidmajer, Soria, Klemenčič, Pišek, Vrhovec, Klapan, Miškič, Težak, Sousa, Firer. #MBVCE #plts
0'
  Ibraimi bo zaigral v konici napada z Mendyjem. #MBVCE #plts
0'
  Glavni sodnik današnjega obračuna bo Davor Drečnik, ob pomoči Gregorja Rojka ter Dejana Povšnarja, naloge četrtega sodnika bo opravljal Aleš Skok.
0'
  Naj se "bitka" za Štajersko prične... Začetni žvižg pričakujemo ob 19.15. #MBVCE #plts
0'
  Vijoličasti že dobrih sedem mesecev niso izgubili pred domačimi navijači. #MBVCE #plts
1'
1'
  Celje ima udarec iz kota.
2'
  Takoj uvodoma so preko Klapana nevarno zapretili Celjani, ki je s 16m le za malo zgrešil. #MBVCE #plts
6'
  Nenatančen je bil tudi Danijel Miškič, ki je meril precej mimo vrat.
7'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Željko Filipovič.
8'
9'
  Vršičeva podaja s strani je preletela gostujočega vratarja ter se še le od prečke odbila nazaj v polje. #MBVCE #plts
10'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Tadej Vidmajer.
11'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Bohar. Utrpel ga je Karlo Težak.
11'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
14'
  Obetavni napad vijoličastih se je končal brez zaključnega strela. #MBVCE #PLTS
15'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Željko Filipovič.
17'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Dare Vršič.
19'
  Ivan Firer je zadel okvir domačih vrat, a je glavni sodnik Drečnik napad prekinil zaradi prepovedanega položaja.
19'
20'
  Po kotu je Šuler z glavo meril mimo vrat.
21'
  Danijel Miškič v prepovedanem položaju.
22'
  Za dobro vzdušje na tribunah skrbijo Viole, ki že vabijo na nedeljski derbi z Olimpijo. #MBVCE #PLTS
22'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Ivan Firer.
24'
  Šuler je še pravočasno posredoval pred Težakom, ki je bil v obetavni priložnosti za zadetek.
25'
  Prekinitev zaradi poškodbe Handanoviča...
26'
  Po sodniškem metu se igra že nadaljuje.
28'
  Spremljamo bolj podjetno igro gostov, medtem ko Mariborčani brez pravih idej skušajo prebiti Celjane.
28'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sintayehu Sallalich.
28'
  Streljal je Ibraimi, a mimo vrat.
30'
  Lep samostojen prodor je Sallalich zaključil preveč po sredini vrat, tako da je vratar Hosman žogo še odbil nazaj v polje. V nadaljevanju je za malo zgrešil še Ibraimi.
31'
  Odgovor Celjanov preko Vidmajerja, ki pa znova ni zadel v okvir domačih vrat.
32'
  Ivan Firer v prepovedanem položaju.
35'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marwan Kabha. Utrpel ga je Janez Pišek.
36'
37'
  Vršič je lepo podal proti Mendyju, a je Soria še pravočasno posredoval.
37'
  Streljal je Marwan Kabha, a mimo vrat.
37'
39'
42'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Janez Pišek. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
43'
  Danijel Miškič si je lepo izboril prostor za strel v domačem kazenskem prostoru, a je tudi on zgrešil cilj.
44'
45+2'
  Iz prostega strela je Agim Ibraimi meril visoko preko vrat.
45+2'
  Konec 1.polčasa, domače občinstvo izraža nezadovoljstvo z igro vijoličastih.
45+2'
  Spremljamo precej enakovreden prvi polčas, v katerem pa bi nekoliko več podjetnosti vendarle lahko pripisali "grofom" iz Celja. Mariborska igra je vse preveč "raztrgana", brezidejna. Rešuje jih individualna kvaliteta posameznikov.
45+2'
  Menjava: iz igre Jean-Philippe Mendy, v igro Marcos Morales Tavares.
45+2'
  Menjava: iz igre Dare Vršič, v igro Gregor Bajde.
45+2'
  Dvojna menjava pri domačih.
46'
48'
  Nevaren poskus Bajdeta, je končal mimo vrat. Za malo je bil prekratek tudi Tavares na drugi vratnici. #MBVCE #PLTS
50'
  Ivan Firer je meril točno v naročje Handanoviča.
50'
51'
  Strel Ibraimija je pred vratarjem še preusmeril Marcos Morales Tavares, a preko vrat.
52'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Karlo Težak. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
53'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a za malo mimo desne vratnice celjskih vrat.
53'
  Menjava: iz igre Karlo Težak, v igro Sunny Ogbemudia Omoregie.
55'
  Mariborčani vršijo pritisk na vrata Celjanov. Tavares pa v dveh poskusih ni premagal Hosmana. #MBVCE #PLTS
56'
  Streljal je Agim Ibraimi, a visoko preko vrat.
57'
57'
  Iz težkega položaja je bil nenatančen še Marko Šuler, ki je meril preko celjskih vrat.
58'
  Z glavo je meril pri Celjanih Danijel Miškič, ki pa je bolj podal Handanoviču.
59'
  Sallalich z roba kazenskega prostora, izkazal se je vratar Hosman. #MBVCE #PLTS
59'
60'
61'
  Klemenčič je še v zadnjem trenutku posredoval pred osamljenim Tavaresom. #MBVCE #PLTS
63'
  Mariborčani so močno pritisnili v drugem delu, vendar so Celjani doslej odbili vse napade pred svojimi vrati. #MBVCE #PLTS
63'
  Menjava: iz igre Danijel Miškič, v igro Valon Ahmedi.
66'
  Strel Tavaresa se je izkazal bolj za podajo Sallalicu, ki pa je bil le za malo prekratek za vodstvo domačih. #MBVCE #PLTS
68'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Janez Pišek. Utrpel ga je Mitja Viler.
68'
  Janez Pišek je dobil rumeni karton.
68'
  GOOOL! Celjska obramba je naposled vendarle padla! Akcijo ter preigravanje Sallalicha je z golom kronal Marcos Morales Tavares!
70'
  Sedaj Celjane po strelu Željka Filipoviča rešuje še vratnica. #MBVCE #PLTS
72'
  Akcijo Ibraimija ter Sallalicha je s petrih metrov zaključil Marcos Morales Tavares, a je nastreljal Hosmana.
72'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivan Firer.
73'
74'
  Oba poskusa Firerja je zaustavila še le prečka domačih vrat! #MBVCE #PLTS
74'
  Zaključna žoga za Agima Ibraimija, ki je z bližine neoviran meril visoko preko vrat. #MBVCE #PLTS
74'
  Menjava: iz igre Erico Henrique Esteves De Sousa, v igro Matej Mršič.
76'
  Kakšen drugi polčas v Mariboru!!! #MBVCE #PLTS
77'
  Iz bližine je poskusil Sallalich, Hosman pa je zabeležil novo imenitno obrambo. #MBVCE #PLTS
78'
78'
78'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Ivan Hosman.
80'
80'
  Blaž Vrhovec je bil blizu izenačenja, a je Filipovič žogo izbil še pred golovo črto.
81'
  Menjava: iz igre Sintayehu Sallalich, v igro Dino Hotič.
82'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dino Hotič, a naravnost v gostujočega vratarja.
82'
  Željko Filipovič je dobil rumeni karton.
84'
  Blaž Vrhovec je s prostega strela meril preko domačih vrat.
84'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Tadej Vidmajer.
85'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
85'
  Marcos Morales Tavares je dobil rumeni karton.
86'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tilen Klemenčič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
86'
  Streljal je Valon Ahmedi, a visoko preko vrat.
87'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Bajde. Utrpel ga je Tadej Vidmajer.
89'
90'
  Sedaj gostje pritiskajo za izenačenje...
90'
90'
  Tilen Klemenčič je dobil rumeni karton.
90+1'
  Še tri minute dodatka...Bo Celjanom uspelo iztržiti točko?
90+1'
  Gregor Bajde je z roba kazenskega prostora stresel celjsko vratnico. #MBVCE #PLTS
90+2'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Željko Filipovič, vratar Hosman pa je bil znova na mestu.
90+2'
  Gregor Bajde v prepovedanem položaju.
90+4'
90+4'
  Izjemna predstava obeh moštev v drugem polčasu. Če je prvi razočaral, je nadaljevanje navdušilo kakšnih 3500 gledalcev, ki je videlo ogromno priložnosti na obeh straneh, konkretnejši pa so vendarle bili domačini, ki so zasluženo slavili minimalno zmago na štajerskem derbiju. Že v nedeljo pa nas čaka največji slovenski med Mariborom in Olimpijo!