7. krog |  Velenje, Mestni st. ob jezeru |  22.08.2015 ob 17.45  | Prenos: Kanal A

Rudar Velenje

0 : 0

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Bezjak Janez (1. pomoč), Burjan Aleksander (2. pomoč) , Pospeh Tomislav (4. sodnik) , Kajtazović Nejc (5. sodnik) , Drečnik Davor (6. sodnik)
3 Rumeni kartoni 2

0'
  Lepo pozdravljeni pred tekmo 7. kroga PLTS med Rudarjem in Mariborom. #RUDMAR
0'
  Gre za obračun četrto- in deveto-uvrščene ekipe slovenske nogometne lige. Maribor je v prvih šestih krogih zbral deset točk (tri zmage, en remi in dva poraza), Rudar pa je trenutno pri petih točkah (ena zmaga, dva remija in trije porazi).
0'
  MARIBOR: Handanovič;Šuler,Filipovič,Tavares,Ibraimi,Mendy,Vršič,Viler,Vujčič,Arghus,Mertelj #RUDMAR
0'
  RUDAR:Radan;Kašnik,Trifkovič,Prašnikar,Babič S.,Kocič,Bolha,Ihbeisheh,Knezovič,Jahič,Babič M. #RUDMAR
0'
  Za Mariborčane bo to prva preizkušnja po porazu na derbiju z Olimpijo in prva tekma po odstopu glavnega trenerja Anteja Šimundže. Vijoličaste bo danes vodil dosedanji pomočnik trenerja Saša Gajser.
0'
  Za razliko od Mariborčanov so Velenjčani med tednom odigrali pokalno tekmo. V prvem krogu so v gosteh z 0:7 premagali Tehnotim Pesnico. Za Rudar so zadeli Kocič (4 goli), Krcič (2) in Kašnik (1).
0'
  V drugem krogu pokalnega tekmovanja Velenjčane čaka gostovanje v Novem Mestu pri Krki, medtem ko bodo lanski finalisti Mariborčani gostovali v Tolminu, pri tamkajšnjem drugoligašu.
0'
  Mariborčani bodo danes nastopili precej oslabljeni saj manjkajo Aleksander Rajčevič, Petar Stojanovič, Welle Ndiaye in MArwan Kabha, zaradi rdečega kartona na derbiju pa bo manjkal tudi Abel Gigli.
0'
  Trener Javornik ima prav tako nekaj težav s sestavo začetne enajsterice. Manjkali bodo Mate Eterovič, Leon Črnčič in Rusmin Dedič, ki so še vedno izven kadra. V zadnjem času je imel nekaj težav s poškodbami tudi Jaka Ihbeisheh, ki pa bo stisnil zobe.
0'
  Zadnjo medsebojno tekmo teh dveh ekip je lani v 28. krogu v Velenju dobil Rudar, ki je slavil zmago 2:0. Strelca za Velenjčane sta bila Babič (45') in Firer (71').
0'
  Ekipi sta do sedaj odigrali že 67 medsebojnih tekem v prvenstvu. Statistika je močno na strani Maribora, ki je zmagal na kar 45-ih tekmah. Enajst zmag so zabeležili Velenjčani, enajstkrat pa je bil rezultat neodločen.
0'
  Knapi danes nastopajo v nekdaj prepoznavni črno-zeleni kombinaciji in se tako poslavljajo od rdečih dresov.
0'
  Pozdrav obeh kapetanov in vser je pripravljeno za začetek tekme.
0'
  Prvi s sredine igrišča začenjajo domači.
1'
3'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Dare Vršič.
5'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Stjepan Babič.
7'
  Prva akcija Mariborčanov na tekmi, toda brez nevarnosti za domačega vratarja Radana.
10'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
13'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič.
13'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Ihbeisheh. Utrpel ga je Dare Vršič.
13'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Utrpel ga je Luka Prašnikar.
13'
  Soares Bordignon Arghus je dobil rumeni karton.
16'
  Dare Vršič v prepovedanem položaju.
19'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
19'
  Prosti strel za Maribor.
19'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
21'
  Strel Ibraimija, toda brez nevarnosti za Radana.
22'
  Rudar ima udarec iz kota.
22'
  Visoka žoga, ki jo lovi Handanovič.
23'
  Več pri žogi Velenjčani, ki so zaenkrat nevarnejši.
25'
  Ibraimi je preigraval, toda ni prišel do zaključnega strela.
27'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je David Kašnik.
28'
  Jean-Philippe Mendy v prepovedanem položaju.
29'
  Globinska podaja za Ibraimija, hitrejši je bil Radan
32'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Kocič. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
33'
  Streljal je Stjepan Babič, a mimo vrat.
36'
36'
  Dolga podaja za Prašnikarja, toda Arghus je izbil žogo v kot.
38'
  Streljal je Jean-Philippe Mendy, a mimo vrat.
39'
  Ibraimi je podal na rob kazenskega prostora, kjer pa je Mendy streljal čez gol.
40'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je David Kašnik.
42'
  Mario Babič je lepo prodrl, toda ni uspel s podajo.
43'
43'
  Streljal je David Kašnik, a mimo vrat.
45+1'
  Še ena lepa podaja za Mendya, ki pa ni uspel zaustaviti žoge.
45+1'
46'
47'
  Dolga podaja proti Kociču, toda Handanovič lovi žogo.
48'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
48'
  Damjan Trifkovič je dobil rumeni karton.
49'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
53'
  Streljal je Aleš Mertelj, a mimo vrat.
53'
54'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Senad Jahič.
54'
  Izjemen strel Mertlja, ki pa ni prinesel zadetka.
55'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Jaka Ihbeisheh.
56'
  Jahič je prodiral, toda Šuler ga je zaustavil na robu kazenskega prostora.
57'
  Prodor Mendya, ki pa je podal premočno žogo.
57'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Trifkovič.
58'
  Lep prodor Maria Babiča, ki je podal do Trifkoviča, toda slednji je slabo streljal.
58'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Kocič. Utrpel ga je Jasmin Handanovič.
60'
  Še ena lepa akcija. Znova prodor Rudarja po desni, Handanovič je izboksal podajo, v nadaljevanju akcije pa prekršek nad mariborskim vratarjem.
61'
  Streljal je Damjan Trifkovič, a mimo vrat.
61'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jean-Philippe Mendy.
61'
62'
  Lepa akcija Maribora, ko je Vršič z globinsko podajo zaposlil Mendya, ki pa ni uspel premagati Radana.
62'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Klemen Bolha.
63'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
64'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
64'
  Menjava: iz igre Milan Kocič, v igro Amer Krcič.
65'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Utrpel ga je Mario Babič.
66'
  Menjava: iz igre Daniel Vujčič, v igro Sintayehu Sallalich.
70'
70'
70'
  Streljal je Mario Babič, a mimo vrat.
71'
71'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Luka Prašnikar.
74'
  Jahič je podal ostro žogo pred vrata, kjer pa njegovi soigralci niso uspeli preusmeriti proti vratom.
76'
  Menjava: iz igre Ivan Knezovič, v igro Matic Žitko.
77'
  Kašnik je prevzel kapetanski trak, potem ko je Knezovič zapustil igro.
77'
79'
  Sallalich in Ibraimi sta kombinirala, toda Izraelec ni ujel podaje Ibraimija v kazenski prostor.
80'
  Na drugi strani je Babič podal z desne Prašnikarju, ki pa ni uspel ujeti žoge.
80'
  Menjava: iz igre Jean-Philippe Mendy, v igro Gregor Bajde.
82'
  Gregor Bajde v prepovedanem položaju.
84'
85'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mario Babič. Utrpel ga je Soares Bordignon Arghus.
86'
  Mario Babič je dobil rumeni karton.
87'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Gregor Bajde.
87'
87'
  Radan lovi predložek s kota.
89'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Stjepan Babič.
89'
  Menjava: iz igre Mario Babič, v igro Nikola Tolimir.
90+1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Babič. Utrpel ga je Željko Filipovič.