8. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  29.08.2015 ob 17.45  | Prenos: Kanal A

2 : 2

Krka

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Smej Simon (2. pomoč) , Žganec Mitja (4. sodnik)
Delegat: Gros Branko
Št. gledalcev: 2500

Tudi Krka neporažena iz Ljudskega vrta

Maribor - Krka 2:2 (1:1)

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 2500, sodniki: Perič (Kranj), Vukan (Gornja Radgona), Smej (Fokovci).
* Strelci: 0:1 Welbeck (8.), 1:1 Mendy (43.), Ibraimi 2:1 (60.), 2:2 Vučkić (85.).
* Maribor: Handanović, Mertelj, Gigli, Šuler, Janža, Vršič (od 58. Sallalich), Filipović, Vujčić, Ibraimi, Mendy (od 85. Bajde), Tavares.
* Krka: Mitrović, Bogdan, Vučkić, Fuček, Marotti, Dangubić (od 68. Dežmar), Ejup, Mojstrovič (od 84. Marjanović), Welbeck, Perić (od 78. Kramar), Novinić.
* Rumeni kartoni: Mendy, Janža, Mertelj; Marotti, Dežmar, Bogdan.
* Rdeči karton: Bogdan (90.).

Mariborčani so pred tekmo s Krko zaključili iskanje novega trenerja in tik pred tekmo sporočili, da bo novi strateg na štajerski klopi Hrvat Krunoslav Jurčić. Ta je lahko že v uvodu tekme videl, da ga čaka zahtevno delo. V osmi minuti je osnovnošolsko napako pri podaji v obrambi napravil dolgoletni reprezentant Aleš Mertelj, žogo je na robu domačega kazenskega prostora prestregel Nano Addo Welbeck Maseko in matiral Jasmina Handanovića.

Mariborčani so imeli pobudo, a bili v uvodu neprepričljivi. V 13. minuti je lepo prodrl Agim Ibraimi, se otresel Krkine obrambe, a je bil vratar Miodrag Mitrović uspešnejši in izničil 100-odstotno priložnost. Mitrovič je bil v 24. minuti nato uspešnejši tudi od Marcosa Tavaresa. Mariborska premoč je ostala jalova in tudi Viole so domačim zato razgrnile transparent "Hočemo fuzbal". To stanja ni izboljšalo. A napadi Maribora, predvsem po sredini, so se vrstili. Po prekršku nad Tavaresom so domači zahtevali enajstmetrovko, slabo je nato v 35. minuti streljal Mendy, Tavares je imel minuto kasneje slab poskus iz težkega položaja. V 43. minuti je Jean Philippe Mendy vendarle izkoristil mojstrsko podajo Dareta Vršiča na rob kazenskega prostora, dobil nov dvoboj ena na ena z Mitrovićem in poskrbel za izenačenje.

Pritisk Maribora se je nadaljeval, imenitna priložnost pa se je v 59. minuti ponudila Tavaresu, ki se je najbolje znašel po odbiti žogi po strelu Sintayehuja Sallalicha, Mitrović pa je bil še enkrat uspešnejši. Dobro minuto kasneje je za vodstvo domačih po mojstrskem prostem strelu s kakšnih 25 metrov zadel Ibraimi, ki je v vratarjevem kotu matiral razpoloženega gostujočega vratarja. Krkaši so zaigrali bolj odprto in bili blizu domačemu golu v 73. minuti, ko je Josip Fuček slabo podal Enesu Noviniću, žoga pa je šla v golavt blizu vratnice. Krka je vse bolj prevzemala niti igre. V 78. minuti je bil spet nevaren Welbeck, v 82. minuti po lepi podaji Bruna Marottija tudi Urban Kramar, ki je ušel po desni strani, a bil nenatančen v zaključku. Odprta igra se je krkašem poplačala v 85. minuti, ko je Alen Vučkić po lepem predložku Fučka s prostega strela na desni strani izid poravnal z glavo.

Ekipe v prvi ligi zdaj čaka reprezentančni premor, po njem pa državni prvaki odhajajo na v Novo Gorico, Krko pa doma čaka dvoboj z ljubljansko Olimpijo.