10. krog |  Zavrč, Športni park Zavrč |  19.09.2015 ob 19.00

Zavrč

2 : 1

Sodniki: Obrenović Rade (glavni sodnik), Povšnar Dejan (1. pomoč), Podobnik Mitja (2. pomoč) , Tošeski Boris (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Lepo pozdravljeni iz Športnega parka v Zavrču, kjer se bosta ob 19. uri med seboj pomerili moštvi Zavrča ter Maribora.
0'
  Gre vsekakor za eno od osrednjih srečanj tega kroga, saj omenjena tekmeca na medsebojnih obračunih na stadion zmeraj privabita veliko število gledalcev.
0'
  Nič drugače naj ne bi bilo niti danes, saj se osrednja tribuna počasi polni že dobro uro pred pričetkom obračuna! Nekoliko lahko, po mnenju domačinov, na obisk vplivajo le številne okoliške trgatve...
0'
  Sicer pa smo v tednu, ki so ga precej zaznamovali prav "Haložani". Prejšnji konec tedna so po devetih tekmah vendarle znova slavili pred domačimi navijači, v sredo so se preko Veržeja uvrstili v naslednji krog pokalnega tekmovanja. A še prej so poskrbeli za eno najodmevnejših okrepitev na naših tleh.
0'
  V Zavrč nepreklicno prihaja nekdanji španski zvezdnik Albert Riera, ki je branil barve nekaterih slovitih moštev kot so: Liverpool, Manchester City, Udinese, Espanyol, Olimpiacos, Galatasaray... itd.
0'
  A Riere nocoj vendarle ne bomo videli na delu. A debija mu ni preprečila poškodba, temveč birokratski zapleti.
0'
  Domači nogometaši poguma torej danes še ne bodo črpali na podlagi slovitega soigralca. Dodatnih moči jim bo tokrat vlivalo dejstvo, da so pod vodstvom Slavka Matića, vključno z obema pokalnima tekmama, nanizali že pet tekem brez poraza. Novega završkega stratega pa še posebej veseli spoznanje, da se haloška mreža v teh petih tekmah ni zatresla niti enkrat.
0'
  A danes v Zavrču gostujejo aktualni državni prvaki, ki se po menjavi trenerja zdijo prerojeni.
0'
  Ne le, da so v minulem krogu visoko porazili do takrat vodilne Goričane, med tednom so tudi oni suvereno napredovali v četrtfinale pokalnega tekmovanja.
0'
  S prihodom Krunislava Jurčiča na mariborsko klop, se zdi prerojen predvsem napad. Z vrnitvijo Volaša iz B ekipe, je "oživel" tudi robusni Mendy. Temnopolti Francoz trenutno sam kraljuje na vrhu klubske lestvice strelcev.
0'
  K temu gotovo botruje tudi drugačna postavitev nogometašev na igrišču. Nova formacija po zamisli Jurčiča, Mendyja sedaj postavlja v v vlogo krilnega napadalca, ki mu evidentno bolj ustreza.
0'
  A Mariboru na zmeraj neugodnem gostovanju ne bo mogel pomagati kaznovani Filipovič, ki je na minuli pokalni tekmi v Tolminu nosil celo kapetanski trak..
0'
  Sicer pa kar poglejmo obe enajsterici...
0'
  Zavrč: Bajza, Antič, Datkovič, Rogač, Petrovič, Kokorovič, Pihler, Matjašič, Batrovič, Tahiraj, Zorko. #ZAVMA
0'
  Maribor: Handanovič, Viler, Šuler, Mertelj, Stojanovič, Derviševič, Kabha, Sallalich, Mendy, Ibraimi, Tavares. #ZAVMA
0'
  Glavni sodnik bo Rade Obrenovič. #ZAVMA
0'
  Sicer pa je po pričakovanju na tribuni opaziti veliko navijačev odetih v vijoličaste majice, puloverje, šale... #ZAVMA
0'
  Filipovič (Maribor) nocoj zaradi kartonov nima pravice nastopiti. #ZAVMA
0'
  Zanimivo, da v završki zasedbi tokrat manjka nekdanji reprezentant BIH, Zlatan Muslimovič. #ZAVMA
0'
  Na svojem mestu so že tudi Viole. #ZAVMA
1'
3'
  Stojanovič s podajo ni našel soigralcev v kazenskem prostoru domačinov...
5'
  Albert Riera je pred tekmo, s šalom Zavrča v rokah, pozdravil navijače. #ZAVMA
5'
  Streljal je Jean-Philippe Mendy z roba kazenskega prostora, a je meril mimo vrat.
7'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Francesco Tahiraj.
7'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Zorko. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
8'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Veljko Batrovič.
8'
  Prosti strel za Zavrč s kakšnih 30. metrov... Pri žogi je Batrovič.
8'
  Veljko Batrovič na prvi pogled ni streljal najbolje, a je Handanoviču žoga spolzela iz rok in na njegovo srečo končala zgolj ob levi vratnici njegovih vrat.
8'
  Zavrč ima udarec iz kota.
9'
  Tokrat izjemna reakcija Handanoviča po nevarnem strelu Datkoviča z glavo.
12'
  Po podaji Stojanoviča je bil Kabha le za las prekratki pred vrati Zavrča...
13'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Francesco Tahiraj. Utrpel ga je Mitja Viler.
14'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Amir Derviševič. Utrpel ga je Veljko Batrovič.
17'
  Nevaren poskus Jureta Matjašiča, ki pa ni zadel cilja.
20'
  Nenadoma se je za strel odločil Agim Ibraimi, katerega poskus je končal ob desni vratnici završkih vrat.
21'
  Rok Zorko v prepovedanem položaju.
21'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Zorko. Utrpel ga je Mitja Viler.
22'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Stefan Petrovič.
22'
  Jean-Philippe Mendy je dobil rumeni karton.
23'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Aleks Pihler.
24'
25'
  Kakšna priložnost za Maribor! Po podaji Ibraimija je na drugi vratnici s težkega položaja z glavo poskusil Tavares, vratar Bajza pa je žogo še uspel izbiti na golovi črti.
28'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Matjašič. Utrpel ga je Petar Stojanovič.
29'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Francesco Tahiraj. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
30'
  Slaba podaja Stojanoviča je izpadla bolj kot strel na vrata, a Bajza večjih težav vendarle ni imel.
32'
33'
34'
  Sintayehu Sallalich je tokrat sprožil s kakšnih 20. metrov, vratar Bajza pa je zabeležil zgolj novo obrambo.
35'
  Jure Matjašič v prepovedanem položaju.
35'
  To je sicer bil obetaven napad domačih...
37'
38'
  GOOOL! Po podaji Batroviča je žogo v lastno mrežo zabil Šuler. V bližini je bil tudi Datkovič, kateremu je zadetek pripisal uradni napovedovalec.
40'
41'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Aleks Pihler. Utrpel ga je Marwan Kabha.
42'
  Streljal je Marwan Kabha, a je žogo slabo zadel.
43'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Francesco Tahiraj.
43'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Veljko Batrovič. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
45+1'
  Marwan Kabha v prepovedanem položaju, gostje so sicer zahtevali najstrožjo kazen po domnevnem igranju z roko domačega branilca.
45+1'
  Še minuta podaljška.
45+2'
45+2'
  V prvem delu so vijoličasti sicer imela manjšo pobudo, a so bili domačini nekoliko nevarnejši, za kar so bili nagrajeni z avtogolom Šulerja.
46'
46'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Rogač. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
47'
  Po podaji Ibraimija je z glavo preko vrat meril Marcos Morales Tavares.
48'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Stefan Petrovič. Utrpel ga je Mitja Viler.
49'
  Trenerja še nista posegla po menjavah.
49'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Toni Datkovič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
50'
  Toni Datkovič je dobil rumeni karton.
51'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Matjašič. Utrpel ga je Marwan Kabha.
52'
52'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Sebastijan Antič.
52'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Veljko Batrovič.
53'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Aleks Pihler. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
55'
  Jalovi napadi Maribora...
55'
56'
57'
58'
  Slaba vidljivost na igrišču zaradi bakljade Viol. Igra je prekinjena.
58'
  Menjava: iz igre Sintayehu Sallalich, v igro Damjan Bohar.
61'
  Sodnik Obrenovič je dal znak za nadaljevanje...
61'
62'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Francesco Tahiraj, Handanovič brez težav lovi.
62'
65'
  Menjava: iz igre Rok Zorko, v igro Lovro Cvek.
65'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Veljko Batrovič. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
67'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Lovro Cvek.
69'
  Od daleč je poskusil Lovro Cvek, žoga pa je bila lahek plen za vratarja Handanoviča.
70'
  Menjava: iz igre Amir Derviševič, v igro Dare Vršič.
70'
  Pavol Bajza je dobil rumeni karton zaradi zavlačevanja.
71'
  Moštvi si v drugem delu še nista priigrali resnejših priložnosti.
72'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Francesco Tahiraj.
72'
  Petar Stojanovič je dobil rumeni karton.
75'
  Dare Vršič si je pripravil prostor za strel, a mu je Datkovič še zadnji hip podstavil nogo ter žogo preusmeril v nov kot.
75'
76'
  GOOOL! Strel Tavaresa je Bajza še uspel odbiti, a le do Damjana Boharja, ki je žogo pospravil v mrežo domačih!
78'
  Dare Vršič je sprožil z razdalje, Bajza pa je žogo le še s težavo odbil v kot.
78'
78'
  Podajo iz kota je še pred vratarjem Bajzo, ki je šel v prazno, prestregel Marwan Kabha, a je z glavo meril mimo vrat.
81'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Davor Rogač.
82'
  Spremljamo pravo ofenzivo vijoličastih na vrata domačih.
82'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Francesco Tahiraj.
84'
  Menjava: iz igre Ed Kevin Kokorovič, v igro Dejan Polič.
84'
  Menjava: iz igre Jean-Philippe Mendy, v igro Gregor Bajde.
86'
Avtogol
  GOOOL! Marwan Kabha je žogo podal svojemu vratarju Handanoviču, kateremu je le ta pod nogami ušla v mrežo.
89'
  Še drugi avtogol vijoličastih na današnji tekmi. #ZAVMA
90'
  Prekinitev zaradi "divjanja" Viol.
90+1'
  Igra se med tem že nadaljuje...
90+2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Francesco Tahiraj. Utrpel ga je Petar Stojanovič.
90+3'
  Sedaj je zavrelo med igralci... Sodnik Obrenovič pomirja strasti. Videli bomo kar 10 minut podaljška.
90+3'
  Menjava: iz igre Francesco Tahiraj, v igro Dejan Glavica.
90+5'
  Sodnik Obrenovič je igro znova prekinil zaradi divjanja Viol.
90+9'
  Nogometaši so sicer v slačilnicah, a tekma še kljub temu ni končana. Tavares je Viole sicer že uspel pomiriti.
90+12'
  Pristojni se še sicer naprej pregovarjajo z gostujočimi navijači, ki se še niso povsem pomirili.
90+12'
  Nogometaši so se medtem vrnili na igrišče. #ZAVMA
90+14'
  Igra se nadaljuje...
90+15'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
90+16'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Veljko Batrovič. Utrpel ga je Dare Vršič.
90+18'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Glavica, Handanovič tokrat suvereno lovi.
90+18'
  Kombinacijo Kabha, Bohar, Tavares, je slednji zaključil, a mimo vrat.
90+20'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Jure Matjašič.
90+21'
90+21'
  Tudi Handanovič v kazenski prostor Zavrča.
90+21'
90+21'
  Velika zmaga Zavrča potem, ko so mariborski nogometaši dosegli kar tri zadetke, a dva v svojo mrežo.