12. krog |  Krško, Matija Gubec Krško |  27.09.2015 ob 17.45  | Prenos: Kanal A

Krško

1 : 3

Sodniki: Žnidaršič Andrej (glavni sodnik), Pavlič Franci (1. pomoč), Beton Uroš (2. pomoč) , Kajtazović Nejc (4. sodnik)
Delegat: Kranjec Sandi
Št. gledalcev: 1900

V čudovitem vzdušju v Krškem na koncu vendarle zmaga Maribora

Krško - Maribor 1:3 (1:1)

* Stadion Matije Gubca, gledalcev 1800, sodniki: Žnidaršič (Kranj), Pavlič (Laze v Tuhinju) in Beton (Cerklje na Gorenjskem).
* Strelci: 1:0 Štefanac (6.), 1:1 Šuler (39.), 1:2 Vršič (71.), 1:3 Bajde (90.).
* Krško: Zalokar, Jakolić, Petric (od 88. Blažinčič), Perković, Sikošek, Drnovšek, Urbanč, Volarič, Jurečič (od 69. Čeh), Štefanac (od 81. Bučar), Poljanec.
* Maribor: Handanović, Stojanović, Mertelj, Šuler, Viler, Kabha, Vršič, Sallalich (od 63. Bohar), Ibraimi (od 90. Vujčič), Mendy (od 86. Bajde), Tavares.
* Rumeni kartoni: Stojanović, Tavares, Šuler, Kabha.
* Rdeči karton:/.

Krčani so bili pred tekmo s 390 minutami brez doseženega zadetka trenutno v tem pogledu drugo "najuspešnejše" moštvo prvenstva, še dlje, in sicer kar 455 minut, pa zadetka niso dosegli le še Celjani. Najslabši so tudi pri številu strelov, saj so na 11 tekmah sprožili zgolj 68-krat. Posavci ob tem v povprečju sprožijo 3,3 strela na tekmo neposredno v okvir nasprotnikovega gola.

Ob dejstvu, da Krško ni zmagalo že vse od drugega kroga, so bili jasni favoriti državni prvaki Mariborčani. A začelo se je drugače. Krčani so povedli že v šesti minuti, ko je Gregor Sikošek podal z leve strani, Luka Štefanac pa iz bližine zabil žogo v mrežo. Po zadetku so Mariborčani začeli pritiskati proti vratom domačih, a v teh trenutkih stežka prihajali do strelov. V 19. minuti pa so le zagrozili, ko je po podaji Agima Ibraimija iz kota streljal Jean-Philippe Mendy, a žogo poslal malce mimo vrat.

Štajerci so bili blizu izenačenja še v 35. minuti, ko je od daleč sprožil Sintayehu Sallalich, a je žoga zletela malce nad vrati domačih. Štiri minute zatem pa so državni prvaki le poravnali izid. Po novi podaji Ibraimija iz kota je Marko Šuler zadel s strelom z glavo. Mariborčani so bili sicer tako po številu strelov in kotov boljši tekmec, toda v drugi polčas so šli z neodločenim izidom.

V drugem delu so Mariborčani imeli žogo v svojih nogah, a tudi Krčani so bili nevarni. Izredno blizu golu je bil v 59. minuti Dejan Urbanč, a je njegov strel s kašnih 30 metrov v desni spodnji kot mojstrsko odbil Jasmin Handanović. Mariborska premoč se je nadaljevala in v 58. minuti je bil v dobrem položaju zelo nenatančen Dare Vršič.

Isti igralec je svojo napako popravil v 72. minuti, ko je na levi strani na robu kazenskega prostora kaznoval neodločnost domače obrambe in z diagonalnim strelom matiral Marka Zalokarja. V 82. minuti je bil po prostem strelu blizu izenačenju Marko Perkovič, a žoga po strelu ni našla poti v cilj. Gostje so še naprej imeli več od igre, šele v končnici so se domači res odprli, kar so Štajerci znali kaznovati in v sodnikovem podaljšku je Gregor Bajde po hitrem nasprotnem napadu postavil končni izid.

Krško bo v 13. krogu prihodnji nedeljo gostovalo v Ljubljani, Maribor pa bo dan prej gostil Koper.