16. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  31.10.2015 ob 17.45  | Prenos: Kanal A

7 : 1

Rudar Velenje

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Pospeh Tomislav (2. pomoč) , Mikača Goran (4. sodnik) , Ponis Roberto (5. sodnik) , Perić Dragoslav (6. sodnik)
Delegat: Kacijan Danilo
Št. gledalcev: 3000

Vijoličasti napolnili mrežo Rudarja

Maribor - Rudar 7:1 (5:1)

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 2500, sodniki: Skomina (Koper), Vukan (Gornja Radgona) in Pospeh (Petrovče).
* Strelci: 0:1 Trifković (2.), 1:1 Ibraimi (4.), 2:1 Bajde (30.), 3:1 Tavares (38.), 4:1 Tavares (39.), 5:1 Filipović (45.), 6:1 Sallalich (50.), 7:1 Mendy (89.).
* Maribor: Handanović, Stojanović, Filipović, Šuler, Viler, Ibraimi, Sallalich (od 79. Bohar), Kabha, Vršič (od 56. Mertelj), Bajde, Tavares (od 66. Mendy).
* Rudar: Radan, Ihbeisheh (od 54. Jahić), Džinić, Žitko, Kašnik, Trifković, S. Babić, Tolimir, Bolha, M. Babić (od 77. Črnčič), Grgić (od 58. Eterović).
* Rumeni kartoni: Viler; S. Babić, Grgić, Žitko.

Po dveh zaporednih pokalnih tekmah z Rudarjem so bili Velenjčani spet tekmec Maribora. Ta je potreboval le 45 minut za osvojitev novih treh točk, ki so ga ponesle tik pod vrh lestvice. Velenjčane so z učinkovito igro povsem razorožili že v prvem polčasu, ko so zadeli kar petkrat.

Na začetku pa je kazalo drugače, saj so domači doživeli šok že v drugi minuti. Gostje so prišli do žoge na polovici Maribora. Damjan Trifković je začel napad, po dvojni podaji z Damirjem Grgićem je z leve strani žogo poslal v levi spodnji kot.

Slavje gostov je bilo kratko, saj so Mariborčani izenačili dve minuti pozneje. Akcijo je po levi strani začel Gregor Bajde in podal Marcosu Tavaresu, ki je stekel proti vratom ter nesebično podal Agimu Ibraimiju. Ta je brez težav zadel prazno mrežo.

V deseti minuti so si gostujoči nogometaši znova pripravili lepo priložnost. Klemen Bolha se je znašel sam pred Jasminom Handanovićem in skušal žogo poslati čezenj, a je bil 37-letni vratar spreten in žogo pravočasno ujel.

To je bilo praktično vse, kar so gostujoči nogometaši pokazali. Igra je večinoma potekala na polovici gostov. V 24. minuti je zagrozil Bajde, njegov strel z enajstih metrov je končal tik mimo leve vratnice.

Domačim se je vztrajnost izplačala, saj so šest minut zatem prešli v vodstvo. Petar Stojanović je prodrl po desni strani in poslal natančno podajo pred gol, Dare Vršič je žogo zgrešil iz neposredne bližine, toda na njegovo srečo je za njim stal Bajde, ki je bil natančen.

Ob koncu prvega dela igre je igra Rudarja povsem razpadla, domači pa so z zadetki Marcosa Tavaresa in Željka Filipovića odločili zmagovalca. V 38. minuti je Dare Vršič zadel vratnico, žoga se je odbila do Tavaresa, ki jo je iz bližine poslal v mrežo. Minuto kasneje sta bila ta dva igralca spet v akciji, le da je tokrat Vršič podal, kapetan moštva pa je žogo iz bližine poslal mimo nemočnega Mateja Radana.

Učinkovito igro je še potrdil Filipović. Sintayehu Sallalich je močno streljal z roba kazenskega prostora, žoga se je odbila do Filipovića, ki jo je potisnil v mrežo.

Kljub visokemu vodstvu so domači še naprej napadali in Radan je imel veliko dela. V 50. minuti je še šestič pobral žogo iz mreže. Stojanović je podal Sallalichu, ta je neovirano stekel v kazenski prostor in žogo poslal pod Radanom v mrežo.

V 62. minuti je Marwan Kabha zadel še prečko. Za rekordno zmago v medsebojnih dvobojih je poskrbel Jean-Philippe Mendy, ki je izkoristil podajo Damjana Boharja in iz bližine žogo mimo Radana poslal v desni kot.

Maribor bo v 17. krogu prihodnjo nedeljo gostoval v Novem mestu, Rudar pa bo dan prej gostil Olimpijo.