16. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  31.10.2015 ob 17.45  | Prenos: Kanal A

7 : 1

Rudar Velenje

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Pospeh Tomislav (2. pomoč) , Mikača Goran (4. sodnik) , Ponis Roberto (5. sodnik) , Perić Dragoslav (6. sodnik)
1 Rumeni kartoni 3

0'
  Lepo pozdravljeni iz mariborskega Ljudskega vrta, kjer se bosta ob 17.45 med seboj znova pomerili moštvi Maribora in Rudarja.
0'
  Vijoličasti v sredo v pokalnem četrtfinalu niso dovolili presenečenja. Kljub zaostanku s prve tekme, so Velenjčane ugnali s 3:0 in se zanesljivo uvrstili v nadaljevanje tekmovanja.
0'
  To je že 13. zaporedno pokalno polfinale mariborskih nogometašev. Vsekakor dosežek vreden spoštovanja.
0'
  Današnja tekma se torej zdi kot nalašč za maščevanje "Rudarjev". A če gre verjeti tradiciji, proti aktualnim državnim prvakom nimajo kaj dosti možnosti.
0'
  V državnem prvenstvu so se srečali že 68-krat, s 45 zmagami pa so precej uspešnejše vijolice. Rudar je bil v medsebojnih tekmah boljši zgolj 11-krat, le štirikrat je slavil v Ljudskem vrtu.
0'
  Navdih gre torej iskati v prvi četrfinalni tekmi, ko so aktualne državne prvake vendarle minimalno porazili. Samozavest pa dviguje tudi dejstvo, da se v Maribor podajajo opogumljeni z zmago nad Koprom.
0'
  Trener Javornik bo še kako pogrešal poškodovanega kapetana Kneževiča, manjkal bo tudi Kocič.
0'
  Pa poglejmo obe enajsterici...
0'
  Maribor: Handanovič, Viler, Šuler, Filipovič, Stojanovič, Vršič, Kabha, Sallalich, Bajde, Tavares, Ibraimi. #MARRUD
0'
  Rudar: Radan, Kašnik, Džinič, Žitko, Ibeisheh, S. Babič, Tolimir, Bolha, M. Babič, Grgič, Trifkovič. #MARRUD
0'
  Glavni sodnik tekme je Damir Skomina. #MARRUD
0'
  Glavni akterji že prihajajo na igrišče...
0'
  Še zadnji stiski rok in...
1'
1'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
2'
  GOOOL! Izjemno lepa akcija gostov, katero je natančno zaključil Damjan Trifkovič, po tem ko se je sam znašel pred vratarjem Handanovičem!
4'
  GOOOL! In takoj odgovor domačih, ki so prav tako izigrali obrambo tekmecev, tako da je Agim Ibraimi osamljen le še preusmeril Tavaresovo podajo v prazno mrežo!
5'
  Streljal je Nikola Tolimir, a visoko preko vrat.
6'
  Izjemen začetek v Ljudskem vrtu!
7'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
12'
  Bolha je nespretno zapravil imenitno priložnost, potem ko je bil znova sam pred mariborskim vratarjem.
14'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Babič. Utrpel ga je Marwan Kabha.
18'
  Streljal je Dare Vršič, a je meril precej preko vrat.
22'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Babič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
23'
  Stjepan Babič je dobil rumeni karton.
23'
  Sintayehu Sallalich je z voleja sprožil proti velenjskim vratom, žoga pa je končala tik ob vratnici vratarja Radana.
24'
  Še ena velika zamujena priložnost domačih. Gregor Bajde se je po podaji Stojanoviča sam znašel na desetih metrih, a je bil nenatančen pri zaključku.
30'
30'
  GOOOL! Zadel je Gregor Bajde!
32'
  Po novi izjemni akciji, so vijoličasti le prišli v vodstvo. Po kombinaciji Sallalkicha ter Stojanoviča, je tik pred vratarjem Vršič zgrešil celo žogo, na veselje domačih pa je njegovo napako popravil Bajde.
33'
33'
  Tokrat je od daleč sprožil Petar Stojanovič, vratar Radan je žogo s težavo le na kratko odbil do Kabhe, ki pa jo je tako slabo zadel, da jo je velenjski vratar še pred golov črto ujel.
35'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Klemen Bolha.
38'
  GOOOL! Najprej je Vršič s strelom po tleh zadel vratnico, odbitek pa je v mrežo pospravil Marcos Morales Tavares!
39'
  GOOOL! Tudi tokrat je akcijo pričel Vršič, ki je žogo podal do Tavaresa, ki jo je le potisnil v nebranjeno mrežo!
41'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Gregor Bajde.
41'
  Streljal je Dare Vršič, a mimo vrat.
43'
  V slogu najboljših slalomistov je Bajde nanizal nekaj gostujučih branilcev, se prebil do Radana, a mu je ta strel uspel ubraniti, Vršič pa je v nadaljevanju meril mimo vrat.
43'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Grgič. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
43'
  Damir Grgič je dobil rumeni karton.
44'
45'
45'
  GOOOL! Sallalich je sprožil proti velenjskim vratom, branilca sta tudi s pomočjo roke (Skomina je že imel piščalko v ustih) udarec še uspela zaustaviti, a je bil Filipovič na pravem mestu ter tako dosegel svoj prvi prvenstveni gol za Maribor!
45+1'
45+1'
  Izjemen prvi polčas! Kljub uvodnemu šoku Velenjčanov, se domači niso pustili zmesti. Nadaljevali so v svojem ritmu ter še pred odmorom povsem dotolkli nemočnega tekmeca, ki jo je še kar dobro odnesel glede na vse priložnosti vijoličastih. Navijači so nogometašem ob odhodu iz igrišča namenili stoječe ovacije!
46'
47'
  Trenerja za zdaj še nista posegla po menjavah.
49'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Klemen Bolha.
50'
  GOOOL! Napadi Maribora ne pojenjajo. Tokrat je Kabha ukradel žogo na sredini igrišča ter jo takoj podal do Sallalicha, ki je sam stekel pred vratarja Radna ter ga ugnal med nogama!
52'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Bolha. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
54'
  Menjava: iz igre Jaka Ihbeisheh, v igro Senad Jahič.
55'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Senad Jahič.
56'
  Menjava: iz igre Dare Vršič, v igro Aleš Mertelj.
58'
  Menjava: iz igre Damir Grgič, v igro Mate Eterovič.
58'
  Mario Babič se je le prebil do strela, a je meril mimo vrat.
59'
  Gregor Bajde v prepovedanem položaju.
60'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
61'
  Klemen Bolha bi kaj lahko izkoristil neodločnost vratarja Handanoviča, a je njegov lob udarec končal za vrati.
62'
  Marwan Kabha je z glavo stresel prečko po izjemnem prodoru ter podaji Ibraimija.
63'
  Mitja Viler je dobil rumeni karton.
64'
  Matic Žitko je dobil rumeni karton.
64'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Žitko. Utrpel ga je Gregor Bajde.
65'
  Agim Ibraimi je iz prostega strela meril preveč po sredini in Radan je žogo še uspel izbiti v kot.
65'
65'
  Atraktiven poskus Tavaresa, je Radan le s težavo odbil nazaj v polje.
66'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Jean-Philippe Mendy.
67'
  Rudar ima udarec iz kota.
68'
  Stjepan Babič je močno sprožil iz precejšnje razdalje, Handanovič pa je bil dovolj zbran, da je žogo odbil nazaj v polje.
68'
70'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Babič. Utrpel ga je Željko Filipovič.
71'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Stjepan Babič.
74'
  Marwan Kabha je poskusil z diagonalnim strelom, Radan odbija v kot.
75'
76'
  Bučno navijanje s vseh tribun Ljudskega vrta! #MARRUD
76'
77'
  Menjava: iz igre Mario Babič, v igro Leon Črnčič.
78'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Stjepan Babič.
79'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
79'
  Menjava: iz igre Sintayehu Sallalich, v igro Damjan Bohar.
80'
80'
  Streljal je Željko Filipovič, a visoko preko vrat.
87'
88'
  Streljal je Jean-Philippe Mendy, a mimo vrat.
88'
89'
  GOOOL! Po globinski podaji Boharja je sem pred gostujoča vrata stekel Jean-Philippe Mendy, ki je rutinirano zadel!
90+1'
  Mate Eterovič v prepovedanem položaju.
90+1'
90+1'
  Nogometaši v vijoličastih majicah igrišče zapuščajo ob bučnem aplavzu navijačev! #MARRUD
90+1'
  Visok ritem, ki so ga narekovali domači nogometaši, Velenjčani preprosto niso morali dohajati niti v drugem polčasu, ko so prejeli še dva zadetka. Šampioni doni s tribun Ljudskega vrta!