17. krog |  Novo mesto, Portoval - Novo mesto |  08.11.2015 ob 14.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

Krka

0 : 2

Sodniki: Goričan Vojko (glavni sodnik), Podobnik Mitja (1. pomoč), Vojska Matej (2. pomoč) , Gornjak Iztok (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 5

0'
  Spoštovani, lep pozdrav s sončnega Portovala, kjer bomo spremljali srečanje 17. kroga med Krko in Mariborom. #KRKMAR
0'
  Čeprav Krka na srečanjih z Mariborom še ni vknjižila zmage, trinajstkratne državne prvake pričakuje z dobro popotnico. Na zadnjih dveh srečanjih je premagala Krško in remizirala s Koprom, medtem ko je na Portovalu neporažena že štiri zaporedna srečanja.
0'
  Kljub temu farmacevte čaka težko delo, saj vijolice kažejo izvrstno formo. Njihov niz neporaženosti traja že pet zaporednih prvenstvenih tekem, na katerih so dosegli kar 18 golov.
0'
  Mariborčani so prepričljivo dobili zadnja štiri srečanja, na katerih so porazili Krško, Koper, Celje in Rudar. Na vsakem so dosegli vsaj tri zadetke.
0'
  Krka je dva od petih remijev vknjižila na zadnjih treh srečanjih, oba sicer v Ljudskem vrtu. #KRKMAR
0'
  Postava Krke: Mitrović, Ejup, Marotti, Bogdan, Collins, Mojstrovič, Dangubić, Fuček, Welbeck, Perić in Kastrevec. #KRKMAR
0'
  Maribor: Handanović, Šuler, Stojanović, Viler, Mertelj, Filipović, Kabha, Bajde, Ibraimi, Sallalich in Tavares. #KRKMAR
0'
  Pravico na srečanju bo delil Vojko Goričan.
0'
  Tekma bo odigrana v sončnem vremenu in 20°C.
1'
1'
  S sredine igrišča so začeli Mariborčani.
2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Mojstrovič. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
2'
  Povsem na začetku srečanja imajo Mariborčani očitno premoč.
5'
  Gostje poizkušajo s kombinatorno igro, medtem ko gostitelji iščejo priložnosti iz protinapadov.
5'
  Marin Perič v prepovedanem položaju.
6'
  Maribor ima udarec iz kota.
6'
  Ibraimi je poslal žogo v kazenski prostor, kjer so bili na mestu branilci Krke.
7'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
9'
  Popolna ofenziva Maribora na Portovalu. #KRKMAR
9'
10'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Jamilu Collins.
11'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jamilu Collins. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
12'
  Krka se je nekoliko otresla začetnega naleta in pred prekrškom zapretila preko Periča, ki je oddal ostro žogo v kazenski prostor, kjer pa Fuček ni uspel zaključiti.
13'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Bajde. Utrpel ga je Denis Mojstrovič.
14'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Ejup. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
15'
  Marwan Kabha v prepovedanem položaju.
17'
  Še naprej spremljamo tekočo igro, s katero pa si nobena od ekip ni priigrala resne priložnosti.
17'
18'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Leo Ejup.
18'
20'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Josip Fuček.
20'
  Aleš Mertelj je dobil rumeni karton.
20'
  Enajstmetrovka za Krko! #KRKMAR
20'
Zgrešena 11m
  Ni gola! Josip Fuček je zgrešil enajstmetrovko! Sprožil je visoko preko vrat! #KRKMAR
22'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Mojstrovič. Utrpel ga je Marwan Kabha.
22'
  Streljal je Marko Šuler, a mimo vrat.
23'
24'
  Mariborčani sicer imajo terensko premoč, a jim ne uspe ustvariti akcije z zaključkom. #KRKMAR
24'
  Streljal je Petar Stojanovič, a mimo vrat.
24'
26'
  Petar Stojanovič v prepovedanem položaju.
27'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Bogdan. Utrpel ga je Gregor Bajde.
27'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi. Dobro je posredoval Mitrovič.
27'
28'
  Strel v okvir vrat! Z desnico je poskusil Mitja Viler, je bil Mitrovič dobro postavljen. #KRKMAR
31'
32'
32'
  Streljal je Marwan Kabha, a mimo vrat.
32'
  Streljal je Marin Perič, a mimo vrat.
33'
  Mariborčani so imeli dve zaporedni priložnosti, ki ju niso izkoristili nakar je sledil protinapad Krke, kjer je Perič zadel enega od gostujočih nogometašev.
36'
  Streljal je Nana Addo Welbeck-Maseko, a mimo vrat.
36'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Filip Dangubič, a je vratar Handanovič dobro posredoval.
37'
  Prekršek je utrpel Žiga Kastrevec .
38'
  Novomeščani so nekaj časa pletli mrežo pred vrati Maribora in dvakrat poizkusili z zaključnim strelom preko Welbecka in Dangubiča, a je Handanovič slednjemu strel ubranil.
38'
  Prekršek je utrpel Marin Perič .
42'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Josip Fuček.
45'
  Vijolice še naprej več pri žogo, a farmacevti dobro stojijo na igrišču.
45'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Mojstrovič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
45'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Šuler. Malo dela za Mitroviča.
45+1'
  Minuta sodnikovega nadomestila igralnega časa. #KRKMAR
45+1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Petar Stojanovič.
45+2'
45+2'
  Mariborčani so bili v prvem polčasu več pri žogi, medtem ko so Novomeščani večinoma čakali na priložnosti iz protinapadov. Priigrali so si jo v 19. minuti, ko je Fuček zgrešil strel z bele točke.
46'
46'
  Menjava: iz igre Aleš Mertelj, v igro Dare Vršič.
46'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jamilu Collins. Utrpel ga je Petar Stojanovič.
47'
  Streljal je Marwan Kabha, a preko vrat.
49'
  Strel v okvir vrat! S kakšnih 25 metrov je sprožil Dangubič, a preveč po sredini, da bi lahko presenetil Handanoviča.
49'
50'
  Streljal je Sintayehu Sallalich, a preko vrat.
52'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Ejup. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
53'
53'
  Krka ima udarec iz kota.
54'
55'
55'
55'
  V zadnjih minutah brez pretirane nevarnosti za Mitroviča.
56'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič.
56'
  Po podaji Mojstroviča je v kazenskem prostoru streljal Bogdan, a je zgrešil vrata.
57'
58'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Bajde. Utrpel ga je Josip Fuček.
58'
  Gregor Bajde je dobil rumeni karton.
60'
  Po kombinaciji Welbecka in Dangubiča se je slednji na štiri oči srečal s Handanovičem, ki je s tega dvoboja spet odšel kot zmagovlaec!
61'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Josip Fuček, malo dela za Handanoviča.
61'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares! Po daljši kombinaciji je Stojanovič z desne strani poslal žogo na drugo vratnico, od koder jo je Tavares poslal za hrbet Mitroviča.
65'
  Jasmin Handanovič je dobil rumeni karton zaradi zavlačevanja.
67'
  Po izvrstni kombinaciji je do strela prišel Ibraimi, ki s kakšnih 14 metrov ni uspel premagati Mitroviča.
68'
68'
  Strel v okvir vrat! Z glavo je točno v vratarja Mitroviča meril Bajde!
69'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič.
69'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
69'
  Željko Filipovič je dobil rumeni karton.
70'
  S prostega strela je v svojem slogu meril Ejup, a za nekaj centimetrov meril mimo vrat.
71'
  Krka ima udarec iz kota, po tem ko je v kazenskem prostoru posredoval Stojanovič.
73'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič, malo dela za Mitroviča.
74'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Marin Perič.
74'
  Marcos Morales Tavares je dobil rumeni karton.
77'
  Menjava: iz igre Denis Mojstrovič, v igro Miha Kostanjšek.
78'
  Po podaji Marottija je bil v odličnem izhodišču za strel Dangubič, a je zgrešil žogo!
78'
  Tudi v drugem polčasu so Mariborčaniti tisti, ki narekujejo tempo, a manj izrazito kot v prvem delu.
79'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kastrevec. Utrpel ga je Marko Šuler.
80'
  Menjava: iz igre Marin Perič, v igro Enes Novinič.
81'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
82'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nana Addo Welbeck-Maseko. Utrpel ga je Gregor Bajde.