18. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  25.11.2015 ob 17.30

4 : 2

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Pavlič Franci (1. pomoč), Mikača Goran (2. pomoč) , Pospeh Tomislav (4. sodnik) , Sagrković Asmir (5. sodnik) , Obrenović Rade (6. sodnik)
Delegat: Roglič Leopold
Št. gledalcev: 2000

Maribor potrdil dobro strelsko formo

Maribor - Gorica 4:2 (2:0)

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 2000, sodniki: Balažič (Ljubljana), Pavlič (Laze v Tuhinju) in Mikača (Višnja Gora).
* Strelci: 1:0 Ibraimi (20.), 2:0 Sallalich (41.), 2:1 Eleke (47.), 3:1 Jogan (49./avtogol), 4:1 Bajde (62.), 4:2 Arčon (90.).
* Maribor: Handanović, Mertelj, Gligli, Šuler, Janža, Ibraimi (od 71. Bohar), Sallalich, Filipović, Kabha (od 66. Hotić), Tavares, Bajde (od 75. Mendy).
* Gorica: Sorčan, Širok, Mevlja, Jogan, Celcer, Džuzdanović, Johnson, Cvijanović (od 89. Humar), Kotnik (od 64. Arčon), Burgić (od 77. Nunić), Eleke.
* Rumeni karton: Kotnik.

Nogometaši Maribora so v preloženi tekmi 18. kroga z zanesljivo igro odpravili Gorico in še naprej vztrajno lovijo vodilno Olimpijo. Termometer na stadionu v Ljudskem vrtu je kazal okoli ničle in nogometaši so bili pred velikim izzivom, da dvignejo temperaturo najbolj zvestim privržencem. Gorica se je v preteklosti izkazala kot neugodna tekmica, z visokim četrtim mestom in zgolj štirimi točkami zaostanka za državnimi prvaki pa je Mariborčanom dala dodatno motivacijo.

Toda Mariborčani so pritisnili že od prve minute in goste postavili v podrejen položaj. Pritisk je hitro obrodil sadove. V 20. minuti so navijačem ogreli dlani, ko so prišli vodstva. Marcos Tavares si je na polovici igrišča priboril žogo, na levi strani našel prostega Agima Ibraimija, ki je brez težav preigral vratarja Grego Sorčana in žogo poslal v levi spodnji kot.

V 34. minuti bi lahko Gorica izenačila, toda Blessing Eleke, ki je s preigravanjem prišel do roba kazenskega prostora, je žogo poslal visoko čez vrata Jasmina Handanovića. Zanesljivo prednost pred drugim delom igre je Mariborčanom zagotovil Sintayehu Sallalich. Ta je na polovici Gorice prestregel podajo do Alena Jogana. Stekel je proti vratom gostov in brez težav ukanil Sorčana.

A gostje iz Nove Gorice se niso predali in takoj po premoru so presenetili domačo obrambo. Blesing Eleke se je z roba kazenskega prostora odločil za strel in premagal Jasmina Handanovića. Domači so hitro odgovorili. Sintayehu Sallalich je sprožil strel z roba kazenskega prostora, Alen Jogan pa je žogo preusmeril v lastno mrežo.

Na 4:1 je povišal Gregor Bajde v 62. minuti. Dobil je uporabno žogo od Marwana Kabhe in jo potisnil mimo Sorčana za končno zmago. Kljub premoči domačih so gostje prišli do drugega zadetka. Sandi Arčon je izkoristil nepazljivost domače obrambe in z desetih metrov ukanil nemočnega Handanovića.

Maribor bo v 19. krogu v soboto gostil Zavrč, Gorica pa bo dan pozneje gostovala v Ljubljani.