21. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  05.12.2015 ob 17.30  | Prenos: Kanal A

6 : 0

Krško

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Povšnar Dejan (2. pomoč) , Goričan Vojko (4. sodnik)
Delegat: Bole Stojan
Št. gledalcev: 2000

Krško naletel na mariborsko mino

Maribor - Krško 6:0 (3:0)

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 1500, sodniki: Kajtazović, Žunič (oba Kranj) in Povšnar (Zagorje ob Savi).
* Strelca: 1:0 Mendy (6.), 2:0 Mendy (21.), 3:0 Bajde (28.), 4:0 Bajde (57.), 5:0 Bajde (59.), 6:0 Mendy (69.).
* Maribor: Handanović, Stojanović, Gigli, Mertelj, Janža, Ibraimi (od 67. Bohar), Kabha (od 60. Vujčić), Vršič (od 46. Hotić), Sallalich, Bajde, Mendy.
* Krško: Zalokar, Jakolič, Drnovšek, Perković, Sikošek (od 81. Kožar), Štefanac (od 52. Slivšek), Urbanč, Žinko, Volarič (od 66. Blažinčič), Pavič, Poljanec.
* Rumeni kartoni: Gigli; Sikošek, Pavič, Volarič, Drnovšek.

Aktualni državni prvaki so še tretjič v tej sezoni ugnali novinca med prvoligaši in se z visoko zmago poslovili od domačega občinstva v tem letu. Zadnje moštvo v prvoligaški druščini ni bilo v podrejenem položaju, toda Krčani so kljub neprepričljivi domači obrambi spet prikazali neučinkovitost in so z zgolj devetimi doseženimi goli daleč najslabše moštvo v napadu. Maribor, ki je neporažen že 11 tekem, se je Olimpiji približal na pet točk. Ljubljančani bodo v nedeljo gostili Domžale.

Pobuda se je domačim hitro obrestovala. Jean-Philippe Mendy je prišel do žoge na polovici gostov in se s približno 18 metrov odločil za strel. Bil je natančen, saj je žoga končala tik ob desni vratnici. V 11. minuti so si gostje, ki so se otresli pritiska, pripravili lepo priložnost. Po napaki Abela Giglija je žoga prišla do Luke Paviča, ki je podal do Davida Poljanca. Ta je z leve strani neovirano streljal proti vratom, Jasmin Handanović pa je s skrajnimi močmi žogo preusmeril v kot.

V 19. minuti se je zatresel okvir vrat domačih. V izjemni priložnosti se je znašel Luka Volarič. Po podaji Poljanca se je z leve strani odločil za strel iz polobrata in zadel stičišče vratnice in prečke. Kar ni uspelo Volariču, pa je Mendyju. Petar Stojanović se je odločil za strel z roba kazenskega prostora, žoga se je odbila od desne vratnice do Mendyja, ki jo je s petih metrov poslal mimo nemočnega Marka Zalokarja.

Za zanesljivo vodstvo je poskrbel Gregor Bajde, ki je preigraval na levi strani, prišel v kazenski prostor, se odločil za strel in ob pomoči Zalokarja, ki je nespretno posredoval, žogo ob desni vratnici vendarle spravil v gol.

Pred vrati gostov je bilo napeto tudi v prvih 15 minutah drugega polčasa. Najprej je Zalokar poskrbel za nerodnost, ko je padel na žogi, a na koncu le posredoval pred Mendyjem. Napadalec Maribora je v 49. minuti poskrbel za "biljard", ko se je po predložku Erika Janže z leve strani in njegovim strelom z glavo žoga odbila od leve v desno vratnico.

Nato pa je Bajde z dvema goloma poskrbel za potop gostov. V 57. minuti je Janža spet z leve strani poslal uporabno žogo, Bajde pa je s sedmih metrov premagal gostujočega vratarja. Dve minuti pozneje, ko je Handanović najprej obranil strel Klemnu Slivšku, je Agim Ibraimi v nasprotnem napadu streljal z roba kazenskega prostora, Zalokar je žogo odbil do Bajdeta, ki jo je pospravil v gol. V 69. minuti je Mendy s svojim tretjim golom poskrbel za šestico v mreži gostov. Obramba je ob akciji Sintayehuja Sallalicha slabo posredovala, žoga je prišla do Mendyja, ki jo je brez težav poslal pod prečko.

Maribor bo v 22. krogu prihodnjo nedeljo gostoval v Kopru, Krško pa bo dan prej gostilo Olimpijo.