23. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  27.02.2016 ob 16.55  | Prenos: Kanal A

0 : 1

Celje

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Kovačič Andraž (2. pomoč) , Patarić Dejan (4. sodnik) , Mertik Bojan (5. sodnik) , Sagrković Asmir (6. sodnik)
3 Rumeni kartoni 4

0'
  Dragi ljubitelji nogometa, lepo pozdravljeni iz mariborskega Ljudskega vrta, kjer domači navijači že nestrpno pričakujejo uvodni pisk glavnega sodnika Damirja Skomine.
0'
  Naš najboljši sodnik pa s tem ne bo naznanil zgolj pričetek štajerskega derbija med Mariborom in Celjem, temveč bo to naznanilo tudi nadaljevanje slovenskega državnega prvenstva, kjer vijoličasti naskakujejo že 14 naslov državnih prvakov, že šestega zaporednega.
0'
  Po podatkih organizatorjev pa bi danes naj padel rekord Ljudskega vrta po številu gledalcev v uvodnem krogu spomladanskega dela prvenstva. Zbralo naj bi se jih več kot 7000.
0'
  Celjani si na drugi strani želijo zgolj zagotoviti obstanek v ligi, ki si ga bodo morali priigrati brez devetih nogometašev iz jesenskega dela.
0'
  Med njimi gre še posebej izpostaviti Ivana Firerja, Valona Ahmedija in Ramona Sorio. Omenjeno trojico bodo skušali nadomestiti Matej Podlogar in Rudi Požeg Vancaš, ki sta si delila že domžalsko slačilnico, ter povratnik med grofe Damir Hadžić. Na slovenske zelenice se je vrnil tudi Mario Brlečić, v preteklosti član Zavrča, Kapušin pa bo lahko v nadaljevanju računal tudi na vsestranskega Lovra Čirjaka.
0'
  Posebej pestro pa je med prestopnim rokom bilo tudi v mariborskem taboru, ki so v svoje vrste med drugimi privabili še napadalca slovenske izbrane vrste, Milivoja Novakoviča, ki pa danes, zaradi poznega pričetka s pripravami, še ne bo nared za obračun s Celjani.
0'
  V nasprotju z najboljšim strelcem slovenske reprezentance, so zvestobo vijoličastim veliko prej obljubili že Matej Palčič, Denis Šme, Amar Rahmanovič in Valon Ahmedi, ki je v štajersko prestolnico prišel ravno iz knežjega mesta.
0'
  Žal pa je novince med pripravami spremljala precejšnja smola, saj so vsi utrpeli precej neugodne poškodbe. Nič pa ne bo niti s težko pričakovano vrnitvijo Aleksandra Rajčeviča, ki bo moral znova pod nož.
0'
  Domači trener Krunoslav Jurčič se je torej odločil za naslednjo enajsterico...
0'
  Maribor: Handanovič, Janža, Defendi, Šuler, Mertelj, Vršič, Filipovič, Kabha, Bajde, Ibraimi, Tavares. #MARCEL
0'
  Celje: Kotnik, Čirjak, Hadžič, Krajcer, Klemenčič, Vrhovec, Brlečič, Miškič, Požeg-Vancaš, Pajač, Podlogar. #MARCEL
0'
  Ibraimi bo danes že nastopil kot slovenski državljan. #MARCEL
0'
  Tribune Ljudskega vrta so vse bolj polne... #MARCEL
0'
  Še petič zapored je Tavares, po izboru navijačev, postal "vijolični bojevnik". #MARCEL
1'
2'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Rudi Požeg Vancaš.
6'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tilen Klemenčič. Utrpel ga je Dare Vršič.
7'
  Zaenkrat še brez večjih priložnosti. Nogometaši so doslej uprizorili le nekaj domiselnih kombinacij brez zaključnega strela.
13'
  Še naprej zgolj jalova terenska premoč domačih. Celjani čakajo na morebitne protinapade.
14'
  Gregor Bajde je s kakšnih osemnajstih metrov zaključil samostojni prodor, vratar Kotnik pa ni imel pretežke naloge s krotenjem žoge.
15'
  Podaja Mertlja v gostujoč kazenski prostor, kjer je Kabha atraktivno, preko glave, meril preko vrat.
16'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Pajač. Utrpel ga je Erik Janža.
18'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Podlogar. Utrpel ga je Dare Vršič.
18'
  Agim Ibraimi je s prostega strela, s kakšnih petindvajsetih metrov, le za las zgrešil cilj.
20'
  Celjani so preko Marko Pajača je le izvedli tako željen protinapad, a je celjski napadalec meril preveč po sredini vrat.
21'
  Marko Pajač je tokrat ušel Defendiju, njegov strel pa znova ni Handanoviču povzročil večjih težav.
28'
  Atraktivno preigravanje Ibraimija ni dobilo epiloga...
29'
  Tokrat so hitro v obetaven napad krenili domači, a je Bajde slabo podal do Tavaresa.
29'
  Streljal je Gregor Bajde, a preko vrat.
32'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Hadžič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
32'
  Damir Hadžič je dobil rumeni karton.
33'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
36'
  Matej Podlogar v prepovedanem položaju.
38'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Rudi Požeg Vancaš.
38'
  Marko Pajač je zapretil iz prostega strela. Handanovič je s težavami odbil žogo nazaj v polje.
38'
39'
  Marko Pajač je dobil rumeni karton.
41'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Marko Šuler.
42'
  Matej Podlogar je na robu kazenskega prostora prišel do strela, Handanovič pa je preprečil veselje gostom.
43'
  Celje ima udarec iz kota.
44'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Rodrigo Defendi. Utrpel ga je Marko Pajač.
45'
  Rodrigo Defendi je dobil rumeni karton.
45'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Utrpel ga je Mario Brlečič.
45+1'
  Še minuta podaljška.
45+1'
45+1'
  Že res, da so vijoličasti imeli terensko pobudo večji del tekme, kljub temu pa so si gostje priigrali nekaj nevarnejših napadov.
45+1'
  Menjava: iz igre Rudi Požeg Vancaš, v igro Sunny Ogbemudia Omoregie.
46'
48'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Lovre Čirjak. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
49'
  Po podaji Ibraimija je bil za las prekratek Bajde.
52'
  Po izvrstnem prodoru Miškiča, je Marko Pajač iz bližine le nastreljal vratarja Handanoviča. Izjemna priložnost Celja!
54'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Podlogar. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
55'
  Danijel Miškič je nevarno sprožil izven kazenskega prostora, Handanovič pa se je znova izkazal z obrambo.
55'
57'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Marko Pajač je dobil zaradi simuliranja drugi rumeni karton in mora z igrišča.
58'
  Menjava: iz igre Marwan Kabha, v igro Marko Jankovič.
59'
  Menjava: iz igre Matej Podlogar, v igro Erico Henrique Esteves De Sousa.
61'
  Prekinitev zaradi poškodbe Miškiča...
62'
  Igra se med tem že nadaljuje...
63'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Mario Brlečič.
64'
  Po podaji Mertlja, je s težkega položaja z glavo poskušal Gregor Bajde, a je meril mimo vrat.
65'
  Slab poskus Agima Ibraimija z razdalje.
66'
  Marko Jankovič si je naposled le izboril prostor za strel, Kotnik pa je žogo izbil v kot.
66'
  Maribor ima udarec iz kota.
67'
  Sunny Ogbemudia Omoregie v prepovedanem položaju.
69'
  Menjava: iz igre Dare Vršič, v igro Sintayehu Sallalich.
70'
  Gregor Bajde je dobil rumeni karton zaradi igranja z roko.
72'
  Nov težak poskus Gregor Bajdeta z glavo po podaji Mertlja. Žoga je končala preko vrat.
75'
  Tudi Tavaresov strel z glavo ni zadel cilja.
77'
  Gregor Bajde je tokrat meril s strani, a naravnost v vratarja Kotnika.
79'
  Sintayehu Sallalich, je na silo poskušal, vendar je bil precej nenatančen.
82'
  Marko Jankovič se je nenadoma znašel v obetavni priložnosti za zadetek, a je žogo slabo zadel, tako da je ta končala ob levi vratnici celjskih vrat.
85'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Marko Jankovič.
85'
  Menjava: iz igre Mario Brlečič, v igro Milan Spremo.
88'
  Tokratni strel Bajdeta z glavo pa je le za malo zgrešil cilj po podaji Mertlja. Centimetri so ločili Maribor od vodstva.
88'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Damjan Bohar.
90+2'
  GOOOL!Milan Spremo je po zgolj petih minutah igre izkoristil protinapad gostov ter lepo zadel v spodnji kot mariborskih vrat.
90+3'
  Blaž Vrhovec je dobil rumeni karton.
90+4'
  Željko Filipovič je dobil rumeni karton.
90+4'
90+4'
  Šok v Ljudskem vrtu, saj so gostje v izdihljajih tekme zabili zmagoviti gol ter poskrbeli za senzacijo. Vijoličasti kljub terenski premoči, z igralcem več, niso uspeli prebiti celjske obrambe, medtem ko se je grofom igra na protinapade poplačala v zadnjem napadu.