24. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  05.03.2016 ob 20.15  | Prenos: Kanal A

0 : 0

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Vukan Robert (2. pomoč) , Perić Dragoslav (4. sodnik) , Ponis Roberto (5. sodnik) , Žnidaršič Andrej (6. sodnik)
4 Rumeni kartoni 5

0'
  Lep pozdrav iz Ljudskega vrta. Na sporedu je težko pričakovani derbi med Mariborom in Olimpijo. Gre za največja rivala v slovenskem nogometu
0'
  Temu primeren je tudi pogled na tribune, ki se že uro pred pričetkom lepo polnijo. Organizator pričakuje, da bo zasedenih približno 12000 sedežev, od tega jih bo kakšnih 1100 odetih v zelene barve.
0'
  Obeta se torej pravi spektakel, ki mu dodatno težo daje neposreden boj med rivaloma za naslov državnih prvakov.
0'
  Trenutno bolje kaže Ljubljančanom, ki imajo šest točk prednosti pred vijoličastimi, morebitna današnja zmaga "zmajev" pa bi tako lahko že odločila bitko za prvaka.
0'
  Sicer pa je za domačini turbolenten teden. Pomladanski del Prve lige Telekom Slovenije se ni pričel po njihovih željah, saj so v uvodnem krogu pred šest tisoč gledalci v Ljudskem vrtu izgubili štajerski derbi s Celjani. Ti so z igralcem manj Mariboru z zadetkom v sodniškem dodatku zadali boleč udarec.
0'
  Vodilni možje štajerskega prvoligaša so posegli po rigoroznem ukrepu ter odstavili trenerja Jurčiča. Po dveh letih in pol se na vročo štajersko klop vrača Darko Milanič.
0'
  Primorec je Maribor vodil kar pet let, v tem času pa sta Maribor in Olimpija odigrala tudi 16 velikih derbijev. V času Milaničevega službovanja na mariborski klopi je Olimpija slavila zgolj enkrat, tik po krstni mariborski uvrstitvi v skupinski del evropske lige, ob še sedmih remijih pa so se Mariborčani veselili osmih zmag.
0'
  Od sedanjega kadra, je v slačilnici le še sedem nogometašev, ki so že igrali pod Milaničevo taktirko.
0'
  Povsem drugačne razmere vladajo na drugi strani Trojan. Dnevi do velikega derbija so minili brez večjih pretresov, če izvzamemo dejstvo, da jim ni uspelo registrirati najnovejšo okrepitev, Danka Lazoviča.
0'
  Na gostovanje v Ljudski vrt so se odpravili z dobro popotnico, saj so pomladanski del Prve lige Telekom Slovenije odprli s pomembno zmago nad Koprom, ki je zmajem še okrepil samozavest, povečanje prednosti pred današnjim tekmecem, pa jih je še razbremenila pritiska.
0'
  Psihološki moment je gotovo na strani gostov iz Ljubljane. dodatno pa jih hrabri še dejstvo, da v letošnji sezoni z Mariborčani še niso izgubili.
0'
  Adut državnih prvakov bo gotovo bučen Ljudski vrt ter izkušnje, saj imajo njihovi nogometaši, za razliko od večine Olimpijinih, tako pomembne tekme že v nogah. Če bo delovala še tako imenovana "šok terapija" na trenerskem stolčku...
0'
  Poln Ljudski vrt pa nestrpno pričakuje tudi debi Novakoviča v vijoličasti majici. Drugi najboljši slovenski napadalec vseh časov, bo v udarni enajsterici!
0'
  Mariborčani zaradi kazni ne morejo računati na kaznovanega Bajdeta, medtem ko se v ljubljansko moštvo vrača Kelhar. #MAROLI
0'
  Pa poglejmo enajsterici...
0'
  Maribor: Handanovič, Viler, Defendi, Šuler, Mertelj, Bohar, Kabha, Filipovič, Ibraimi, Novakovič, Tavares. #MAROLI
0'
  Olimpija: Vidmar, Čale, Kelhar, Mitrovič, Fink, Zajc, Alves, Matič, Kronaveter, Radovič, Eleke. #MAROLI
0'
  Na tribunah že sedaj vlada izjemno ozračje! Začetek ob 20.15... #MAROLI
0'
  Glavni sodnik bo Matej Jug iz Tolmina. #MAROLI
0'
  Stadion je praktično razprodan! #MAROLI
0'
  Izjemna koreografija po celem stadionu! #MAROLI
1'
1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
2'
  Čale je prekinil obetavni napad vijoličastih.
4'
  Še en hiter ter nevaren napad domačih! Tokrat je Novakoviču slabo podal Ibraimi.
4'
4'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Miroslav Radovič.
5'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ricardo Alves Coelho Da Silva, a je Handanovič brez večjih težav žogo ujel.
6'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
7'
  Blessing Chibuike Eleke v prepovedanem položaju.
7'
  Milivoje Novakovič v prepovedanem položaju.
8'
  Olimpija ima udarec iz kota.
10'
15'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Hrvoje Čale. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
16'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Bohar. Utrpel ga je Miroslav Radovič.
17'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Nemanja Mitrovič.
17'
17'
  Darijan Matič je dobil rumeni karton.
18'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Miroslav Radovič.
21'
  Odlično posredovanje Vidmarja, ki je žogo še v zadnjem trenutku snel z glave Defendija!
22'
22'
23'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Damjan Bohar.
24'
  Po podaji Zajca, se je nenadoma pri žogi znašel Eleke, a je podaja presenetila tudi njega, tako da je meril preko vrat.
25'
28'
28'
  Mitja Viler je dobil rumeni karton.
30'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Kelhar. Utrpel ga je Milivoje Novakovič.
31'
  Dejan Kelhar je dobil rumeni karton.
31'
  Milivoje Novakovič je dobil rumeni karton.
32'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blessing Chibuike Eleke. Utrpel ga je Marko Šuler.
33'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Kronaveter. Utrpel ga je Rodrigo Defendi.
34'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Miha Zajc.
35'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blessing Chibuike Eleke. Utrpel ga je Marwan Kabha.
35'
  Blessing Chibuike Eleke je dobil rumeni karton.
36'
  Po kombiniranju domačih nogometašev, je naposled z razdalje poskusil Marwan Kabha, a je meril vratarju Vidmarju v naročje.
37'
  Kakšna priložnost vijoličastih! Tavares je podal pred ljubljanska vrata, kjer se je sam znašel Milivoje Novakovič, a je zgrešil praktično nemogoče.
42'
44'
44'
  Vidmar je ponovno pravočasno stekel iz vrat ter izbil žogo pred Šulerjem. V nadaljevanju je Marwan Kabha streljal mimo vrat.
45+1'
  Še minuta dodatka.
45+1'
  Miroslav Radovič v prepovedanem položaju.
45+1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Milivoje Novakovič.
45+2'
45+2'
  Precej dinamičen derbi, na katerem v izjemnem ozračju obe ekipi kažeta veliko želje. Nekoliko podjetnejši so vijoličasti, ki so preko Novakoviča zapravili največjo priložnost na tekmi.
45+2'
  Nogometaši so že na igrišču, trenerja nista posegla po menjavah.
46'
46'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Hrvoje Čale.
48'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blessing Chibuike Eleke. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
49'
  Tokrat je Vidmar po podaji Ibraimija odletel v prazno, saj ga je preskočil Šuler, ki pa je meril preko praznih vrat.
51'
52'
  Sedaj je preko Elekeja resno zapretila še Olimpija, a je nigerijski napadalec, potem ko se je otresel Šulerja, meril preko vrat.
55'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Kronaveter. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
56'
  Rok Kronaveter je s precej težkega položaja (s strani) sprožil na vrata Handanovič, ki pa je žogo zbil nazaj v polje.
57'
59'
61'
  Tokrat je s strani do strela prišel še Matic Fink, a je bil tudi on nenatančen.
62'
  Z razdalje je sprožil Damjan Bohar, vratar Vidmar pa je z nekaj težavami žogo le ujel.
63'
  Menjava: iz igre Blessing Chibuike Eleke, v igro Julius Wobay.
63'
  Miha Zajc si je spretno priigral imenitno pozicijo za zadetek, a je streljal mimo desne vratnice.
64'
  Streljal je Marwan Kabha, a mimo vrat.
65'
66'
  S prostega strela je zapretil Agim Ibraimi, a brez težav za Vidmarja.
69'
  Izjemna podaja Filipoviča v gostujoči kazenski prostor, kjer je najvišje skočil Milivoje Novakovič, a je meril preveč po sredini vrat.
72'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Hrvoje Čale. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
72'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Dare Vršič.
73'
  Tokrat si je Tavares spretno priboril prostor za strel, a je precej zgrešil.
75'
75'
  Menjava: iz igre Marwan Kabha, v igro Marko Jankovič.
76'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Matic Fink.
77'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Željko Filipovič.
78'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Marko Jankovič.
78'
  Nemanja Mitrovič je dobil rumeni karton.
79'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Jankovič. Utrpel ga je Miha Zajc.
79'
  Marko Jankovič je dobil rumeni karton.
80'
80'
  Izjemna priložnost Maribora, v kateri pa so, brez zaključnega strela, iztržili le nov udarec iz kota.
81'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Hrvoje Čale. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
84'
  Matic Fink je dobil rumeni karton zaradi zavlačevanja.
86'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Ricardo Alves Coelho Da Silva.
86'
87'
  Marko Šuler je dobil rumeni karton.
87'
  Po kotu, je Nemanja Mitrovič izbito žogo preusmeril nazaj proti golu, a je zgrešil cilj.
90'
  Streljal je Miha Zajc, a visoko preko vrat.
90'
  Menjava: iz igre Ricardo Alves Coelho Da Silva, v igro Nik Kapun.
90+1'
  Še tri minute dodatka.
90+1'
  Streljal je Miroslav Radovič, a mimo vrat.
90+2'
  S kakšnih 18. metrov je sprožil Marcos Morales Tavares, a je Vidmar žogo zanesljivo ujel.
90+2'
  Menjava: iz igre Miha Zajc, v igro Martin Michel Mimoun.
90+4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Julius Wobay. Utrpel ga je Marko Jankovič.
90+5'
90+5'
  Tudi v drugem delu manjša terenska premoč domačinov, a so si svoje priložnosti priigrali tudi gostje. Rezultat ustreza Ljubljančanom, ki so tako zadržali šest točk prednosti pred Mariborčani.