26. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  19.03.2016 ob 14.55  | Prenos: Kanal A

2 : 1

Krka

Sodniki: Glažar Roman (glavni sodnik), Skok Aleš (1. pomoč), Bezjak Janez (2. pomoč) , Habjanič Sašo (4. sodnik)
1 Rdeči kartoni 0

0'
  Lepo pozdravljeni iz Ljudskega vrta, kjer se bosta ob 14.55 med seboj pomerili moštvi Maribora ter Krke.
0'
  Vijoličasti so v minulem krogu v Velenju prekinili 213 minut dolg strelski post, s tem pa zabeležili še le prvo zmago v spomladanskem delu prvenstva.
0'
  Po spodrsjaju Ljubljančanov, je v mariborskem taboru znova zavel optimizem po obranitvi naslova državnih prvakov. Zaostanek za Olimpijo je tako ponovno zmanjšan na štiri točke.
0'
  Zmaga nad Novomeščani je tako nujna, saj bodo le tako lahko odšli na reprezentančni odmor sproščeni, priprave na serijo treh tekem z ekipami z vrha lestvice, Gorico, Zavrčem in Domžalami, pa bodo minile v mirnejšem ozračju.
0'
  Gostje so v Štajerko prestolnico pripotovali z grenkim priokusom. Po nedeljskem porazu s Koprom, se strasti še niso povsem pomirile. A danes bodo morali odmisliti na boleč poraz kar bo težko, saj jih zaradi izključitve ob robu igrišča ne bo vodil trener Kastrevec.
0'
  Farmacevti bodo recept do prve zmage nad Mariborom iskali tudi brez dveh pomembnih členov začetne enajsterice, saj Leo Ejup in Josip Fuček zaradi rumenih kartonov nimata pravice nastopa.
0'
  Maribor in Krka sta se v Prvi ligi Telekom Slovenije doslej srečala 14-krat. Dolenjci še čakajo na krstno zmago, so pa favoriziranemu tekmecu že petkrat odščipnili točko.
0'
  Po dolenjskem povratku med prvoligaše je Maribor s petih gostovanj v Novem mestu odnesel vseh 15 točk, precej bolj neugoden nasprotnik pa je Krka prav v Ljudskem vrtu, saj zadnja dva obračuna nista dala zmagovalca, oba lanskoletna dvoboja sta se zaključila z rezultatom 2:2.
0'
  Krko bo ob robu igrišča vodil Matjaž Sever, trener Kastrevec bo dogajanje opazoval zgolj s tribune. #MARKRK
0'
  Pa poglejmo enajsterici...
0'
  Maribor: Handanovič, Viler, Šuler, Filipovič, Mertelj, Bajde, Vršič, Derviševič, Ibraimi, Novakovič, Tavares. #MARKRK
0'
  Krka: Mitrovič, Marotti, Vučkič, Bogdan, Dežmar, Mojstrovič, Brkljača, Potokar, Welbec, Kostanjšek, Perič. #MARKRK
0'
  Zaradi poškodb pri domačih manjkajo Ahmedi, Ndiaye ter Defendi. #MARKRK
0'
  Glavni sodnik obračuna bo Roman Glažar iz Hajdine. #MARKRK
1'
1'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Amir Derviševič. Utrpel ga je Brkljača Mario.
3'
  Krka ima udarec iz kota.
4'
  Igra je prekinjena zaradi poškodbe Bogdana, ki je nastradal po dvoboju s Handanovičem.
5'
  Med tem se igra že nadaljuje...
6'
  Obetavni napad vijoličastih, ki pa se ni končal z zaključnim strelom.
7'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Nana Addo Welbeck-Maseko.
8'
  Marcos Morales Tavares je najvišje skočil v gostujočem kazenskem prostoru, a je bil vratar Mitrovič na mestu.
10'
  GOOOL! Po podaji Marottija s strani, je pravočasno do žoge prišel Kostanjšek, ki jo iz bližine spravil za hrbet nemočnega Handanoviča.
14'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Bruno Marotti.
15'
  Agim Ibraimi je dobil rumeni karton.
15'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Bogdan. Utrpel ga je Milivoje Novakovič.
16'
17'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Amir Derviševič.
19'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Marko Šuler.
20'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
21'
  Tokrat so podobno akcijo izvedli domačini, ki pa niso bili tako uspešni. Natančneje, Ibraimi je po podaji Vilerja žogo poslal mimo desne vratnice Krkinih vrat.
21'
  Nov nenatančen poskus Ibraimija, a tokrat je sprožil izven kazenskega prostora.
23'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Bruno Marotti. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
25'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Milivoje Novakovič. Utrpel ga je Alen Vučkič.
26'
  Marin Perič v prepovedanem položaju.
27'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Gregor Bajde.
27'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Milivoje Novakovič.
27'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
29'
  Kakšna priložnost za Maribor. Najprej je, po podaji Vilerja, Bajde sprožil proti gostujočim vratom, vratar Mitrovič je žogo le na kratko odbil do Novakoviča, ta pa iz bližine znova ni uspel premagati ležečega vratarja, ki se je znova izkazal. V nadaljevanju je z glavo preko vrat meril še Tavares.
32'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Mojstrovič. Utrpel ga je Dare Vršič.
33'
  ...sprožil je Ibraimi, Krkin vratar pa je žogo zanesljivo ujel.
34'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Brkljača Mario. Utrpel ga je Amir Derviševič.
35'
  Tavaresu je Dežmar še v zadnjem trenutku blokiral strel.
37'
  Terenska pobuda vijoličastih, vendar nikakor ne uspejo prebiti strnjeno gostujočo obrambo.
37'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Potokar. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
37'
  Matej Potokar je dobil rumeni karton.
37'
  Streljal je Agim Ibraimi, a visoko preko vrat.
39'
39'
  Po podaji Vilerja, je s težkega položaja poskusil Milivoje Novakovič, Mitrovič pa je žogo še izbil čez vrata.
40'
  Dare Vršič je po podaji s kota streljal s prve z voleja, a precej zgrešil.
43'
  GOOOL! Po preigravanju Tavaresa, je žogo prevzel Dare Vršič, ki je nemudoma sprožil ter s pomočjo gostujočega branilca Bogdana neubranljivo zadel.
45+1'
  Še dve minuti sodniškega podaljška.
45+1'
  V hiter protinapad je krenil Derviševič, ki je podal do Marcos Morales Tavares, mariborski kapetan pa je po preigravanju sprožil z roba kazenskega prostora, a je bil za malo nenatančen.
45+3'
45+3'
  Hiter hladen tuš gostov je znova Mariborčane prisilil v nervozno igro, kar je botrovalo številnim napakam. A vijoličasti se niso predali ter si pripravili številne priložnosti. Tik pred koncem polčasa so le izenačili, Tavares pa bi soigralce lahko celo na odmor popeljal z vodstvom.
46'
46'
  Menjava: iz igre Brkljača Mario, v igro Luka Majcen.
46'
  Marcos Morales Tavares je spretno streljal iz obrata, Mitrovič pa ni imel pretežkega dela.
49'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Mojstrovič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
52'
  Viler je nenadoma med igro zapustil igrišče ter stekel v slačilnico... #MARKRK
53'
  Viler je med tem že nazaj..
53'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Utrpel ga je Marin Perič.
54'
Rdeči karton
  Dare Vršič dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
55'
58'
58'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a so mu strel še uspeli preusmeriti v kot.
60'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Nana Addo Welbeck-Maseko.
63'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Milivoje Novakovič. Utrpel ga je Bruno Marotti.
64'
  Streljal je Luka Majcen, a mimo vrat, Handanovič pa je za vsak primer žogo ujel.
65'
  Luka Majcen v prepovedanem položaju.
68'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Amir Derviševič. Utrpel ga je Marin Perič.
68'
  Danijel Dežmar v prepovedanem položaju.
68'
  Iz precejšnje razdalje je poskusil Nana Addo Welbeck-Maseko, a je meril visoko preko vrat.
68'
  Menjava: iz igre Gregor Bajde, v igro Amar Rahmanovič.
70'
  Obetavna priložnost Kostanjška, ki se je preveč obotavljal pred Handanovičem.
72'
  Po dvoboju Bogdana in Novakoviča v gostujočem kazenskem prostoru, so domači navijači zahtevali najstrožjo kazen.
74'
  Odlično posredovanje Handanoviča pred Majcnom.
75'
  Menjava: iz igre Matej Potokar, v igro Damjan Marjanovič.
76'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Amar Rahmanovič. Utrpel ga je Denis Mojstrovič.
76'
  Menjava: iz igre Amir Derviševič, v igro Damjan Bohar.
77'
  GOOOL! Podajo Boharja s strani je na kakšnih šestih metrih sprejel Marcos Morales Tavares, ki takšnih priložnosti ne zapravlja!
81'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Damjan Marjanovič.
82'
83'
  Odličen prodor Tavaresa, ki mu je na koncu zmanjkalo moči, tako da je njegov strel gostujoči vratar brez večjih težav ubranil.
84'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
84'
84'
  Žoga je mimo številnih nog končala pri Marjanoviču, ki pa je s šestnanjstih metrov le za malo zgrešil za izenačenje.
88'
89'
  Agim Ibraimi v prepovedanem položaju.
89'
  Po podaji Boharja se je Amar Rahmanovič sam znašel pred gostujočim vratarjem, slab poskus loba pa je končal ob desni vratnici...
90+1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Vučkič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
90+2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Dežmar. Utrpel ga je Amar Rahmanovič.
90+2'
  Igra je zaradi poškodbe Handanoviča prekinjena.
90+3'
  Tekma se že nadaljuje.
90+4'
90+4'
  Luka Bogdan je dobil rumeni karton.
90+5'
90+5'
  Naposled so vijoličasti z igralcem manj le strli odpor borbenih gostov. A zmago so si kljub številnim priložnostim priigrali veliko težje od pričakovanj.