28. krog |  Zavrč, Športni park Zavrč |  06.04.2016 ob 18.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

Zavrč

0 : 0

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Smej Simon (1. pomoč), Anželj Borut (2. pomoč) , Goričan Vojko (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 2

0'
  Dobrodošli ob spremljanju štajerskega obračuna v 28. krogu Prve lige Telekom Slovenije. V Halozah pričakujemo zanimivo tekmo Zavrča in Maribora.
0'
  Ostanite z nami in sledite podrobnostim na četrtem medsebojnem srečanju v sezoni, ko se z mariborske perspektive nadaljuje boj za naslov državnega prvaka.
0'
  Kot rečeno, tretje soočenje moštev v tem prvenstvu, v katerem vijoličasti ob Olimpiji niso premagali le še Zavrča. Statistika beleži neodločena izida v Ljudskem vrtu (1:1, 3:3) in domačo zmago Haložanov (2:1).
0'
  V mariborsko prid je spoznanje, da so Zavrčani izgubili kar pet od zadnjih sedmih tekem na svojem stadionu.
0'
  Po drugi strani pa prav toliko tekem na klopi Zavrča ni izgubil Slavko Matić. Na haloški klopi še neporaženi Srb se je v ponedeljek vrnil na staro delovno mesto.
0'
  Še drugič je zamenjal Ivico Solomuna. Prvi mož Zavrča Miran Vuk je s tem napravil že peto trenersko spremembo.
0'
  Ob povratku se bo Matić taktično udaril z Darkom Milaničem. Maribor je v soboto v Novi Gorici pustil vtis prepričljive ekipe, ki je ujela želeno formo.
0'
  Večja neznanka so domači. Pristopijo lahko brez prevelikega pritiska (točkovno precej varni, peti na lestvici), četudi je naboj proti Mariboru vedno večji.
0'
  Ekipi se bosta sicer aprila videli kar trikrat. Ob današnji ligaški tekmi ju čakata še dve v polfinalu slovenskega pokala.
0'
  Začetna enajsterica Slavka Matića: Kovačić, Cvek, Rogač, Golubar, Glavica, Matjašič, Antić, Jakšić, Pihler, Shtanenko, Batrović. #ZAVMAR
0'
  Najnovejša novica iz završke vrste je izostanek Tahiraja, ki se je poškodoval na včerajšnjem treningu.
0'
  Darko Milanič se je odločil za postavo: Handanović, Filipović, Rahmanović, Tavares, Novaković, Mendy, Kabha, Viler, Defendi, Šme, Mertelj. #ZAVMAR
0'
  Zanimiva mariborska postava, z Ibraimijem, Bajdetom in Boharjem med rezervami. In postavitvijo 4-3-3. Ofenzivno usmerjena formacija. Novaković in Mendy v konici napada.
0'
  Glavni sodnik bo Bojan Mertik (Odranci). #ZAVMAR
0'
  Prijetno pomladno popoldne v kraju ob slovensko-hrvaški meji.
0'
  Tribuna v Zavrču se počasi polni. Vmes je završalo med mariborskimi navijači, ki so izvedeli za izenačenje v Novi Gorici.
0'
  V Zavrču se obeta dobro vzdušje. Tribuna je povsem polna.
0'
  Moštvi sta v slačilnicah, še pet minut do začetka.
1'
2'
  Prekinitev ob lažji poškodbi Filipovića.
3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Milivoje Novakovič. Kovačić je odbil. Novaković je prišel do udarca z dvajsetih metrov, pred tem je odvzel žogo Cveku.
5'
6'
  Rodrigo Defendi v prepovedanem položaju.
8'
  Domači so se vsaj delno otresli začetnega pritiska vijoličastih.
9'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Milivoje Novakovič. Utrpel ga je Lovro Cvek.
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marwan Kabha.
10'
  Izjemna priložnost! Po nespretnosti Pihlerja je prišel Kabha do soočenja s Kovačićem. Vratar je bil zmagovalec dvoboja. #ZAVMAR
10'
11'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Glavica. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
12'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Amar Rahmanovič. Utrpel ga je Davor Rogač.
14'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Jakšič. Utrpel ga je Milivoje Novakovič.
15'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Sebastijan Antič.
16'
  Še naprej prevlada gostov.
17'
  Zavrč ima udarec iz kota.
20'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Dejan Glavica.
21'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Veljko Batrovič.
22'
  Nerodno posredovanje Handanovića! Batrović je izvajal prosti strel ob levi stranski črti. Mariborskemu vratarju je žoga ušla iz rok in se od prečke odbila v kot.
22'
23'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Amar Rahmanovič. Utrpel ga je Aleks Pihler.
24'
  Streljal je Veljko Batrovič, a mimo vrat.
25'
  Znova priložnost! Batrović je preigral Mertlja, se po levi prebil pred Handanovića, nato pa zadel le zunanji del mreže. #ZAVMAR
26'
  Zdaj več dogajanja pred mariborskim golom.
27'
  Dejan Glavica v prepovedanem položaju.
28'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marwan Kabha. Utrpel ga je Veljko Batrovič.
28'
30'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Lovro Cvek. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
32'
33'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Veljko Batrovič. Z ogromne razdalje, Handanović na mestu.
33'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Jakšič. Utrpel ga je Amar Rahmanovič.
35'
  Menjava: iz igre Josip Golubar, v igro Timotej Dodlek. Kaže, da zaradi poškodbe hrvaškega nogometaša.
36'
37'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
37'
38'
  Marwan Kabha je dobil rumeni karton. Zaradi prekrška nad Cvekom, ob katerem je Mertik pustil prednost.
40'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Lovro Cvek. Utrpel ga je Marwan Kabha.
41'
42'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Stanislav Shtanenko. Utrpel ga je Marwan Kabha.
42'
  Stanislav Shtanenko je dobil rumeni karton.
44'
  Mariborčani težko prebijajo kompaktno završko obrambno postavitev. Zahtevno igrišče jim še otežuje delo.
44'
45'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Veljko Batrovič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
45+1'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Davor Rogač.
45+1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Matjašič. Utrpel ga je Mitja Viler.
45+2'
45+2'
  Prvi polčas z malo priložnostmi. Daleč najlepšo je za goste zamudil Kabha. Po uvodnem pritisku gostov je bilo nadaljevanje bolj enakovredno.
46'
46'
  Menjava: iz igre Marwan Kabha, v igro Agim Ibraimi.
47'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Stanislav Shtanenko.
48'
  Jean-Philippe Mendy v prepovedanem položaju.
49'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Milivoje Novakovič. Utrpel ga je Aleks Pihler.
50'
52'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Aleks Pihler.
53'
  Streljal je Jure Matjašič, a mimo vrat.
53'
  Nevaren poskus Matjašiča, ki je z glavo prestregel podajo Batrovića iz prostega strela. Stresel je zunanji del mreže.
53'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Timotej Dodlek.
54'
55'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Veljko Batrovič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
56'
57'
  Streljal je Lovro Cvek, a mimo vrat. Po kotu. Čez gol.
59'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Rogač. Utrpel ga je Milivoje Novakovič.
59'
  Davor Rogač je dobil rumeni karton.
59'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi. Prosti strel z dvajsetih metrov. Naravnost v Kovačića.
60'
  Streljal je Amar Rahmanovič, a mimo vrat.
61'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Matjašič. Utrpel ga je Denis Šme.
61'
62'
  Ta čas spet več dogajanja pred završkim golom, a brez priložnosti.
62'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Glavica. Utrpel ga je Mitja Viler.
64'
65'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
66'
  Priložnost Tavaresa! Po podaji Ibraimija iz kota je osamljen meril čez gol. #ZAVMAR
66'
  Streljal je Lovro Cvek, a mimo vrat.
67'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Aleks Pihler.
67'
  Mitja Viler je dobil rumeni karton.
68'
69'
  Menjava: iz igre Jean-Philippe Mendy, v igro Gregor Bajde.
69'
  Mendy ni ponovil odlične predstave iz Nove Gorice.
70'
  Menjava: iz igre Dejan Glavica, v igro Ed Kevin Kokorovič.
71'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Aleks Pihler. Utrpel ga je Željko Filipovič.
72'
73'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Veljko Batrovič. Veliko je pogumnih poskusov Črnogorca z razdalje. Tudi tokrat brani Handanović.
76'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Matjašič. Utrpel ga je Amar Rahmanovič.
77'
  Streljal je Gregor Bajde, a mimo vrat. Novaković je na levi našel Vilerja, čigar podaje ob završkih branilcih Bajde ni (z)mogel izkoristiti.
80'
  Shtanenko izbija pred osamljenim Novakovićem.
80'
81'
  V drugem polčasu skorajda brez resnih priložnosti. Gostje imajo premoč.
83'
  Pritisk gostov se stopnjuje.
84'
  Mariborčani vedo za izid iz Nove Gorice. Z zmago bi se Olimpiji približali na le dve točki razlike.
84'
85'
  Streljal je Amar Rahmanovič, a mimo vrat. Z glavo. Po prekinitvi in natančni podaji Ibraimija.
87'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat. Preigral je dva završka igralca, nato pa z desnico meril čez gol.
89'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ed Kevin Kokorovič. Utrpel ga je Gregor Bajde.
89'
  Ed Kevin Kokorovič je dobil rumeni karton.
90'
  Še dve minuti sodniškega dodatka.
90+1'
  Igra se le še na završki polovici.
90+1'
  Menjava: iz igre Jure Matjašič, v igro Mateo Mužek.
90+2'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Gregor Bajde. Verjetno še zadnja priložnost za goste, Kovačić ostaja nepremagan.
90+2'
90+2'
  Delitev točk v Halozah. Bojeviti in kompaktni Zavrčani, ki so jim na koncu pošle moči, so zdržali. Na štirih tekmah niso izgubili z Mariborom, vijoličasti so zamudili priložnost, da se približajo vodilni Olimpiji. Pozdrav do prihodnjič!