12. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  04.10.2014 ob 20.05  | Prenos: TV Slovenija 2

3 : 3

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Vukan Robert (2. pomoč) , Bensa Uroš (4. sodnik) , Žnidaršič Andrej (5. sodnik) , Podgoršek Marko (6. sodnik)
Delegat: Močnik Vlado
Št. gledalcev: 10000

Fantastičen derbi prinesel remi

Maribor - Olimpija 3:3 (2:3)

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 10.500, sodniki: Jug (Tolmin), Žunič (Kranj) in Vukan (Gornja Radgona).
* Strelci: 0:1 Vukčević (4.), 0:2 Šporar (10.), 1:2 Mendy (12.), 2:2 Šuler (19.), 2:3 Kapun (41.), 3:3 Tavares (90.).
* Maribor: Handanović, Mertelj, Rajčević, Šuler, Viler, Ibraimi, Filipović, Ndiaye (od 66. Zahović), Bohar (od 60. Vršič), Tavares, Mendy.
* Olimpija: Šeliga, Jović, Delamea Mlinar, Zarifović (od 46. Bajrić), Mitrović, Kapun, Matić, Zajc, Omladič, Vukčević (od 71. Rodić), Šporar (od 90. Burgić).
* Rumeni kartoni: Šuler, Mendy; Šporar, Kapun.
* Rdeči kartoni: /.

S pravično delitvijo točk se je končal osrednji slovenski nogometni obračun, ki je jesenski del državnega prvenstva naredil še bolj zanimiv. Ta je izpolnil pričakovanja s polnimi tribunami, veliko goli že v prvem polčasu in igro na visoki ravni. Obe ekipi sta bili izjemno motivirani, Mariborčani so morali upravičiti rezultate iz lige prvakov, Olimpija pa na takih tekmah nikoli ni igrala slabo. Le dve minuti sodnikovega podaljška sta jo ločili od vseh treh točk, kapetan domačih Marcos Tavares je potrdil, da se tekma igra do zadnjega sodnikovega piska.

Gostje so hitro prišli v vodstvo. Antonio Delamea Mlinar je podal dolgo žogo v prazen prostor, Mitja Viler ni bil pozoren na desni strani na Marka Vukčevića, ki ga je prehitel, prejel žogo in jo neovirano poslal mimo Jasmina Handanovića v gol. V deveti minuti je Aleksander Šeliga na golovi črti ustavil strel Tavaresa. Minuto pozneje je sledil nov udarec Ljubljančanov.

Nik Kapun je z leve strani podal v kazenski prostor, žoga je preletela Marka Šulerja, Andraž Šporar pa je z desetih metrov močno streljal čez Handanovića pod prečko. Odgovor je sledil hitro, saj se je že v naslednjem napadu žoga z nekaj sreče odbila do Jeana-Philippa Mendyja, ki je iz bližine premagal Šeligo. Ognjemet golov se je nadaljeval.

Domači so v 19. minuti izvedli kot, Agim Ibraimi je z desne poslal visoko žogo, najvišji v skoku pa je bil Marko Šuler, ki zadel za izenačenje. V 30. minuti so se gostje znašli v novi priložnosti. Šporar je bil spet prehiter za obrambo domačih, streljal z desne strani, Handanović je žogo odbil do Mihe Zajca, ki pa jo je poslal visoko čez gol. Olimpija je ob izteku prvega polčasa prišla do novega vodstva. Ljubljančani so izvedli akcijo pred kazenskim prostorom, Boban Jović je žogo odbil do Nika Kapuna, ki jo je z dvanajstih metrov poslal v mrežo.

V drugem polčasu so Mariborčani pritisnili, igra je potekala na polovici gostov, ki so se povsem povsem usmerili na protinapade. V 55. minuti je Šporar zapravil najlepšo priložnost, ko je bil sam pred Handanovićem, žoga pa je končala tik mimo leve vratnice. V obrambo domačih je zavladal nemir, Olimpija bi lahko dosegla še kak gol.

Toda igra se je od 65. minute dalje spet preselila na polovico gostov, Mariborčani pa niso znali zadeti. Celo v zadnji minuti rednega dela je Šeliga obranil strel Tavaresa iz bližine. A prav ta mariborski napadalec je izvlekel točko v prvi minuti sodniškega dodatka. Z roba kazenskega prostora je meril v desni spodnji kot in zadel za veselje na tribunah.

Mariborčani bodo v 13. krogu 15. oktobra gostovali v Novi Gorici, Ljubljančani pa bodo gostili Radomlje.