30. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  29.04.2015 ob 17.00  | Prenos: TV Slovenija 2

4 : 1

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Ajdovec Rafael (2. pomoč) , Bensa Uroš (4. sodnik) , Habjanič Sašo (5. sodnik) , Mertik Bojan (6. sodnik)
Delegat: Režonja Slavko
Št. gledalcev: 8500

Na derbiju slavili vijoličasti

Maribor - Olimpija 4:1 (1:1)

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 8500, sodniki: Kajtazović, Žunič in Ajdovec (vsi Kranj).
* Strelci: 1:0 Bohar (8.), 1:1 Bajrić (24.), 2:1 Bohar (76.), 3:1 Vršič (77.), 4:1 Rajčević (88.).
* Maribor: Handanović, Stojanović, Rajčević, Šuler, Viler, Ibraimi (od 76. Vršič), Ndiaye (od 32. Mertelj), Bohar, Tavares, Zahović (od 79. Dervišević), Volaš.
* Olimpija: Brljak, Fink, Delamea Mlinar, Mitrović, Bajrić (od 66. Zarifović), Ivančič (od 46. Baskera), Matić, Kapun, Henty, Vukčević (od 80. Babić), Šporar.
* Rumeni kartoni: Mertelj, Stojanović; Fink, Vukčević.

Nogometaši Maribora so po visoki zmagi nad večnim tekmecem Olimpijo še naprej trdno na prvem mestu prvenstvene lestvice in šest krogov pred koncem državnega prvenstva ostajajo glavni kandidati za naslov prvakov. Svojo premoč so uveljavili šele v zadnjih 15 minutah tekme, dotlej je bil obračun kar enakovreden. Maribor je ob novem velikem koraku k naslovu prvaka ustavil tudi Olimpijin niz devetih tekem brez poraza in ji otežil boj za mesta v Evropi.

Največji slovenski nogometni obračun je na tribune Ljudskega vrta spet privabil veliko število gledalcev. Velja omeniti, da je skupni obisk na dosedanjih prvoligaških tekmah te sezone že presegel skupnega iz prejšnje sezone. Obiskovalci so sicer pozdravili posebna gosta, skakalnega šampiona Petra Prevca in najboljšo slovensko alpsko smučarko Tino Maze. Oba sta dobila v dar mariborska dresa s številko 1.

Ljubljančani se v Maribor niso prišli branit, bili so že od prve minute odločni, da ogrozijo branilce naslova. A njihova napadalna usmeritev je bila hitro kaznovana. V osmi minuti je Marcos Tavares prodrl po desni strani in podal pred vrata. Žoga je zgrešila Daliborja Volaša, je pa našla pot do Damjana Boharja, ki jo je poslal v desni spodnji kot. V 14. minuti je Bohar iz bližine žogo poslal mimo gola.

Gostom se je napadalna igra vendarle obrestovala. Slabo posredovanje obrambe domačih je izkoristil Kenan Bajrić, ki je iz bližine premagal Jasmina Handanovića. Po trenutkih izenačene igre so Ljubljančani v 30. minuti znova zagrozili. Bajrić je v kazenski prostor podal Marku Vukčeviću, pred zaključnim strelom je uspešno posredoval Aleksander Rajčević.

Uvod drugega polčasa je prinesel mnogo manj razburjenja, saj je igra večinoma potekala na sredini igrišča. Gledalci so videli malo priložnosti. V 52. minuti je Volašev strel z glavo Darko Brljak s težavo obranil. Gledalci so želeli več, a do končnice tekme so videli malo. Mariborčani niso našli prave poti do gola, to pa jim je v 76. minuti omogočil obrambni igralec Arif Zarifović, ki je zgrešil žogo po podaji do vratarja Brljka.

Do žoge je prišel Bohar, ki je iz bližine domače popeljal v vodstvo. Domači so dobro minuto pozneje prišli še do tretjega, odločilnega gola, ki je potopil upe ljubljanske zasedbe. Luka Zahović je lepo podal do Dareta Vršiča, ki je z desetih metrov premagal ljubljanskega vratarja. Dve minuti pred koncem rednega dela je Rajčević dokončno potopil Olimpijo. Mitja Viler je izvedel kot z leve strani, branilec Maribora pa je bil najvišji v skoku ter z natančnim strelom z glavo zadel za visoko zmago in veselje na tribunah.

Maribor bo v 31. krogu v soboto gostoval v Novi Gorici, Olimpija pa bo gostila Radomlje.