28. krog |  Kidričevo, Športni park NK Aluminij |  21.04.2018 ob 16.50  | Prenos: Kanal A

Aluminij

0 : 2

Sodniki: Žnidaršič Andrej (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Bensa Uroš (2. pomoč) , Kajtazović Nejc (4. sodnik)

Neposredni prenos: Kanal A

Stadion: Športni park Kidričevo, kapaciteta 600 sedežev (povprečen obisk: 392 gledalcev)

- moški: 7 evrov
- ženske: 4 evre
- otroci do 12. leta: brezplačno

ALUMINIJ:

Prvoligaši odpirajo zadnjo četrtino tekmovanja. Maribor bo v zadnjih devetih tekmah sezone lovil vodilno Olimpijo, moštvo Darka Milaniča pa v soboto čaka gostovanje v bližnjem Kidričevem. Vijoličasti so se z Aluminijem nekajkrat že opekli, nazadnje v prvi pomladanski preizkušnji v Ljudskem vrtu. Štajerski obračun ni ponudil niti zmagovalca niti zadetkov, s točko pa so bili bolj zadovoljni gostje, ki so sicer v nadaljevanju prvenstva vknjižili le eno zmago. Kidričani so pred domačimi gledalci ugnali kranjski Triglav, novo zmago pa so po preboju v pokalni finale lovili tudi minulo nedeljo, v dvoboju z Ankaranom Hrvatini. Primorci so Kidričevo tudi v drugo zapuščali s točko v žepu, ki jo je z izenačujočim zadetkom, podobno kot jeseni, priigral Raoul Junior Delgado. Oliver Bogatinov tako še vedno nima mirnega spanca, saj imajo rdeči pred devetim mestom pet točk prednosti. Lahko Aluminij v soboto znova zagode prvaku?

Nemanja Jakšić, branilec Aluminija: »Pričakujemo dobro tekmo. Mariboru smo vselej dober nasprotnik. Tekmec je v dobri formi in stopnjuje svoje predstave, a to ne pomeni ničesar. Vsaka tekma je zgodba zase, v soboto bomo dali vse od sebe in videli, kaj se bo zgodilo.«

Kidričevski strateg Bogatinov v soboto ne bo imel težav s kaznovanimi nogometaši, ima pa nekaj skrbi zaradi poškodb. Denis Šme in Luka Štor, ki sta Aluminiju posojena s strani Maribora, sta pred tedni izpustila tekmo v Ljudskem vrtu, zato bo v soboto še več odgovornosti tudi na plečih Nemanje Jakšića. Bočni branilec je najbolj standardni nogometaš rdečih, saj je v letošnji sezoni izpustil zgolj eno srečanje, odigral pa je že več kot 2.200 minut.

Kidričani se počasi bližajo proti tromestni številki prvoligaških srečanj. Lokalni spopad z Mariborom bo za Aluminij že 99. v Prvi ligi Telekom Slovenije. »Šumari« so na domači zelenici odigrali 48 prvoligaških tekem, vijoličasti pa bodo v Kidričevem gostovali še šestič. Mariborski Branik je bil leta 1951 tekmec Aluminija v prvi pripravljalni tekmi v zgodovini društva, vijolice pa so v Kidričevem že polnile sedanji stadiona. V drugi jugoslovanski ligi – v sezoni v 1966/67 – si je lokalni spopad ogledalo okrog 5.000 gledalcev, zmage s 3:1 pa so se razveselili gostje.

MARIBOR:

Prepoved nastopa: Aleks Pihler

Mariborčani so tudi v Novi Gorici pokazali, da je kriza dokončno preteklost. Darko Milanič se je s svojimi varovanci razveselil najvišje zmage v letošnjem prvenstvu, s katero so razliko do zmajev znižali na pet točk. Za hrbtom domačega vratarja Grege Sorčana je končalo kar šest zadetkov, med strelce pa se je vpisalo šest različnih nogometašev. Domačo mrežo je s prvoligaškim prvencem načel Saša Ivković, dobro formo je z novim golom potrdil Jan Mlakar, po golu Dina Hotića pa je strelski niz nadaljeval tudi Luka Zahović. Visoko slavje sta v drugem polčasu potrdila še Marcos Tavares in Blaž Vrhovec, ki se je po neprijetni poškodbi uspešno vrnil na nogometno zelenico. Nekdanji kapetan Celja utegne v Kidričevem dobiti tudi mesto v začetni enajsterici, saj bo Aleks Pihler soigralce spodbujal s tribune, na kateri se je v zadnjih dveh tekmah znašel tudi Alexandru Cretu. Bodo Mariborčani maščevali zadnje presenečenje Aluminija?

Dino Hotić, vezist Maribora: »Nismo dvomili, da lahko zmanjšamo zaostanek. In v nobenem trenutku nismo nehali verjeti v naslov prvaka. Sezona bo dramatična do konca, obeta se zanimiv zaključek in naredili bomo vse, da pridemo prvi do cilja. Najprej pa seveda ostajamo z mislimi le pri prvi naslednji tekmi, proti Aluminiju smo že imeli neprijetne izkušnje in vemo, da nas čaka zahtevna preizkušnja na poti do želenega podaljšanja niza zmag.«

Saša Ivković, branilec Maribora: »Prišli smo v pravo formo, po rezultatih in igri. Zelo smo zadovoljni in tako moramo nadaljevati. Zadnja tekma je bila naša najboljša v tej pomladi, s tem se je strinjal tudi trener. Dvignili smo igro na višji nivo, kar je zdaj treba ohraniti in ob povečani samozavesti, ki je posledica zmagovite serije, narediti naslednji korak naprej.«

Po poškodbi je izjemno uspešen povratek uspel tudi Janu Mlakarju. Mladi reprezentant Slovenije je v dresu Maribora debitiral prav v tekmi z Aluminijem, a je srečanje zaradi poškodbe sklenil predčasno. Otrok domžalskega kluba se je na igrišča vrnil v štajerskem derbiju s Celjem, ko je odigral zaključnih deset minut tekme, z golom in kar tremi asistencami pa je eksplodiral v Kranju. Nekdanji član Fiorentine je dobro predstavo ponovil tudi v Novi Gorici, kjer je podvojil mariborsko prednost, nato pa s podajo za četrti gol vnovič potrdil, da zelo dobro sodeluje z Luko Zahovićem.

Darko Milanič je po rezultatski krizi nekoliko premešal karte in po Valonu Ahmediju priložnost namenil tudi Amirju Derviševiću. Vezist v bližnji preteklosti ni bil v resnejših načrtih mariborskega stratega, saj je del lanske sezone preživel pri drugoligaškem Veržeju, med zimskimi pripravami pa je nekajkrat opozoril nase. Petindvajsetletnik je v zadnjih tednih našel dobro formo, ki jo je potrdil tudi v obračunu z Gorico, ko je podal za prvi in peti zadetek Maribora. Nagrada za dobre predstave je že znana, saj so Štajerci sodelovanje z Ljubljančanom podaljšali še za dve leti.