29. krog |  Maribor, Ljudski vrt Maribor |  28.04.2018 ob 16.50  | Prenos: Kanal A

2 : 1

Triglav Kranj

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Kasapović Aleksandar (1. pomoč), Herženjak Eric (2. pomoč) , Goričan Vojko (4. sodnik)

Neposredni prenos: Kanal A

Stadion: Ljudski vrt, kapaciteta 12.994 sedežev (povprečen obisk: 2.679 gledalcev)

- odrasli: 13 evrov (v predprodaji 9 evrov)
- mladostniki do 15. leta: 7 evrov (v predprodaji 5 evrov)
- tribuna jug: 4 evre (v predprodaji 2 evra)
- tribuna jug brez članske izkaznice: 10 evrov (v predprodaji 5 evrov)
- družinski sektor: odrasli 10, otroci 5 evrov

MARIBOR:

Prepoved nastopa: /

Prepoved nastopa: Jasmin Handanović in Mitja Viler

Lahko Maribor ujame Olimpijo še pred vstopom v peklenski majski ritem? Maja bo odigranih kar sedem krogov Prve lige Telekom Slovenije, Štajerci pa bi s sobotnim skalpom oslabljenega Triglava izničili prednost zmajev, ki bodo tekmo z Gorico odigrali v nedeljo. Rival iz prestolnice je imel še nekaj tednov nazaj deset točk naskoka pred aktualnim državnim prvakom, ki pa je po nekaterih rošadah Darka Milaniča vstal kot feniks iz pepela in zdaj zaostaja le še tri točke. Mariborčani so z goloma Mlakarja in Derviševića nazadnje slavili v bližnjem Kidričevem, v soboto pa bodo lovili še peto zaporedno zmago. Kranjčani so aprila že dodobra spoznali moč mariborskega napada, ki je na krilih Jana Mlakarja in Luke Zahovića vknjižil zmago z izidom 0:5, lahko podobno zmago doseže tudi nekoliko spremenjena enajsterica Maribora?

Jan Mlakar, napadalec Maribora: »Lepo se bo vrniti v Ljudski vrt, vsi skupaj se že veselimo domače tekme. Verjamem, da so navijači bolj zadovoljni s spremenjenim izhodiščem na lestvici in bomo imeli veliko podporo. Razpoloženje v slačilnici je odlično, ni pa nobene evforije. Vemo, da smo odvisni od svojih rezultatov. A hkrati tudi vemo, kaj nas čaka. Trd boj na vsaki tekmi in najprej bo znova treba zlomiti odpor Triglava. Pozabimo na to, kar je bilo v Kranju.«

Aljaž Cotman, vratar Maribora: »Odločitev bo trenerjeva. Storil bom vse, da izkoristim ponujeno priložnost in prispevam svoj delež. Soigralci so nanizali štiri zaporedne zmage, odlična forma moštva se potrjuje na igrišču in sobotni cilj je znan. Naj se serija nadaljuje.«

Stari rek pravi, da se zmagovitega konja ne menjuje. A v soboto bo Darko Milanič prisiljen v vsaj tri menjave v začetni enajsterici. Jasmin Handanović bo počival zaradi izključitve v Kidričevem, Mitja Viler pa je v sosedskem spopadu izpolnil kvoto rumenih kartonov. Zaradi poškodbe je odpadel tudi Marko Šuler, nekaj časa pa je bil vprašljiv tudi nastop Mlakarja, a lahko trenerja vijolic veseli dobra forma nekaterih posameznikov. V zadnjih tednih dobre predstave niza tudi Amir Dervišević. Ljubljančan je v Novi Gorici podal za dva gola, vmes podaljšal pogodbo, v Kidričevem pa potrdil zmago Maribora. Se bo serija nadaljevala tudi v soboto?

Mariborčani bodo skušali učinkovite predstave na tujih zelenicah prenesti tudi v Ljudski vrt, kjer letos ne blestijo. Vijoličasti so s 26 točkami četrta najuspešnejša domača ekipa, pred moštvom Darka Milaniča pa poleg Olimpije najdemo še Domžale in Celje. Pogled na rezultate razkriva, da so Štajerci na 14 domačih tekmah dosegli vsega 15 zadetkov, povsem drugačna pa je slika gostovanj. Enajst zmag, dva remija in poraz v Celju so prinesli 35 točk, sedem več od drugouvrščene Olimpije. Impresiven je tudi podatek, da so vijoličasti v gosteh dosegli kar 40 zadetkov, Domžalčani so bili kot druga najučinkovitejša gostujoča ekipa lige natančni 25-krat.

TRIGLAV KRANJ:

Prepoved nastopa: Vlado Šmit, Alen Krcić, Rok Elsner in Gašper Udovič

Triglavu po remiju z Ankarančani tudi v uvodni preizkušnji zadnje četrtine letošnjega prvenstva ni uspelo priti do prve zmage po zimskem premoru. Zadnja zmaga ima že dolgo brado, saj so Gorenjci vknjižili v zadnjem jesenskem dvoboju. V začetku decembra so bili bordo-rdeči uspešni v Velenju, po skorajda petmesečnem čakanju na novo slavje pa se orli približujejo nizu z začetka sezone. Kranjčani so se prve zmage po vrnitvi med prvoligaše veselili v 12. krogu Prve lige Telekom Slovenije, ko so na domačem igrišču ugnali Krško, tokratni niz brez zmage pa šteje deset tekem. Mateja Poplatnika in soigralce tudi v Ljudskem vrtu čaka zahtevna naloga, čeprav so ga Kranjčani jeseni že zapuščali z odmevno in veliko točko. Strokovni štab kranjskega prvoligaša bo v štajerski prestolnici pogrešal kar četverico kaznovanih nogometašev, lahko Gorenjci vseeno presenetijo?

Matej Poplatnik, napadalec Triglava: »Pokazali smo karakter, profesionalnost in imamo visoko dvignjene glave. Ostali se lahko zamislijo, naslednji tekmeci pa naj se pošteno pripravijo, saj nas je ponižujoč odnos še dodatno zbližal in povezal ekipo. Nismo se predali, ne bomo se, in vse bomo naredili, da ostanemo v ligi.«

Siniša Brkić bo moral v soboto začetno enajsterico sestaviti brez Vlada Šmita, Alena Krcića, Roka Elsnerja in Gašperja Udovića. Četverica zaradi prepovedi igranja nima pravice nastopa, priložnost za dokazovanje pa bodo dobili drugi aduti. Med nogometaše, ki dobro izkoriščajo ponujeno minutažo, lahko uvrstimo tudi mladega Nejca Pušnika. Devetnajstletnik se je v orlovo gnezdo preselil poleti, potem ko je sklenil mladinski staž pri ljubljanskem Interblocku. Lani strelec 14 zadetkov v mladinskem prvenstvu je zaigral na osmih tekmah, v 298 minutah pa je dvakrat meril v polno, nazadnje minulo nedeljo, ko je v dvoboju dna lestvice zadel za delitev točk.

Kranjčani so se v spopadu z Ankaranom Hrvatini prvič to sezono predstavili s trojico branilcev v liniji. Obrambna vrsta skozi sezono doživlja precej rotacij, saj je trenerski štab doslej preizkušil že 20 različnih kombinacij. Mesto v obrambi so tako že našli Šmit, Gvardjančič, Zec, Arh Česen, Bojić, Kuhar, Kukoljac, Križaj, Suljević, Mlakar, Bukara, Elsner in nazadnje še Drilon Kryeziu. Gre za starejšega brata Egzona Kryeziuja, ki je v dresu članskega moštva debitiral v desetem krogu, ko je Triglav gostoval prav pri Mariboru. Bi lahko bratski dvojec po vzoru bratov Poplatnik že v Ljudskem vrtu zaigral tudi skupaj?