12. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  06.10.2018 ob 14.45  | Prenos: Planet

2 : 2

Mura

Sodniki: Borošak Alen (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomoč), Benc Uroš (2. pomoč) , Vinčić Slavko (4. sodnik)
Delegat: Bole Stojan
Št. gledalcev: 1000

Domžalčani spet zapravili zmago

Domžale - Mura 2:2 (1:0)

* Športni park, sodniki: Borošak (Spodnji Duplek), Klančnik (Slovenj Gradec) in Benc (Rače).
* Strelci: 1:0 Ibraimi (24.), 2:0 Klemenčič (85.), 2:1 Sirk (87.), 2:2 Sirk (90.).
* Domžale: Mulalić, Klemenčič, Ibraimi (od 84. Žužek), Mujan (od 46. Hodžić), Morris, Kirm, Ibričić, Melnjak, Dobrovoljc, Gnezda Čerin, Vuk (od 64. Podlogar).
* Mura: Obradović, Bošković (od 73. Maroša), Kozar, Bobičanec, Maruško, Kouter, Kous, Lorbek, Karničnik (od 80. Horvat), Šušnjara (od 67. Sirk), Šturm.
* Rumeni kartoni: Morris, Hodžić, Mulalić, Melnjak; Bošković, Karničnik, Šušnjara, Kozar.
* Rdeča kartona: Morris (32.), Ibričić (59.).

Čeprav so Sobočani igrali približno eno uro z igralcem več, približno pol ure pa celo z dvema, so iz Domžal odnesli le točko. A tudi z njo so lahko črno-beli kar zadovoljni, saj so še v 85. minuti zaostajali z 0:2. Nato pa je Rok Sirk z dvema goloma preprečil poraz ekipe, ki je na prvi medsebojni tekmi v sezoni v Fazaneriji Domžale ugnala kar s 5:1. Mura je tako prišla do četrtega neodločenega izida v sezoni, Domžale pa do tretjega, tako da na petem mestu izbranci Simona Rožmana še vedno bežijo murašem za dve točki.

Domžalčani so dobili prvi polčas, potem ko je v 24. minuti Slobodan Vuk hitro izvedel prosti strel na sredini igrišča, podal žogo do Agima Ibraimija, ta je sam stekel proti vratom in z nizkim strelom zadel za 1:0.

Pet minut pozneje je z leve strani streljal Senijad Ibrčičić, a zadel le zunanji del mreže, tako kot tri minute pred tem Luka Šušnjara v dresu Mure. Ta je sicer bolje začela tekmo, imela pobudo, najlepši priložnosti pa si je priigrala ob koncu polčasa, ko je že imela igralca več na igrišču, saj je v 32. minuti z igrišča moral Kobbie Morris po dveh prekrških nad Šušnjaro in dveh rumenih kartonih.

V 41. minuti je malce z desne strani streljal Luka Bobičanec, a žogo poslal mimo druge vratnice, v 45. pa je z roba kazenskega prostora poskusil Šušnjara, nato pa še Alen Kozar, obakrat pa se je izkazal Ajdin Mulalić, ki je branil namesto bolnega Dejana Milića. Pri Domžalah je zaradi poškodbe sicer manjkal tudi Gregor Sikošek.

V drugem polčasu je najprej v 53. minuti z glavo poskusil Matic Maruško, a je streljal prešibko. Od 59. minute dalje pa so Prekmurci imeli kar dva igralca več na zelenici, saj je po grobem prekršku nad Nikom Lorbkom neposredni rdeči karton dobil kapetan Ibričić. Pet minut pozneje bi lahko številčno prednost unovčil Nino Kouter, toda njegov strel iz kazenskega prostora je Mulalić obranil.

Kljub pričakovani pobudi pa Mura tudi v nadaljevanju nikakor ni našla prave vrzeli v čvrsti obrambi Domžal. Še več, v 85. minuti so znova zadeli Domžalčani, potem ko sta v protinapad stekla branilca Gaber Dobrovoljc in Tilen Klemenčič, slednji pa je nato žogo pospravil v prazno mrežo.

A tekme še zdaleč ni bilo konec. Že v 87. minuti so Sobočani znižali zaostanek, potem ko je po kotu streljal Rok Sirk, žoga pa se je nato od Adama Gnezde Čerina odbila v mrežo, v sodniškem dodatku pa je Sirk poskrbel še za izenačenje, potem ko je z glavo zadel po podaji Maruška. Za Sirka je bil to sedmi gol sezone, s čimer se je na vrhu lestvice strelcev izenačil z Mariborovim Dinom Hotićem.

Domžalčani bodo v 13. krogu 20. oktobra gostovali v Kidričevem, Sobočani pa bodo gostili Velenjčane.