26. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  10.04.2019 ob 18.00  | Prenos: Planet 2

6 : 1

Triglav Kranj

Sodniki: Matković Aleksandar (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Klančnik Tomaž (2. pomoč) , Borošak Alen (4. sodnik)
Delegat: Rajh Jožef
Št. gledalcev: 1000

Razigrani Domžalčani zabili šest golov

Domžale - Triglav 6:1 (2:0)

* Športni park, sodniki: Matković, Vukan in Klančnik.
* Strelci: 1:0 D. Kryeziu (12./avtogol), 2:0 Ibričić (26.), 3:0 Ibričić (49.), 4:0 Nicholson (76.), 5:0 Gnezda Čerin (80.), 6:0 Ibričić (86./11 m), 6:1 Svraka (90.).
* Domžale: Santini, Sikošek, Klemenčič, Dobrovoljc, Rom, Hodžić (od 73. Žužek), Mujan (od 78. Pečnik), Ibričić, Gnezda Čerin, Podlogar, Vuk (od 59. Nicholson).
* Triglav: Arko, D. Kryeziu, Karamatić, Kumer, Rogelj, Mertelj, E. Kryeziu (od 56. Svraka), Tijanić, Crnov (od 78. Kopač), Udovič (od 60. Žurga), Majcen.
* Rumeni kartoni: Ibričić; Mertelj, Kumer.

Čeprav niso mogli računati na kaznovanega Amedeja Vetriha, so Domžalčani brez velikih težav odpravili Kranjčane. Triglav, ki je septembra že presenetil v Domžalah (2:1), je bil tokrat daleč od zmage, saj so domači večji del tekme prevladovali. Domžale so prišle do 11. zmage v sezoni in imajo na tretjem mestu tri točke prednosti pred četrtouvrščenim Celjem. Triglav pa je po 14. porazu ostal na sedmem mestu.

Domžalčani so bili v prvem polčasu boljši tekmec in ga zasluženo dobili z 2:0. Domači so povedli v 12. minuti, ko je po podaji Tončija Mujana z leve strani žogo v lastno mrežo preusmeril Drilon Kryeziu. Prednost so izbranci Simona Rožmana podvojili v 26. minuti, ko je Senijad Ibričić z desne strani podal na drugo vratnico, v gneči pred vrati pa se nihče ni dotaknil žoge, Jalen Arko jo je le preusmeril v vratnico, od koder se je odbila čez golovo črto.

Sicer pa so imeli domači še kar nekaj obetavnih strelov, med drugim Matej Podlogar v šesti, Mujan v 25., Gaber Dobrovoljc v 33. (Drilon Kryeziu je žogo dobil z golove črte) in 39. ter Slobodan Vuk v 40. minuti. Na drugi strani je omembe vreden strel imel le Gašper Udovič, a je v osmi minuti zadel zunanji del mreže. Domači so sicer v deveti minuti zahtevali tudi najstrožjo kazen, ko je v kazenskem prostoru padel Ibričić, a je sodnik ocenil, da je domači zvezdnik simuliral.

Že v 49. minuti pa so Domžale vodile že s 3:0. Ibričić je izvedel prosti strel z leve strani in žogo spravil ob oddaljeni vratnici v mrežo za svoj osmi zadetek v sezoni. Čeprav so imeli triglavani zatem dve polpriložnosti, pa so bili rumeni še vedno boljši tekmec, še naprej poskušali s streli in v 76. minuti znova zadeli, potem ko je po levi pobegnil Shamar Nicholson in na koncu rutinirano ugnal še Arka. Za Nicholsona je to deveti gol v sezoni.

Za "petardo" je v 80. minuti poskrbel Adam Gnezda Čerin, ki je z glavo unovčil podajo Matije Roma z desne strani. Prav Rom je v 85. minuti poskrbel tudi za najstrožjo kazen, ko je ob Udoviču padel v kazenskem prostoru, z bele točke je streljal Ibričić ter dosegel "hattrick" in deveti zadetek sezone. Že pred tem je Tilen Pečnik s 25 metrov z močnim strelom zadel prečko. Končni izid je postavil Muamer Svraka, ko je po tleh zadel s prostega strela s 30 metrov. Žoga je tudi nekoliko presenetila Krševana Santinija, ko je spremenila smer po dotiku Dobrovoljca.

Domžalčani bodo v 27. krogu v soboto gostovali v Mariboru, Kranjčani pa bodo gostili Velenjčane.