7. krog |  Sežana, Stadion Rajko Štolfa Sežana |  18.10.2020 ob 15.00  | Prenos: Planet 2

CB24 Tabor Sežana

2 : 0

Bravo

Sodniki: Glažar Roman (glavni sodnik), Gabrovec David (1. pomoč), Skok Aleš (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik)
Delegat: Komel Otmar
Št. gledalcev: 200

Tabor doma še naprej učinkovit

CB 24 Tabor Sežana - Bravo 2:0 (1:0)

* Stadion Rajka Štolfe, sodniki: Glažar, Gabrovec, Skok.
* Strelca: 1:0 Rovas (24.), 2:0 Sever (90.).
* CB 24 Tabor Sežana: Koprivec, Briški, Nemanič, Ristić, Doukoure Grobry, Salkič, Kouao, Krivičić, Rovas (od 86. Stančič), Aldair Djalo, Babić (od 63. Sever).
* Bravo: Orbanič, Trontelj, Brekalo, Drkušić, Klemenčič (od 66. Matko), Žinko, Agboyi (od 70. Maher), Kancilija (od 78. Kidrič), Ogrinec, Nukić, Šego (od 76. Mensah).
* Rumeni kartoni: Ristić, Kouao; Klemenčič, Brekalo, Agboyi, Žinko, Maher.

Nogometaši Tabora iz Sežane ostajajo najuspešnejša ekipa novega nogometnega prvenstva na domačem igrišču. Tokrat so doma odpravili ljubljanski Bravo z 2:0 in v četrtem domačem nastopu dosegli še četrto zmago, s katero so se vsaj začasno prebili na tretje mesto prvenstvene razpredelnice.

Gostitelji so bili favoriti dvoboja tudi zato, ker so bili gostje iz Ljubljane, ki so doslej edini premagali vodilno Muro, vse do srede v karanteni zaradi pandemije novega koronavirusa.

Dvoboj so bolje začeli gostitelji, prvo pravo priložnost pa je imel v 11. minuti Aldair Djalo, ki je bil po strelu Maria Babića najbližje odbiti žogi, a v dveh poskusih ni uspel ugnati gostujočega vratarja.

V 24. minuti je domače v vodstvo popeljal Grk Christos Rovas. Ta je v hitrem protinapadu ušel gostujoči obrambi, bil sicer na levi strani v odličnem položaju za podajo Djalu, a je akcijo zaključil kar sam.

Ljubljančani so bili prvič nevarni v 32. minuti, ko se je ob strelu Mihe Kancilije izkazal Jan Koprivc, v 43. minuti je z razdalje kakšnih 25 metrov nevarno streljal Žan Trontelj, toda meril malce previsoko za izenačenje.

Bravo si je naslednjo priložnost priigral v 55. minuti, Michele Šego pa je bil pri strelu premalo odločen. Le malo za tem so domači po prekršku Trontlja nad Markom Krivičićem zahtevali enajstmetrovko, a je piščalka sodnika Romana Glažarja ostala nema. Primorci so prevzemali pobudo in bili bližje drugemu golu kot Ljubljančani izenačenju.

Erik Salkić je bil v 66. minuti zelo nespreten na levi strani v kazenskem prostoru po lepi podaji Djala. Prav na koncu pa so gostitelji izkoristili grobo napako vratarja Jana Orbaniča, ki je slabo izbijal žogo, in Leon Sever, ki je v igro vstopil v 63. minuti, je s strelom skoraj s polovice igrišča zadel prazni gol za končnih 2:0.

Že v naslednjem krogu prihodnjo nedeljo Sežančane čaka še ena domača tekma, gostili bodo ljubljansko Olimpijo. Bravo bo prav tako v nedeljo gostil Aluminij.