2. krog |  Sežana, Stadion Rajko Štolfa Sežana |  23.07.2021 ob 17.00  | Prenos: Sportklub 1

CB24 Tabor Sežana

0 : 1

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Gabrovec David (1. pomoč), Smej Simon (2. pomoč) , Šabanagić Denis (4. sodnik)

TABOR

Lepšega začetka si na Krasu ne bi mogli želeti. V novo sezono so stopili z visoko zmago nad aktualnimi prvaki, ki pozornosti z evropskih niso znali preusmeriti na domače zelenice. Kakopak so varovanci Igorja Božiča poleg mentalne izkoristili še fizično utrujenost črno-belih, zaprli vse poti do svojih vrat (tokrat to ni bilo težko, Muraši so jih naskakovali brez pravega navdiha) ter z nekaj odličnimi protinapadi slavili sredi prekmurskega hrama nogometa. Trenutno so češnje celo vodilna ekipa lige, v petek pa bodo gostile predzadnjo: na obisk prihajajo razočarani Celjani. Lani je na štirih srečanjih vsaka zasedba vpisala dve zmagi, kakšna bo statistika po petkovem popoldnevu?

Pod dva od treh sežanskih zadetkov se je v Murski Soboti podpisal Dino Stančič. Prvič se je napadalec veselil v 10. minuti, ko ga je s sijajno podajo v ogenj poslal Fahd Ndzengue, prav tako eden od junakov sobotnega večera. Vmes je bil z bele točke suveren Marko Krivičić, Stančič pa je žogo v črno-belo mrežo še drugič pospravil po uri igre. Za 29-letnega napadalca je bil to osmi zadetek v prvoligaški druščini, bo devetega vpisal v petek?

Tekma med Muro in Taborom je imela za slovenski nogomet zgodovinske razsežnosti: do »debija« med prvoligaši je namreč prišel VAR. Z novo tehnologijo so si sodniki sploh prvič pomagali v 55. minuti, ko je v domačem kazenskem prostoru ob Alenu Kozarju padel Fahd Ndzengue. Po pregledu posnetka je Matej Jug pokazal na belo točko, za 0:2 pa je najstrožjo kazen realiziral Marko Krivičić.

CELJE

Celjani so ob pomoči vijoličastih v nedeljo zvečer odigrali eno od tekem, ki si jo bo čez leto ali dve marsikdo želel ogledati še enkrat. Bil je to pravi nogometni spektakel, dvoboj dveh ekip, ki sta poleti doživeli korenito preobrazbo. Štajerski derbi bi zagotovo pripadel gostiteljem – če bi v prvem polčasu le malce bolj dosledno izkoriščali svoje priložnosti. Teh so si varovanci Agrona Šalje pripravili malo morje, nato pa tik pred in tik po odmoru z glavo niso bili pri stvari. Vodstvo je bliskovito splahnelo, Mariborčani pa so v naletu prišli še do tretjega zadetka in z njim do popolnega preobrata ter treh točk. Točk, ki bi morale ostati v knežjem mestu. Bodo grofi kakšno prinesli s Krasa?

Svojo ekipo je v 20. minuti v vodstvo popeljal Žan Zaletel. Branilec, ki kljub rosnim 21 letom nosi kapetanski trak Celja, je eden redkih pripadnikov štajerske »stare garde« – nogometašev, ki so svoj status zadržali tudi po intenzivnem poletnem kadrovanju. Do strela je prišel po podaji iz kota (in slabi reakciji vijoličaste obrambe) ter se veselil svojega četrtega zadetka v celjskem dresu. Bo znova nevaren na Krasu?

Prav Zaletel je dan pred spopadom z Mariborčani dobil novega partnerja v obrambi. Najnovejši košček v mozaiku mladih reprezentantov, ki ga gradijo v knežjem mestu, je David Zec. Enaindvajsetletnik je že od leta 2018 član portugalske Benfice, za katero pa v tem času ni vpisal nastopa v članski konkurenci. Nazadnje se je kot posojen igralec udejstvoval v Ukrajini (devetkrat je zaigral za Rukh Lviv), v Celju pa bo ostal do leta 2024.