3. krog |  Celje, Štadion Z'dežele |  31.07.2022 ob 20.15  | Prenos: Sportklub 1

3 : 3

Mura

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomoč), Kovačič Andraž (2. pomoč) , Sagrković Asmir (4. sodnik) , Perić Dragoslav (5. sodnik) , Borošak Alen (6. sodnik)

CELJE

Celjani po dveh gostovanjih ob Kamniški Bistrici še čakajo na prvo ligaško zmago, ki jo bodo na prvi domači tekmi sezone lovili v nedeljo. V knežjem mestu gostuje ranjena Mura, ki je v četrtek izpadla iz kvalifikacij UEFA Evropske konferenčne lige. Sobočani so za nameček odigrali 120 minut nogometa, zato bo svežina na strani gostiteljev. Bodo grofi to znali izkoristiti? Celjani so Prekmurce na zadnjih devetih tekmah ugnali zgolj enkrat, v lanski sezoni je dvoboj 15. kroga Prve lige Telemach odločil Tamar Svetlin. Tudi sicer je Mura uspešnejša na tekmah v Celju, saj je po preboju med elito dobila štiri gostovanja, Štajerci pa so na domačem igrišču slavili trikrat. Kdo bo boljši v nedeljo?

Matjaž Rozman, vratar NK Celje: "Res je, da ima Mura manj časa za počitek in da imajo Muraši naporen ritem tekem, toda mi se osredotočamo le na našo ekipo in igro. V obrambi moramo biti še naprej čvrsti in skozi celotnih 90 minut tekme ostati zbrani ter organizirani, v napadu pa je potrebno izkoristiti čim več priložnosti. Verjamem, da bomo jutri od prve do zadnje minute tekme s pomočjo svojih navijačev prikazali borbeno in nepopustljivo igro z željo po osvojitvi vseh treh točk."

Zasedenost Stadiona Z’dežele je poskrbela, da so se varovanci Romana Pilipčuka v uvodu sezone kar dvakrat odpravili v Domžale. Tako v prvem kot drugem krogu prvenstva so se Celjani domov vrnili s točko, bolel pa je predvsem razplet zadnjega dvoboja z Radomljani. Mlinarji so izenačili v izdihljajih tekme, ko se je v igri Celja opazilo, da v igri ni več Charlesa Ikwuemesija. Nigerijec je v uvodu drugega polčasa podal za prvoligaški prvenec Tina Matića, tudi sicer pa večina akcij v napadu poteka preko njega.

Ne bomo veliko zgrešili, če zapišemo, da bo v nedeljskem večeru pod drobnogledom privržencev črno-belih tudi Nino Kouter. Nekdanji ljubljenec Fazanerije je s poletno odločitvijo, da ob povratku v Slovenijo obleče dres Celja in ne Mure, razočaral marsikaterega pristaša soboškega kluba, nemalo pa je bilo tudi takšnih, ki so njegovo potezo razumeli. Ker gre pričakovati, da bo Muro v mestu ob Savinji spodbujalo tudi lepo število Prekmurcev, bo zanimivo spremljati, kakšen sprejem bodo namenili bivši črno-beli številki 10.

MURA

Četrtkov večer polni Fazaneriji ni prinesel veselja, nogometaši Mure kljub obetavnim priložnostim niso uspeli zatresti mreže St Patrick’s Athletica. Po 120 minutah zanimive nogometne predstave ni bilo zadetka, ki bi odločil potnika v tretji krog kvalifikacij UEFA Evropske konferenčne lige, po strelih z bele točke pa so se veselili Irci. Razočaranje v soboškem taboru je bilo veliko, razpoloženje pa povsem nasprotno kot po nedeljski zmagi v obračunu z Domžalčani. Rumeni so ob polčasu vodili z izidom 1:3, v nadaljevanju pa je moštvo Damirja Čontale preobrnilo rezultat in z golom Nikole Petkovića v končnici tekme prišlo do zmage. Časa za pripravo na gostovanje ni bilo veliko, še bolj pomembno pa bo, Sobočani po evropskem razočaranju strnejo vrste in misli usmerijo v ligaške obveznosti.

Damir Čontala, trener NŠ Mura: "Pomembno bo, da bomo mentalno na nivoju, kar ne bo lahko. Po težko sprejetem porazu se moramo mentalno dvigniti, imeti moramo pravo energije. Tudi Celje ima svoje slabosti, ki jih bo potrebno izkoristiti. V fazi branjenja moramo biti kompaktni in agresivni, v napadu pa moramo izkoriščati priložnosti, ki jih imamo konstantno, vendar moramo dvigniti realizacijo."

Tudi udarci Mirlinda Dakuja na četrtkovi tekmi niso prinesli želenega. Kosovski napadalec je tresel okvir irskih vrat, še dvakrat mu je veselje preprečil tekmečev vratar Joseph Anang. Nogometaš hitrega koraka se je razdajal tudi po izključitvi Matica Maruška, ob koncu polurnega podaljška pa je že bilo opazno, da je z energijo povsem pri koncu. Bo nared za nedeljski nastop? Tudi Damir Čontala priznava, da je Mura z njim na zelenici veliko boljša in nevarnejša ekipa, nenazadnje je na petih letošnjih tekmah dosegel že štiri zadetke.

Damir Čontala je v letošnjem poletju spremenil taktično postavitev ekipe, za nekaj rošad pa je poskrbel tudi glede položajev nekaterih posameznikov. Matic Maruško, ki smo ga bili v zadnjih letih vajeni igrati v zadnji vrsti, se je vrnil na sredino igrišča, kjer mu družbo dela Tio Cipot. Že spomladi se je v zadnji vrsti nekajkrat predstavil Kai Cipot, ki se je po stopinjah očeta Fabijana iz napada preselil v obrambo. Starejši od bratov Cipot na zadnjih tekmah kaže več kot spodobne predstave.