1. krog |  Stadion Stožice |  16.07.2016 ob 20.15

Olimpija

1 : 0

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Bezjak Janez (1. pomoč), Bensa Uroš (2. pomoč) , Ul Bojan (4. sodnik) , Perić Dragoslav (5. sodnik) , Bukovec Miran (6. sodnik)
Delegat: Komel Otmar
Št. gledalcev: 1200

Prvaki štartali s pomembno zmago

Olimpija - Celje 1:0 (1:0)

* Stadion Stožice, gledalcev 1000, sodniki: Ponis (Koper), Bezjak (Gorišnica), Bensa (Kojsko).
* Strelec: 1:0 Velikonja (6.).
* Olimpija: Šeliga, Mlinar, Zarifović (od 46. Kelhar), Bajrić, Klinar, Kirm, Matić, Alves (od 67. Novak), Zajc, Velikonja (od 90. Vukčevič), Eleke.
* Celje: Kotnik, Vidmajer, Travner, Klemenčič, Kous, Miškić, Šporn (od 80. križan), Glavaš, Marcius (od 59. Pungršek), I. Hadžić (od 65. Čirjak), Podlogar.
* Rumeni kartoni: Eleke, Kirm; Podlogar.
* Rdeč karton: /

Novo sezono na domači sceni so državni prvaki začeli po startu z mešanimi občutki v evropskem tekmovanju. Sredi tedna so proti Trenčinu pokazali dva povsem različna obraza: popolno nemoč v prve pol ure, ko so dobili štiri gole, ter solidno nadaljevanje, ko so zaostanek znižali na -1. Zato so navijači z zanimanjem pričakovali, katero Olimpijo bodo videli na premier sezone 2016/17.

Domači strateg Rodolfo Vanoli ima pred novo sezono precej spremenjeno ekipo; med novinci izstopata Andraž Kirm in Etien Velikonja, v zasedbi ni več Miroslava Radovića in Matica Finka, začetek sezone pa zaradi poškodb izpuščajo Nik Kapun, Nemanja Mitrović, Nejc Vidmar in Rok Kronaveter.

V Celju so pomladili ekipo, odšli so Sunny Omoregie, Blaž Vrhovc in Marko Pajač, kariero je končal Amel Mujčinović. Novinci v članski ekipi pa so predvsem mladi Amadej Brecl, Matic Marcius, Tim Obrez in Mitja Križan. Kot zanimivost velja omeniti, da sta se v pripravah obe ekipi merili s škotskim velikanom Celticom, Ljubljančani so izgubili z 1:2, Celjani pa igrali neodločeno 2:2.

Za uvod nove sezone so pri zeleno-belih zanesljivo pričakovali boljši obisk, a se je na tribunah Stožic zbralo razmeroma malo ljubiteljev nogometa. So pa najzvestejši navijači domačih videli odličen uvod ekipe v zelenem; najprej je Blessing Eleke v četrti minuti po lepem prodoru zadel vratnico, dve minuti pozneje pa je s prostega strela s kakšnih 20 metrov izjemno meril Velikonja, žoga pa se je nad Maticem Kotnikom od prečke odbil v gol.

A po vodilnem zadetku so se Ljubljančani hitro zadovoljili z doseženim, šele ob koncu prvega dela sta bila spet nevarnejša Eleke s prodorom in Miha Zajc iz bližine, ko je Kotnik branil. V vmesnem obdobju pa so pobudo prevzeli Celjani, ki pa si niso pripravili pravega zaključnega strela. Poskušali pa so Matic Marcius, Matej Podlogar in Danijel Miškič, najlepšo priložnost je imel Žiga Kous v 39. minuti, a je bil vratar Aleksander Šeliga hitrejši.

V nadaljevanju je bil scenarij podoben; rahlo bolje so začeli domači, a prva strela Mihe Zajca in Alevsa preslaba. Pozneje pa so pritisnili gostje, po podaji Lovreta Čirjaka je bil pred vrati za las prepozen Podlogar. Isti igralec je deset minut pred koncem nevarno meril z glavo, a je bil Šeliga zbran, nekaj minut prej je na drugi strani po daljšem času vratarja spet preizkusil Eleke, vendar ni bil uspešen.

V zadnjih minutah so spet oživeli zeleno-beli, Zajc in Jakob Novak pa spet nista bila zbrana ob zaključnih strelih, so pa Ljubljančani uspešno zadržali minimalno prednost do konca.

V naslednjem krogi bodo državni prvaki 23. julija igrali proti Radomljam, Celjani pa bodo dan prej gostili Gorico.