16. krog |  Kranj, Športni center Kranj |  18.11.2017 ob 14.00  | Prenos: Šport TV

Triglav Kranj

0 : 3

Aluminij

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Kordež Grega (1. pomoč), Pospeh Tomislav (2. pomoč) , Antič Mihael (4. sodnik)
Delegat: Bole Stojan
Št. gledalcev: 350

Aluminij uspešen v Kranju

Triglav - Aluminij 0:3 (0:1)

* Športni center Kranj, sodniki: Skomina (Koper), Kordež (Ljubljana) in Pospeh (Petrovče).
* Strelci: 0:1 Škoflek (42.), 0:2 Krajnc (90.), 0:3 Nunić (90.).
* Triglav: Džafić, Arh Česen, Suljević, Zec, Kuhar, Vujčić (od 77. Mlakar), Krcić, Robnik, Tijanić (od 64. Bukara), Poplatnik, Podlogar (od 63. Majcen).
* Aluminij: Janžekovič, Jurčević, Martinović, Muminović, Jakšić, Mesec, Petrovič, Tahiraj (od 10. Škoflek), Vrbanec, I. Mensah (od 82. Krajnc), Nunić.
* Rumena kartona: Jurčević, Mesec.
* Rdeči karton: Džafić (88.).

Kidričani so se s četrto zmago ne le vsaj do nedelje prebili na sedmo mesto, temveč se od neželenega devetega mesta, ki ga zaseda prav Triglav, oddaljili za pet točk. Dvoboj je bil dokaj izenačen, za visok poraz Triglava pa je kriva predvsem izključitev vratarja Elvisa Džafića, kar so znali gosti unovčiti v izdihljajih tekme.

Domači navijači v prvem polčasu niso prišli ravno na svoj račun. Njihovi ljubljenci so sicer imeli več žogo v svoji posesti kot tekmeci, a zmogli vsega en nenatančen strel v prvih 45 minutah. Na drugi strani so bili rahlo konkretnejši Kidričani, ki so prvič nase opozorili v 20. minuti, ko je Elvis Džafić brez posebnih težav ustavil strel Ibrahima Mensaha z roba kazenskega prostora.

V 35. minuti je po kotu najvišje pred vrati Triglava skočil Vedran Mesec, a žogo z glavo poslal malo mimo gola. V 42. minuti pa so gosti povedli, potem ko je z roba kazenskega prostora ustrelil Žiga Škoflek, žoga je na poti proti golu zadela še Dina Suljevića in toliko spremenila smer, da je končala za hrbtom nemočnega Džafića. Za Škofleka je bil to drugi gol v sezoni.

V uvodu drugega polčasa sta imeli obe ekipi po eno polpriložnost, zapravila sta ju Dejan Petrovič pri gostih in Matej Podlogar pri domačih, v 63. minuti pa so bili Kranjčani zelo blizu zadetka, ko je David Zec žogo z glavo namesto v prazno mrežo poslal v prečko.

Tudi sicer so v teh trenutkih Gorenjci večkrat poskrbeli za razburljive trenutke v kazenskem prostoru gostov, toda ti so se vedno znali obraniti. V 81. minuti pa so se v obetavnem protinapadu znašli gosti, a je Zec še pravočasno blokiral Petrovičev strel.

V 88. minuti pa so Kranjčani ostali brez vratarja Elvisa Džafića. Ta je stekel iz vrat in s prekrškom preprečil protinapad in bržkone tudi zadetek Marku Nuniću ter si prislužil neposredni rdeči karton. Ob vseh opravljenih menjavah in tudi dejstvu, da Kranjčani niti niso imeli rezervnega vratarja, je med vratnici stopil Luka Majcen.

Ta pa je hitro moral pobrati žogo iz svoje mreže, v 90. minuti ga je po Škoflekovi podaji ukanil Alen Krajnc. Malce pozneje ga je po protinapadu premagal še Marko Nunić za končnih 3:0.

Kranjčani bodo v 17. krogu prihodnjo soboto gostili Domžale, Kidričani pa bodo dan pozneje gostili Velenjčane.