15. krog |  Celje, Arena Petrol |  30.10.2010 ob 18.00

CM Celje

0 : 4

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Šinkovec Anton (2. pomoč) , Perić Dragoslav (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 0

0'
  Lep pozdrav iz Celja.
0'
  To sta obe postavi za obračun 15. kroga Prve lige med CM Celjem in Mariborom.
0'
  Srečanje se bo v Areni Petrol začelo čez približno 20. minut.
0'
  Mariborčani so trenutno vodilna ekipa v prvenstvu. Danes lovijo tudi rekord, najboljši vstop v prvenstvo v zgodovini 1.SNL, to bi dosegli ob morebitni zmagi proti Celju.
0'
  Celjani letos igrajo pod pričakovanji in trenutno zasedajo zadnje mesto na lestvici.
0'
  Oba trenerja nimata težav s kaznovanimi igralci. Pri domači ekipi ne bo nastopil Gorazd Zajc, ki se je zaradi nespoštovanja klubske discipline znašel v suspenzu. Pri vijolicah manjkajo poškodovani Marko Pridigar, Dejan Mezga, Aleš Mejač in Aleksander Rajčevič.
0'
  Ekipi sta se v letošnjem prvenstvu pomerili v 6. krogu. Mariborčani so takrat doma premagali Celjane z 2:0.
0'
  Tokrat se bo prvič v vlogi gosta v Areni Petrol predstavil nekdanji kapetan Celja Rajko Rep, torej še en razlog za zanimiv razplet današnjega obračuna.
0'
1'
  Viler je streljal iz prostega udarca mimo leve vratnice Mujčinoviča.
2'
  Že takoj lepa priložnost za goste, Tavares je odlično streljal, ob posredovanju Mujčinoviča pa je žoga oplazila prečko.
3'
  Še en strel Mariobra, tokrat je bil nekoliko nenatančen Volaš.
4'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Volaš!
5'
  Po podaji Tavaresa je Volaš natančno streljal in popeljal Mariborčane v vodstvo.
6'
  Izvrsten strel Gobca od daleč, vratar Radan se je izkazal in žogo izbil v kot.
11'
  Po odlični podaji Bezjaka je Klebčar iz neposredne bližine žogo poslal čez gol Maribora.
13'
  Lepo izvedena celjska akcija, nato pa je Gobec meril nekoliko previsoko.
18'
  Še en poskus Gobca od daleč, žoga je zletela mimo leve vratnice gola.
22'
  Po podaji Cvijanoviča je streljal Mertelj, ki pa je meril nenatančno.
25'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares!
26'
  Po podaji Mertlja je Tavares lepo izigral domačo obrambno, nato pa še premagal Mujčinoviča.
27'
  Danijel Brezič je dobil rumeni karton.
33'
  Strel Pluta, a prešibko za Mujčinoviča.
37'
  Po podaji Breziča je Džinič izbil žogo v 4. kot za Celje.
38'
  Tudi tokrat brez nevarnosti za mariborskega vratarja.
39'
  Prosti udarec za domače - razdalja 25. metrov.
40'
  Beršnjak je streljal za nekaj cm previsoko.
45'
  V Celju bomo videli še 2. minuti sodniškega dodatka.
45'
45+1'
  Najprej je Mujčinovič obranil strel Volašu, a kaj, ko je slednji s požrtvovalno igro ponovno prišel do žoge ter zatresel mrežo Celjanov.
45+2'
45'
45'
  Menjava: iz igre Maximiliano Klebčar, v igro Dragan Čadikovski.
45'
  Menjava: iz igre Simon Klun, v igro Aleš Kačičnik.
48'
  Natančna podaja Tavaresa v prazen prostor, ob strelu Mertlja pa se je izkazal Mujčinovič.
53'
  Ob nevarnem strelu Pluta je tudi tokrat dobro posredoval Mujčinovič.
56'
  Prosti strel za Celjane - razdalja 26. metrov.
57'
  Beršnjak je zadel le živi zid Maribora.
60'
  Tudi v 2. polčasu gostje absolutni vladarji v Areni Petrol.
61'
  Džinič je žogo izbil v 6. kot za Celjane.
62'
  Po podaji Volaša je Tavares meril za odtenek nenatančno.
63'
  Menjava: iz igre Vito Plut, v igro Rajko Rep.
64'
65'
  Znova je zaspala celjska obramba, kar je izkoristil Dalibor Volaš in dosegel že tretji gol na srečanju.
69'
  Odličen strel Gobca od daleč, ob posredovanju Radana so domači iztržili le nov kot.
75'
  V zadnjih minutah ni pravih priložnosti.
78'
  Po podaji Tavaresa in napaki celjske obrambe je do lepe priložnosti prišel Rep, ki pa je iz neposredne bližine streljal preko domačega gola.
81'
  Menjava: iz igre Rok Štraus, v igro Denis Popovič.
82'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Robert Berič.
87'
  Menjava: iz igre Dalibor Volaš, v igro Tomislav Pavličič.
90'
  Še en dober strel Gobca, znova se je izkazal vratar Radan.
90'
  V Celju bomo videli še 3. minute sodniškega dodatka.
90+3'
90+3'
  Mariborčani so povsem deklasirali Celjane, ki so doživeli že 8. poraz v letošnjem prvenstvu in tako ostajajo na zadnjem mestu razpredelnice.
90+3'
  Maribor pa je z novo zmago dosegel zastavljeni cilj - najboljši začetek v zgodovini 1.SNL. Na prvih 15-ih tekmah so vknjižili 11. zmag in 4. neodločene izide.