6. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  21.08.2011 ob 19.00

6 : 0

Mura

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Kokolj Andrej (1. pomoč), Rojko Gregor (2. pomoč) , Sagrković Asmir (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz Ljudskega vrta, kjer je pred nami zadnja tekma 6. kroga SNL med Mariborom in Muro.
0'
  Za domačine bo obračun zadnji test pred četrtkovo povratno evropsko preiskušnjo na Škotskem, kjer si bodo poskušali izboriti uvrstitev ligo Evropa. Na drugi strani se Muraši po 6-tih letih ponovno vračajo v Ljudski vrt, kjer so v pretekosti že znali presenetiti današnje gostitelje.
0'
  Vendar od zlatih časov Mure je minillo že veliko let in realnost je takšna, da so Mariborčani danes v vlogi velikih favoritov. Glavna moč gostov bo zagotovo velika želja po dokazovanju ali bo to dovolj za uspeh v LV pa bo pokazal čas.
0'
  V LV je že vse pripravljeno za prvi sodnikov žvižg.
0'
1'
  Na stadionu se je zbrala tudi večja skupina navijačev iz Muske Sobote tako da boj poteka tudi na tribunah...
2'
  Mura ima udarec iz kota.
3'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kous. Dobil ga je Martin Milec.
5'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Simon Pavel.
5'
7'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Mejač. Prva izjemna priložnost za domače. Vijoličasti so lepo prebili desni bok, žoga je prišla do Mejača, ki je močno in natančno streljal s kakšnih 16-tih metrov malce z desne strani, vendar izkazal se je Drakovič.
8'
10'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Dobil ga je Erik Janža.
10'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Horvat.
11'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leon Horvat. Prvi pravi poskus gostov. Strel s kakšnih 20-tih metrov, vendar točno v vratarja Handanoviča.
12'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Horvat. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
14'
  Zaenkrat spremljamo zelo dinamično tekmo, gostje so sicer bolj osredotočeni na branjenje svoje mreže, kar jim zaenkrat dobro uspeva. Dodatno vzpodbudo jim dajejo Black Gringosi, ki glasno navijajo na severni tribuni.
16'
21'
  Streljal je Etien Velikonja, a mimo vrat. Druga velika priložnost za domače. Po predložku Mejača v kazenski prostor je bil v sredini popolnoma sam Velikonja, ki pa je žogo z glavo poslal mimo desne vratnice nemočnega Drakoviča.
25'
  Mariborčani so v popolnoma zagospodarili na igrišču, gostje se krčevito branijo. Kako dolgo lahko zdržijo?
28'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Volaš! Vijoličasti so kronali premoč. Po lepi podaji Ibraimija z desne strani je bil pred golom najvišji Volaš, ki je z glavo s kakšnih 7-mih metrov zanesljivo matiral nemočnega Drakoviča.
31'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Trajkovski. Dobil ga je Leon Sreš.
34'
  GOOOL! Zadel je Etien Velikonja! Mariborčani višajo vodstvo! Tokrat je z desne strani v kazenski prostor podal Milec, pred golom pa je bil najvišji v skoku Velikonja, ki je zabil za 2:0. Vratar Drakovič bi pri tem strelu lahko odreagiral bolje...
36'
  GOOOL! Zadel je Agim Ibraimi! Muri se v LV očitno ne piše nič dobrega. Podobno kot proti Rangersu vendar z druge strani, se je z roba kazenskega prostora za stel odločil Ibraimi ter s pravo bombo zadel krajši kot vratarja Drakoviča. 3:0
40'
  Streljal je Etien Velikonja, a mimo vrat. Močan strel z roba kazenskega prostora, malce z desne strani, žoga je švignila mimo desnega kota vratarja Mure.
41'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leon Horvat. Po dolgem času grožnja gostov. Močan strel s kakšnih 25-tih metrov v desni kot vratarja Handanoviča, ki z lepo parado žogo odbija v kot.
41'
41'
  Matej Rogač v prepovedanem položaju.
43'
  Simon Pavel v prepovedanem položaju.
43'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leon Horvat. Še en strel Horvata, tokrat z roba kazenskega prostora ter odlična obramba Handanoviča.
44'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Etien Velikonja. Kakšna priložnost za domače. Po podaji v globino je Velikonja stekel sam proti Drakoviču, nato pa po nepotrebnem poskušal zaposliti Volaša in Drakovič je podajo zaustavil.
45+1'
Podaljšek
  Še minuta dodatka.
45+1'
45+1'
  Menjava: iz igre Leon Sreš, v igro Mitja Botjak.
45'
46'
  V LV se je pričel drugi polčas, ki bi gola formalnost. Domači strateg ni posegel po menjavah, gostujoči pa je v igro poslal mladega Botjaka.
46'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Simon Pavel. Dobil ga je Aleš Mejač.
50'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Martin Milec.
51'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Volaš. Prva prava grožnja Maribora v drugem polčasu. Ibraimi je žogo lepo potisnil v kazenski prostor do Milca. Ta se je znašel sam pred Drakoličem, ki je strel ubranil, odbita žoga je prišla do Volaša, ki prav tako ni uspel zadeti v polno.
52'
53'
  GOOOL! Zadel je Etien Velikonja! Prekmurska barka je popolnoma potopljena. Kreator zadetka je bil Ibraimi, ki je z desne strani podal natančno žogo v kazenski prostor do osamljenega Velikonje. Ta je žogo brezhibno sprejel in rutinirano matiral nemočnega Drakoviča.
56'
  Menjava: iz igre Žiga Kous, v igro Alen Bencak.
58'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Horvat. Dobil ga je Etien Velikonja.
59'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi.
59'
  GOOOL! Zadel je Agim Ibraimi! Še ena izjemna poteza Ibraimija Maribor vodi že z 5:0. Milec je žogo s kota podal v kazenski prostor do Ibraimija, ki je s pravo bombo zadel krajši kot vratarja Drakoviča.
61'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Dobil ga je Agim Ibraimi.
62'
  Erik Janža je dobil rumeni karton.
62'
62'
  Menjava: iz igre Aleš Mertelj, v igro Željko Filipovič.
64'
65'
65'
66'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Dejan Mezga.
66'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Simon Pavel. Dobil ga je Dejan Mezga.
67'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Botjak. Dobil ga je Martin Milec.
67'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Etien Velikonja. Še ena lepa akcija Velikonje, ki se je na robu kazenskega prostora lepo otresel svojega čuvaja nato pa je streljal preveč po sredini gola.
69'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Volaš! Mura bo na svojem prvem gostovanju po 6-tih letih v LV doživela pravo katastrofo. Po dolgi podalji Cvijanoviča z desne strani v kazenski prostor je bil najvišji v skoku Volaš, ki je še drugič danes z glavo zadel v polno.
70'
  Menjava: iz igre Nusmir Fajič, v igro Mitja Mauko.
71'
71'
  Menjava: iz igre Etien Velikonja, v igro Robert Berič.
72'
  Streljal je Dejan Mezga, a mimo vrat. Močno, nenatančno s kakšnih 14-tih metrov precej z desne strani.
73'
74'
  Streljal je Simon Pavel, a mimo vrat. Po dolgem času poskus gostov. Strel s kakšnih 14-tih metrov malce z leve strani, žoga je zadela enega od domačih nogometašev in končala izven igrišča.
74'
76'
77'
82'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Mezga.
82'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Volaš. Nova izjemna priložnost za domače. Po natančni podaji v globino se je sam pred Drakoličem znašel Mezga, Drakolič brani. Odbite žoge pa v nadaljevanju akcije ni uspel v prazen gol potisniti Volaš.
84'
84'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nino Kouter. Dobil ga je Dejan Trajkovski.
85'
  Nino Kouter je dobil rumeni karton.
87'
  Počasi se bližamo koncu obračuna v LV. Rezultat pove vse, domačini so bili danes boljši v vseh elementih nogometne igre in se bodo zasluženo veselili nove prvenstvene zmage. Na drugi strani pa se je pri Muri pokazalo, da nimajo dovolj kvalitete za tako težke tekme.
87'
  Streljal je Željko Filipovič, a mimo vrat.
88'
  Kljub visokemu vodstvu Maribora gostijoči navijači še vedno pomagajo svojim ljubljencem. Še več pri tem jim pomagajo tudi navijači Maribora...tako da je vzdušje zares izjemno.
89'
  Streljal je Robert Berič, a mimo vrat. Po podaji z leve strani v kazenski prostor bi lahko zabil Berič, a je zgrešil gol.
90'
90'
  Tekma je končana brez sodnikovega dodatka. Mariborčani so na najlepši možni način opravili zadnji test pred četrtkovim vročim gostovanjem na Škotskem, kjer si lahko zagotovijo evropsko jesen. Na drugi strani pa bodo gostje morali prvenstvene točke iskati drugje.