31. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  22.04.2012 ob 17.30  | Prenos: Šport TV

8 : 0

Triglav

Sodniki: Glažar Roman (glavni sodnik), Rajh Marjan (1. pomoč), Bezjak Janez (2. pomoč) , Habjanič Sašo (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz LV, kjer čakamo na zadnjo tekmo 31. kroga 1. SNL med domačim Mariborom in Triglavom.
0'
  Čeprav se bosta pomerila vodilna in zadnjeuvrščena ekipa na lestvici bo tekma še kako zanimiva, kajti Mariborčani bi si z zmago že 5 krogov pred koncem prvenstva zagotovili jubilejni, že 10. naslov državnih prvakov. Kljub temu, da so se spomladi s Triglavom opekli v Kranju, naj bi bilo tokrat popolnoma drugače.
0'
  Da bo vzdušje na stadionu zagotovo odlično, je svoje dodala uprava Maribora, ki je najzvestejšim navijačem omogočila brezplačen vstop na južno tribuno.
0'
  Malce nagaja le vreme, kajti je hladno in že ves popoldan dežuje, tako da je travnata površina mokra in spolzka.
0'
  Ekipi prihajata na igrišče, sledijo začetne formalnosti in začetek obračuna.
0'
0'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Krcič. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
4'
  Začetno otipavanje, Mariborčani so že izpeljali prvo dobro akcijo, vendar pa je na koncu strel Cvijanoviča blokiral eden od nogometašev Triglava.
4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Krcič. Dobil ga je Agim Ibraimi.
5'
  V Mariboru vedno močneje dežuje, igrišče postaja vedno bolj razmočeno...
7'
  Slabo vreme je zagotovo vplivalo na obisk, vseeno je na stadionu več kot 4000 navijačev.
9'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Lamin Diallo. Dobil ga je Robert Berič.
10'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat.
11'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi. Močan strel s kakšnih 16-tih metrov, precej z desne strani, gostujoči vratar je dobro posredoval in odbil žogo.
13'
  Maribor ima izrazito terensko premoč, gostje se branijo.
14'
  GOOOL! Zadel je Etien Velikonja! Mariborčani že vodijo. Lesjak je streljal z velike razdalje, na poti proti golu je žoga zadela Velikonjo, spremenila smer in končala za hrbtom nemočnega Curanoviča.
17'
  GOOOL! Zadel je Etien Velikonja! Veselje na stadionu se še ni poleglo in domači že vodijo z 2:0. Z leve strani je pred gol podal Cvijanovič, pred golom je bil najvišji v skoku Velikonja, ki je žogo pred vratarjem Curanovičem zabil v prazen gol.
20'
23'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat. Nov poskus z razdalje, mimo gola.
23'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Burgar. Prva prava priložnost za goste. Po napaki v domači obrambi se je nenadoma sam pred Pridigarjem znašel Burgar. Pridigar je posredoval in Burgar ni prišel do pravega strela.
24'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Bernard Stjepanovič. Dobil ga je Etien Velikonja.
24'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Dobil ga je Alen Krcič.
26'
26'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Burgar. Dober strel s kakšnih 25-tih metrov, Pridigar je imel precej dela ter žogo odbil z desnega spodnjega kota svojega gola.
27'
28'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Dobil ga je Bojan Đurič.
29'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Šušteršič. Dobil ga je Robert Berič.
30'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Cvijanovič. Izjemen strel s kakšnih 22-tih metrov, malce z leve strani. Vratar Curanovič je prav tako izjemno odbil žogo, ki je letela v levi zgornji kot njegovega gola.
30'
31'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Alen Krcič.
31'
  Triglav ima udarec iz kota.
33'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič. Močan strel z roba kazenskega prostora, vratar gostov žogo odbija preko prečnika.
33'
34'
34'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
34'
  GOOOL! Zadel je Agim Ibraimi! Goste v LV očitno ne čaka nič dobrega, kajti domačini vodijo že s 3:0. Berič je na desni strani lepo našel Ibraimija, ki je pobegnil svojemu čuvaju, nato pa s kakšnih 8-mih metrov, precej z desne strani, natančno zadel mrežo nemočnega Curanoviča.
37'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Etien Velikonja. Dobil ga je Martin Šušteršič.
41'
Avtogol
  GOOOL! Martin Šušteršič je zatresel lastno mrežo! Maribor vodi s 4:0! Po podaji z desne strani pred gol je pred Velikonjo posredoval Šušteršič. Žogo pa je namesto mimo gola, v stilu najboljših napadalcev, z glavo zabil v levi spodnji kot nemočnega Curanoviča.
45'
Podaljšek
  Še minuta dodatka.
45'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat. Poskus z roba kazenskega prostora, mimo leve vratnice.
45+1'
45+1'
  Menjava: iz igre Nejc Levstek, v igro Andrej Jožef.
45+1'
  Menjava: iz igre Bojan Đurič, v igro Anže Jelar.
9'
  Bernard Stjepanovič je dobil rumeni karton.
45'
46'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat. Strel z roba kazenskega prostora, za las mimo leve vratnice.
47'
  Streljal je Robert Berič, a mimo vrat. Poskus z roba kazenskega prostora, mimo desne vratnice.
48'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Bernard Stjepanovič. Dobil ga je Aleš Mertelj.
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič. Ibraimi sprožil s prostega strela s kakšnih 30-tih metrov, na poti proti golu je žoga oplazila Beriča in skoraj presenetila Curanoviča, ki je z zadnjimi močmi preprečil zadetek.
48'
52'
  Mariborčani kljub visokemu vodstvu ne popuščajo. Nevarne kombinacije pred golom gostov se kar vrstijo, Kranjčani se krčevito branijo.
54'
55'
  GOOOL! Zadel je Aleksander Rajčevič! Šov Maribora se nadaljuje. Iz kota je z desne strani podal Ibraimi, pred golom pa je bil najvišji v skoku ter žogo zabil v desni spodnji kot vratarja Curanoviča, ki je strel skorajzaustavil. Vseeno se je na koncu žoga zakotalila čez golovo črto.
57'
  Menjava: iz igre Zoran Lesjak, v igro Marcos Morales Tavares.
58'
  Streljal je Etien Velikonja, a mimo vrat. Odlična akcija Maribora, ki jo je s strelom s kakšnih 14-tih metrov zaključil Velikonja....za las mimo desne vratnice.
60'
  Streljal je Anže Jelar, a mimo vrat. Poskus z razdalje, brez prave nevarnosti za Pridigarja.
61'
  V LV je že nekaj časa vse jasno, novost je le to, da je pred nekaj minutami prenehalo deževati.
62'
  Streljal je Anže Jelar, a mimo vrat.
62'
64'
64'
66'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi. Odličen poskus s prostega strela z 20-tih metrov in že lepša obramba Curanoviča, ki je žogo s skrajnimi močmi odbil v prečnik...nato pa je zletela preko gola.
66'
66'
  Menjava: iz igre Robert Berič, v igro Dalibor Volaš.
66'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
68'
  GOOOL! Zadel je Etien Velikonja! Tavares je na robu kazenske prostora žogo podaljšal do Velikonje, ki je sprožil iz obrata in zadel desni kot nemočnega Curanoviča.
71'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares. Izjemen poskus Tavaresa z več kot 25-tih metrov. Brazilec je opazil, da je bil vratar Curanovič malce izven svojih vrat ter poskusil z lobom. Vratar gostov je s skrajnimi močmi ubranil strel.
71'
  Menjava: iz igre Andrej Jožef, v igro Sm Koli Ousman.
71'
73'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Etien Velikonja.
73'
73'
74'
  Izjemna predstava Mariborčanov, k še naprej oblegajo gol Triglava. Gledalci uživajo, gostje se krčevito branijo...
75'
  Streljal je Martin Milec, a mimo vrat.
75'
76'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares. Po lepi akciji strel s kakšnih 7-mih metrov ter izjemna obramba gostujočega vratarja.
77'
  Streljal je Martin Šušteršič, a mimo vrat.
79'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat. Močnan strel z razdalje...preko gola.
79'
80'
  GOOOL! Zadel je Agim Ibraimi! Gostje so popolnoma na kolenih! Z izjemnim strelom direktno iz desnega kota je zablestel Ibraimi.
81'
  Streljal je Etien Velikonja, a mimo vrat. Poskus z glavo, za las mimo leve vratnice.
82'
84'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat. Samostojna akcija Ibraimija, ki je nas koncu streljal s kakšnih 15-tih metrov, za las mimo desne vratnice.
84'
87'
88'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Matic Črnic.
89'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Volaš! Vijoličasti so postavili piko na i visoki zmagi. Vse je naredil Velikonja, žogo pa je v prazno mrežo potisnil Volaš.
90'
90'
  Glavni sodnik je ekspresno odpiskal konec tekme in v LV se je začelo slavje ob osvojitvi 10. naslova državnih prvakov. Travnato površino so napolnili najzvestejši navijači, ki so svoj ljubljence slekli dobesedno do golega.
90'
  Kaj reči o današnji tekmi... Rezultat pove vse. Vijoličasti so z najvišjo zmago v zgodovini lige pokazali kdo je letos najboljši na naših nogometnih zelenicah. Do konca prvenstva morajo odigrati še pet tekem, nato pa jih čaka še zadnji izziv v tej izjemni sezoni: finale pokalnega tekmovanja, kjer bodo poskušali osvojiti dvojno krono.