21. krog |  Kidričevo, Športni park NK Aluminij |  01.12.2012 ob 13.00

Aluminij

1 : 4

Sodniki: Goričan Vojko (glavni sodnik), Lunežnik Janez (1. pomoč), Koren Jožef (2. pomoč) , Fekonja Štefan (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 4

0'
  Pozdravljeni iz Kidričevega, kjer pričakujejo zadnjo tekmo v tem koledarskem letu. Letošnje tekmovalno dogajanje v tukajšnjem športnem parku bosta v 21. krogu državnega prvenstva zaokrožila domači Aluminij in gostje iz Domžal.
0'
  Aluminij nujno potrebuje kakšno dodatno točko, saj so ga slabši rezultati v prvenstvu potisnili povsem v spodnji del razpredelnice. Nazadnje so zmagali sedmega oktobra, zatem pa vpisali pet porazov in dva neodločena izida. Ob tem ne gre prezreti težav s poškodbami, ki jih pestijo v zadnjem obdobju.
0'
  Tudi proti Domžalam jim je bo enostavno. Izbranci trenerja Mojsilovića igrajo v tem prvenstvu zelo solidno in za na lestvici na visokem četrtem mestu, z enakim točkovnim izkupičkom kot tretji Koper.
0'
  Domžalčani so bili aktivni tudi sredi tega tedna, ko so odigrali zaostalo tekmo petnajstega kroga. Na svojem stadionu so osvojili točko proti vodilnemu Mariboru.
0'
  Aluminij in Domžale sta se doslej pomerila dvakrat. Zmeraj so bili boljši Domžalčani. V tretjem krogu letošnjega ligaškega tekmovanja so v Kidričevem zmagali z rezultatom 1:0, v dvanajstem na domačem igrišču v Domžalah pa z 2:0. Balkovec je proti Kidričanom dosegel svoja edina zadetka v tem prvenstvu. Uspešen je bil na prvi in drugi medsebojni tekmi.
0'
  Bojan Flis je imel ob številnih poškodbah težave s sestavo ekipe. V vratih Aluminija ne bo kapetana Murka, ki je zbral štiri rumene kartone. Zamenjal ga bo Lipovac, ob njem pa bodo tekmo pričeli še D. Rešek, M. Rešek, Kožar, Spahić, Kurež, Žagar, Kašnik, Bešić, Jeleč in Bingo.
0'
  Domžale se bodo v Kidričevem predstavile v naslednji postavi: Vidmar, Skubic, Zec, S. Vuk, Kovjenič, Balokog, Inbeisheh, Dobrovoljc, Šimunović, Kous, Halilović. Zaradi različnih vzrokov, tudi pri gostih manjka kup nogometašev.
0'
  Dvoboj na prvi decembrski dan bo potekal v precej hladnem in oblačnem vremenu.
0'
  Slovesnost pred tekmo v Kidričevem. Dolgoletni prvoligaški igralec Marko Kmetec tudi uradno končuje nogometno kariero. Nazadnje je brcal prav za Aluminij, kjer tudi ostaja v klubu.
0'
1'
  Streljal je Slobodan Vuk, a mimo vrat.
2'
  Negativni rekord glede obiska v Kidričevem, kjer letos še ni bilo manj gledalcev. Za zdaj se jih ni zbralo niti sto.
3'
  Jurica Jeleč v prepovedanem položaju.
3'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kous. Utrpel ga je Adnan Bešič.
4'
  Domžale ima udarec iz kota.
8'
  V uvodu nekaj aktivnejši gostje. Do sedaj brez priložnosti.
8'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Zec. Utrpel ga je Jurica Jeleč.
9'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Slobodan Vuk.
10'
  Prva priložnost za Domžale! Vuk je po hitrem protinapadu prišel do zelo obetavne situacije. Lipovac je njegov poskus z roba šestnajstmetrskega prostora ubranil.
10'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Jurica Jeleč. Utrpel ga je Denis Halilovič.
12'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jaka Ihbeisheh. Še eno odlično posredovanje Lipovca.
12'
12'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Slobodan Vuk. Po udarcu s kota je Lipovac tokrat zletel mimo, do strela je prišel Vuk, zadetek pa je črti, ki označuje gol, preprečil Denis Rešek.
13'
  Aluminij ima udarec iz kota.
15'
  Streljal je Jaka Ihbeisheh, a mimo vrat.
15'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Kurež. Utrpel ga je Nejc Vidmar.
17'
  Gostje v rumenih dresih so trenutno boljši tekmec. Prihajajo do priložnosti, česar za Aluminij ne moremo ugotoviti.
18'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Halilovič. Utrpel ga je Jurica Jeleč.
20'
21'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mitja Rešek.
23'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Kovjenič. Utrpel ga je Tadej Žagar.
23'
  Marko Kovjenič je dobil rumeni karton.
24'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Bingo. Utrpel ga je Slobodan Vuk.
24'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Mato Šimunovič. Utrpel ga je Denis Rešek.
25'
  Mato Šimunovič je dobil rumeni karton.
26'
  Spremljamo bolj enakovredno nadaljevanje. Kidričani so vzpostavili ravnovesje na igrišču.
27'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Žagar. Utrpel ga je Slobodan Vuk.
27'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Halilovič.
28'
  Jaka Ihbeisheh v prepovedanem položaju.
30'
32'
33'
34'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Rešek. Utrpel ga je Jaka Ihbeisheh.
34'
  Denis Rešek je dobil rumeni karton.
35'
  Streljal je Nack Patrick Balokog, a mimo vrat.
37'
  Po nekaj začetnih razburjenjih v Kidričevem manjkajo omembe vredni vrhunci.
37'
38'
40'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Nack Patrick Balokog. Utrpel ga je Adnan Bešič.
40'
  Nack Patrick Balokog je dobil rumeni karton.
40'
  Streljal je Robert Kurež, a mimo vrat.
41'
  Več kot priložnosti je za zdaj rumenih kartonov. Glavni sodnik Goričan je pokazal že štiri, tri igralcem Domžal.
43'
44'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Kurež. Utrpel ga je Nejc Skubic.
45'
45'
  Prvi polčas ni postregel z mnogo zanimivimi situacijami. Tekma poteka na zahtevnem igrišču, čvrstih dvobojev v prvem delu ni bilo malo, glede na zamujene priložnosti, pa so lahko bolj nezadovoljni gostje.
45'
47'
48'
  Streljal je David Kašnik, a mimo vrat.
49'
  GOOOL! Zadel je Mato Šimunovič!
50'
  Vuk je prispeval podajo do Šimunovića, ki je krasno in natančno udaril z desne strani s približno petnajstih metrov v daljši kot vratarja Lipovca.
51'
  Menjava: iz igre Darko Zec, v igro Tadej Rems.
52'
  GOOOL! Zadel je Žiga Kous!
52'
  Gostje so hitro prišli do občutne prednosti! Znova je bil podajalec Vuk, osamljen Kous pa je z bližine poskrbel za drugi domžalski zadetek v treh minutah.
55'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Klemen Bingo.
55'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Ihbeisheh. Utrpel ga je Adnan Bešič.
56'
56'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Rešek. Utrpel ga je Jaka Ihbeisheh.
57'
57'
58'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Mato Šimunovič. Utrpel ga je Tadej Žagar.
60'
60'
  Žiga Kous je dobil rumeni karton.
61'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Adnan Bešič.
61'
  Streljal je Denis Rešek, a mimo vrat. Po prostem strelu Žagarja in zmedi v kazenskem prostoru je prišel najprej do strela Bešič, čigar poskus je Vidmar ubranil. Rešek je nato meril mimo gola.
61'
  Menjava: iz igre Semir Spahič, v igro Nejc Pečovnik.
62'
  Streljal je Adnan Bešič, a mimo vrat.
63'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Slobodan Vuk. Lipovac je bil zmagovalec soočenja z domžalskim napadalcem.
63'
64'
  Streljal je Gaber Dobrovoljc, a mimo vrat.
65'
66'
  GOOOL! Zadel je Jurica Jeleč!
67'
  Znižanje izida v Kidričevem! Bešić je izvajal udarec s kota, Kašnik poskusil z glavo, nato pa je prav tako z glavo žogo preusmeril Jeleč in presenetil Vidmarja.
68'
69'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nack Patrick Balokog.
69'
70'
72'
  Mato Šimunovič v prepovedanem položaju.
72'
73'
  Menjava: iz igre Žiga Kous, v igro Zeni Husmani.
75'
  Zelo zanimiv drugi polčas. Kidričani se trudijo izenačiti, kar pomeni, da imajo gostje še več prostora kot prej. Posledično prihajajo v številne obetavne situacije.
76'
77'
77'
Avtogol
  GOOOL! Adnan Bešič je zatresel lastno mrežo! Po podaji s kota je žoga zadela Bešića in se odbila v mrežo.
78'
  Menjava: iz igre Denis Rešek, v igro Luka Kirič.
80'
  Menjava: iz igre Tadej Žagar, v igro Gregor Režonja.
81'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mato Šimunovič. Veselje mu je preprečila vratnica!
81'
82'
82'
  GOOOL! Zadel je Gaber Dobrovoljc!
83'
  Tekma je dokončno določena! Šimunović je podal s kota, natančno do branilca Dobrovoljca, ki je z glavo dosegel četrti zadetek za Domžale.
84'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jaka Ihbeisheh.
85'
  Menjava: iz igre Mato Šimunovič, v igro Goran Vuk.
87'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Slobodan Vuk. Utrpel ga je Kristian Lipovac.
88'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je David Kašnik.
89'
  Gostje so se povsem razigrali. Aluminij je razbit, brez upanja na morebitni zasuk. Rumeni namreč nizajo nevarne akcije.
89'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Vuk.
90'
90'
  Dve minuti sodniškega dodatka.
90+1'
  Luka Kirič v prepovedanem položaju.
90+1'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Rems. Utrpel ga je Jurica Jeleč.
90+2'
90+2'
  Domžale so v Kidričevem upravičile vlogo favorita in zanesljivo odpravile Aluminij. Drugi polčas je prinesel več priložnosti in kar pet doseženih zadetkov. Tekmovalno leto 2012 je tako za moštvi končano. Lep pozdrav do prihodnjič!