11. krog |  Ptuj, Mestni stadion Ptuj |  28.09.2014 ob 16.00

Zavrč

1 : 0

Rudar Velenje

Sodniki: Žganec Mitja (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomoč), Benc Uroš (2. pomoč) , Balažič Alen (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 4

0'
  Lepo pozdravljeni z mestnega stadiona na Ptuju, kjer se bosta ob 16. uri, v tekmi 11. kroga, med seboj pomerili ekipi Zavrča ter Rudarja.
0'
  To bo še tretja tekma v seriji, ko bodo "Haložani" tekmeca gostili pred domačimi navijači. Na minulih dveh obračunih prednosti domačega igrišča niso izkoristili, saj so osvojili zgolj dve točki, ob tem pa niso niti enkrat zatresli mreže nasprotnikovih vrat. Strelski post napadalcev tako traja že celih 294 minut.
0'
  Če sodimo po tem, da danes zaradi kartonov ne sme nastopiti prvi napadalec Dino Kresinger, je bojazen po nadaljevanju črne serije upravičena. A domačini premorejo še kar nekaj za gol nevarnih nogometašev, na katere danes svoje upe polaga domači strateg Orehovec.
0'
  Sicer pa optimizem pred današnjim spopadom z Velenjčani dviguje tudi zanesljiva obramba. Če napadalci že lep čas niso uspeli zabiti, pa "nulo" na drugi strani držijo še obrambni nogometaši, ki so v zadnjem obdobju najzaslužnejši, da Zavrčani vendarle osvajajo točke.
0'
  Velenjčani na Ptuj prihajajo po šokantnem porazu v zadnjih sekundah minulega kroga, ko je Tavares z glavo (podobno kot v Kopru) Mariborčanom priboril težko prigarano zmago. "Knapi" so kljub temu poraz sprejeli dvignjenih glav, saj so se udeležencem Lige prvakov pogumno zoperstavili, z malo več sreče pa bi lahko vknjižili celo zmago.
0'
  Morda je kriva tudi slabša uigranost, saj so se Rudarjem še med sezono priključevali številni novi nogometaši. Kljub odhodu nekaterih ključnih fantov iz minule sezone, ko so Velenjčani državno prvenstvo zaključili na visokem tretjem mestu, pa se zdi, da ima trener Javornik v tej na razpolago še močnejšo zasedbo.
0'
  Sedmo mesto z desetimi osvojenimi točkami je gotovo manj od pričakovanega. Vendar bi se z današnjo zmago zavihteli tik pred Koper, Zavrčanom pa bi se na petem približali zgolj na štiri točke zaostanka.
0'
  Trenerja sta se odločila za sledeči enajsterici...
0'
  Zavrč: Ranilovič, Dedič, Datkovič, Kristič, Sambolec, Dugolin, Cvek, Šafarič, Brdar, Polič, Antolek. #ZAvRU
0'
  Rudar: Rozman, Jahič, Knezovič, Džinič, Klinar, Stjepanovič, Črnčič, Babič, Radujko, Firer, Jelič. #ZAvRU
0'
  Za dosledno upoštevanje nogometnih pravil bo zadolžen glavni sodnik Mitja Žganec, kateremu bosta pomagala Tomaž Klančnik ter Uroš Benc, naloge četrtega sodnika bo opravljal Alen Balažič.
0'
  Med tem so nogometaši obeh ekip z ogrevanjem že zaključili. Le še dobrih pet minut nas loči od začetnega žvižga glavnega sodnika Žganca.
0'
  Glavni akterji so že na igrišču. Še zadnji stiski rok...
1'
1'
  Prvi so s polovice krenili gostje.
2'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Antolek. Utrpel ga je Leon Črnčič.
2'
  Stjepanovič je z glavo lepo podaljšal žogo do Jeliča, ta pa je slabo zaključil.
4'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Kristič. Utrpel ga je Ivan Firer.
5'
  Ponesrečen poskus Senada Jahiča, ki je meril visoko preko domačih vrat.
5'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Antolek. Utrpel ga je Denis Klinar.
7'
  Bilo je vroče v kazenskem prostoru gostov, a Antolek na koncu ni prišel do zaključnega strela.
10'
  Iz težkega položaja je nenadoma sprožil Mario Babič, a njegov strel ni predstavljal resnejše grožnje za vratarja Raniloviča.
12'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Robert Brdar.
15'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Andrej Dugolin. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
16'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Boris Sambolec.
18'
  Dejan Polič se je znašel v imenitni priložnosti, a so njegov strel gostujoči branilci še pravočasni blokirali ter preusmerili v kot.
18'
  Zavrč ima udarec iz kota.
19'
  Streljal je Ivan Antolek, a mimo vrat.
22'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Andrej Dugolin.
24'
  Andrej Dugolin je iz "voleja" streljal z roba kazenskega prostora, vratar Rozman je žogo še na kratko odbil do Poliča, ki pa je bil v prepovedanem položaju.
27'
28'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Toni Datkovič. Utrpel ga je Dragan Jelič.
29'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Šafarič. Utrpel ga je Nemanja Stjepanovič.
29'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Stjepanovič. Utrpel ga je Nikola Šafarič.
30'
  Nemanja Stjepanovič je dobil rumeni karton.
30'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Antolek. Utrpel ga je Matjaž Rozman.
31'
  Ivan Antolek je dobil rumeni karton.
35'
  Igra pretežno poteka med obema kazenskima prostoroma.
37'
  Veliko napako Dediča bi kaj kmalu lahko kaznoval Ivan Firer, a je bil nenatančen z roba kazenskega prostora.
38'
  Robert Brdar je dobil rumeni karton.
40'
42'
  Streljal je Robert Brdar, a mimo vrat.
43'
  Skoraj iz "mrtvega kota" se je Andrej Dugolin nekoliko sebično odločil za strel, ki pa je preletel gostujoča vrata.
45+1'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Lovro Cvek. Utrpel ga je Ivan Firer.
45+2'
45+2'
  Po dokaj živahnem začetku prvega polčasa, je ritem v nadaljevanju vendarle nekoliko padel. Zdi se, da ekipi ne želita preveč tvegati in jima je primarna naloga branjenje svoje mreže. To se še posebej pozna pri domačinih, ki napadajo zgolj z enim pravim napadalcem, kljub temu, da vse bolj kaže, da še na tretji zaporedni domači tekmi ne bodo dosegli zadetka. A pred nami je še en polčas v katerem se lahko zgodi še marsikaj...
45+2'
  Vse je že nared za pričetek drugega polčasa.
46'
47'
  Mario Babič je poslal nevaren predložek proti domačim vratom, kjer je bil za las prekratek Radujko, žoga pa je kljub temu nadaljevala smer proti golu, a jo je še pravi čas prestregel prisebni Ranilovič.
47'
  Streljal je Robert Brdar, a precej preko vrat.
49'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Robert Brdar.
51'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Lovro Cvek.
53'
  GOOOL! Pa smo ga le dočakali! Robert Brdar je lepo sprejel žogo na kakšnih petih metrih od vrat ter jo brez obotavljanja natančno poslal v levi zgornji kot!
54'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Marko Ranilovič.
55'
  Menjava: iz igre Ivan Antolek, v igro Doris Kelenc.
58'
  Zavrčani so se po več kot 300 minutah znova veselili prvenstvenega zadetka. #ZAvRU
59'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Brdar. Utrpel ga je Elvedin Džinič.
59'
60'
  Menjava: iz igre Nemanja Stjepanovič, v igro Damjan Trifkovič.
61'
  Streljal je Andrej Dugolin, a mimo vrat.
62'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Nenad Dedič.
62'
  Damjan Trifkovič je dobil rumeni karton.
63'
  Streljal je Nikola Šafarič, a mimo vrat.
63'
  Menjava: iz igre Boris Sambolec, v igro Sandi Čeh.
65'
  Po številnih menjavah, je sedaj v konici napada domačih precej osamljen Brdar, ki je doslej dosegel edini zadetek na tekmi.
66'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Šafarič. Utrpel ga je Mario Babič.
66'
  Rudar ima udarec iz kota.
68'
  Jahič je sicer z glavo premagal Raniloviča, a se je zaradi prekrška oglasila sodniška piščalka.
70'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Lovro Cvek. Utrpel ga je Mario Babič.
71'
  Izjemen samostojni prodor Nenada Dediča, ki se je sam znašel pred vratarjem Rozmanom, ta pa se mu je požrtvovalno zakadil v noge ter tako preprečil povišanje vodstva domačih.
71'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Toni Datkovič.
72'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nenad Dedič. Utrpel ga je Denis Klinar.
74'
  Elvedin Džinič je naknadno prejel rumeni karton, potem ko je po prekršku nad Cvekom glavni sodnik Žganec pustil prednost.
74'
  Menjava: iz igre Denis Klinar, v igro Nejc Plesec.
75'
76'
  V zadnjih minutah smo priča številnim ostrim prekrškom na obeh straneh.
77'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Doris Kelenc.
78'
  Menjava: iz igre Nenad Dedič, v igro Jure Matjašič.
80'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Matjašič. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
80'
  Strel Elvedina Džiniča, je le za malo zgrešil cilj.
82'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Brdar. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
82'
  Nikola Šafarič v prepovedanem položaju.
83'
  Menjava: iz igre Mario Babič, v igro Milan Kocič.
83'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Utrpel ga je Robert Brdar.
84'
  Dalibor Radujko je dobil rumeni karton.
86'
87'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Matjašič. Utrpel ga je Senad Jahič.
88'
  Še dobre tri minute ločijo Zavrčane od tako želene zmage.
89'
  Atraktiven poskus Dragana Jeliča, ki je končal v naročju vratarja Raniloviča.
90+4'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Sandi Čeh. Utrpel ga je Ivan Firer.
90+4'
  Še zadanja priložnost za goste, da dosežejo izenačujoči zadetek.
90+4'
90+5'
90+5'
  Zavrčani so naposled le uspeli izkoristiti prednost domačega igrišča. Po dveh zaporednih remijih jim je tokrat vse tri točke zagotovil Brdar ter tako prekinil več kot 300 minutni post. Na drugi strani pa je mreža vratarja Raniloviča znova obmirovala.