14. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  18.10.2014 ob 20.05  | Prenos: TV Slovenija 2

1 : 2

Sodniki:
Delegat: Gros Branko
Št. gledalcev: 4500

Celjani osvojili Ljudski vrt

Maribor - Celje 1:2 (1:1)

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 4500, sodniki: Skomina (Koper), Praprotnik (Ljubljana) in Vidali (Gračišče).
* Strelca: 0:1 Rajčević (7./avtogol), 1:1 Zahović (30.), 1:2 Rajčević (65./avtogol).
* Maribor: Handanović, Stojanović (od 83. Sallalich), Rajčević, Šuler, Viler, Ibraimi, Filipović, Vršič (od 70. Mendy), Bohar (od 46. Mejač), Tavares, Zahović.
* Celje: Kotnik, Klemenčič (od 90. Jakolič), Žitko, Krajcer, Vidmajer, Vrhovec, Miškić, Verbič (od 69. Lovrečič), Ahmedi (od 79. Djermanović), Sunny Omoregie.
* Rumeni kartoni: Filipović, Viler, Stojanović, Ibraimi; Ahmedi, Miškić, Kotnik.
* Rdeči karton: Viler (38.).

Dvoboj Maribora in Celja je bil obračun ekip z najdaljšim nizom neporaženosti. Vijoličasti niso poznali poraza na zadnjih šestih prvenstvenih tekmah, medtem ko so Celjani zadnjič izgubili v drugem krogu sezone. Svoj niz so tokrat končali Mariborčani, ki so večino tekme igrali brez izključenega Mitje Vilerja in v svojih vrstah imeli nocoj nesrečnega Aleksandra Rajčevića. Ta je namreč dosegel dva avtogola.

Državnim prvakom tako ni uspelo priti do enakega točkovnega izkupička, kot ga imajo vodilne Domžale, so se pa današnjim tekmecem Celjani, ki so še drugič v sezoni porazili Maribor, približali na dve točki zaostanka.

Celjani so takoj pokazali, da bodo neugoden tekmec, že v šesti minuti je Blaž Vrhovec s prostega strela s 25 metrov zadel vratnico. Le minuto pozneje so gosti povedli, po podaji Danijela Miškića z desne strani je pred vrati nespretno reagiral Aleksander Rajčević in žogo poslal v lastno mrežo.

Domači so prvič resneje zagrozili v 14. minuti, ko je Luka Zahović s strelom z glavo za malo zgrešil cilj. Isti igralec pa je na veselje domačih navijačev natančneje meril v 30. minuti, ko je po podaji Mitje Vilerja žoga prišla do Dareta Vršiča, ta jo je preusmeril do mladega mariborskega napadalca, ki je iz bližine dosegel že svoj osmi zadetek v sezoni.

Takoj zatem je prišel na drugi strani do strela Sunny Omoregie, Jasmin Handanović in Rajčević pa sta preprečila nov zadetek gostov. V 38. minuti pa je sodnik Damir Skomina na veliko začudenje in ob velikem negodovanju pokazal drugi rumeni karton Vilerju, ta naj bi simuliral prekršek.

V drugem polčasu so številčno oslabljeni domači uvodoma izpeljali nekaj bolj ali manj nevarnih akcij, med drugim se je ena končala z malce premalo natančnim strelom Rajčevića z glavo, Agimu Ibraimiju pa je poskus obranil Matic Kotnik. V 65. minuti je osmoljenec tekme Rajčević poskrbel za novo celjsko vodstvo. Po podaji Mislav Oršića je Sunny z glavo žogo usmeril v Rajčevića, od njega pa se je dobila za hrbet Handanovića.

Vzdušje je bilo vse bolj vroče, v 75. minuti je moral na tribuno trener domačih Ante Šimundža, ki ga je razburila odločitev, da je Zahović v prejšnjem napadu igral z roko. Zatem je Valon Ahmedi namučil domačega vratarja, kar pa je bila tudi zadnja resnejša priložnost na tekmi.

Maribor bo v 15. krogu prihodnjo soboto gostoval v Zavrču, Celje pa bo gostilo Radomlje.