2. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  22.07.2012 ob 19.00

Rudar

0 : 5

Olimpija

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Šinkovec Bojan (2. pomoč) , Borošak Alen (4. sodnik)
Delegat: Kovačič Alojz
Št. gledalcev: 1200

Odmev: Rudar - Olimpija

Nogometaši velenjskega Rudarja so v 2. krogu 1. slovenske nogometne lige izgubili proti ljubljanski Olimpiji z 0:5 (0:1).

Rudar Velenje - Olimpija Ljubljana 0:5 (0:1)

Stadion Ob jezeru, gledalcev 750, sodniki: Vinčić, Šinkovec (oba Maribor) in Ul (Šentilj).
Strelci: 0:1 Šporar (12.), 0:2 Škerjanc (52.), 0:3 Lovrečič (54.), 0:4 Vicente (60.), 0:5 Jović (86./11 m).

Rudar: Rozman, Bubalović (od 66. Berko), Stakić, Stjepanović (od 46. Bratanović), Rošer, Čonka (od 46. Črnčič), Rotman, Podlogar, Jahić, Klinar, Bakarić.

Olimpija: Džafić, Jović, Zarifović, Vicente (od 66. Omladič), Trifković, Škerjanc, Šporar (od 73. Nikezić), Fink, Delamea, Radujko, Lovrečič (od 75. Božič).

Rumeni kartoni: Stakić, Rozman, Jahić; Jović, Delamea Mlinar, Škerjanc.
Rdeč karton: Stakić (37.).

Ljubljanski nogometaši so se po neuspelem začetku sezone, ko so doma izgubili proti Domžalam, vtis hitro popravili. V Velenju so domačo ekipo, ki je od 37. minute igrala z igralcem manj, dodobra prerešetali in vpisali prve tri točke v sezoni.

Ljubljančani so dobro začeli tekmo. Že v peti minuti je Antonio Delamea Mlinar z roba kazenskega prostora zatresel prečko, sedem minut zatem pa so povedli, ko je po podaji Dalibora Radujka zeleno-bele v vodstvo z natančnim strelom popeljal Andraž Šporar. Velenjčani, ki so v osmi minuti prek Denisa Klinarja (in ob pomoči Arisa Zarifovića) prav tako zatresli okvir vrat, so po zadetku nanizali nekaj obetavnih strelov prek Klinarja in Senada Jahića, ki pa niso bili dovolj natančni.

V 37. minuti so imeli gosti izjemno priložnost za podvojitev prednosti. Dragoslav Stakić je v svojem kazenskem prostoru podrl Šporarja in sebi prislužil drugi rumen karton ter izključitev, Olimpiji pa poklonil enajstmetrovko. To je izvedel Dalibor Radujko, ki pa je zadel le vratnico.

Gostujoči trener je na začetku drugega polčasa osvežil napad svoje številčno oslabljene ekipe z Leonom Črnčičem in Elvisom Bratanovićem. Toda to ni prineslo želenega učinka. Napadalnejšo usmerjenost je Olimpija namreč hitro kaznovala. V 52. minuti je podvojila prednost, ko je po podaji Damijana Trifkovića iz bližine zadel Davor Škerjanc, le dve minuti zatem pa je Anej Lovrečič zabil že za 3:0 s strelom z desetih metrov.

V 60. minuti so zmaji vodili že s 4:0, ko je novo Trifkovićevo podajo unovčil William Franklin Vicente. Tekma je bila odločena, kljub temu pa so gosti nadaljevali s streli proti domačim vratom, med drugimi tudi Nik Omladič, ki je poskusil dvakrat, obakrat ne dovolj dobro za "petardo". Ta pa je odjeknila v 86. minuti, ko je Boban Jović izkoristil enajstmetrovko, ki jo je zakrivil Leon Črnčič s prekrškom nad Omladičem.

Nogometaši velenjskega Rudarja so v 2. krogu 1. slovenske nogometne lige izgubili proti ljubljanski Olimpiji z 0:5 (0:1). Po tekmi sta pred našo kamero spregovorila oba trenerja: Milan Đurićić (Rudar) in Ermin Šiljak (Olimpija).