08.03.2021 | A
Bohar, Iličić, Kurtić in Matavž med strelci

Za reprezentanti je prvi marčevski teden, ki je postregel s štirimi zadetki. Josip Iličić je že sredi tedna blestel v dresu Atalante, Jasmin Kurtić pa je včeraj zadel za točko Parme. Natančna sta bila tudi Damjan Bohar in Tim Matavž.

V Italiji so teden, ki ni postregel z evropskimi preizkušnjami, izkorsitili za dvojni spored. Atalanta, ki nocoj gostuje pri vodilnem Interju, je v sredo s 5:1 premagala Crotone. Josip Iličić je odigral vidno vlogo pri zmagi modro-črnih, saj je v 12. minuti podal za vodilni gol gostiteljev, v 58. minuti pa je bil avtor četrtega zadetka Atalante. V letošnjem prvenstvu je v polno meril petkrat.

Parma je med tednom doma izgubila z Interjem (1:2), včerajšnji obračun s Fiorentino pa se je končal z izidom 3:3. Jasmin Kurtić je v 72. minuti zadel za izenačenje na 2:2, teden pa je zaključil s 180 minutami igre.

Le točko je na dveh tekmah iztržila tudi Genoa, ki je v sredo remizirala s Sampdorio, včeraj pa minimalno izgubila v Rimu. Miha Zajc je med tednom odigral celotno srečanje, včeraj pa je zelenico zapustil v 78. minuti.

Vid Belec se je v soboto vrnil v gol Salernitane, ki je z 0:1 premagala Cremonese. Mariborčan je v letošnji sezoni sedemkrat zaklenil svoja vrata, s klubom pa se nahaja na tretjem mestu Serie B. Mesto nižje se nahaja Venezia, ki je v ponedeljek premagala Reggiano (2:1), v soboto pa tesno izgubila z Brescio. Domna Črnigoja ni bilo v kadru.

Gola se je razveselil tudi Damjan Bohar, ki je po strelu z bele točke zatresel mrežo Gorice. Zadetek ni bil dovolj za zmago Osijeka, ki je iztržil točko in s tekmo več za Dinamom zaostaja za dve točki. Prekmurec je odigral celotno tekmo, Mario Jurčević je bil zamenjan v 69. minuti, ko so Slavonci lovili zaostanek. Osijek je med tednom izpadel iz pokalnega tekmovanja, na domačem igrišču je izgubil z Rijeko, v dresu katere je Adam Gnezda Čerin odigral vseh 90 minut. Z enako minutažo se je lahko pohvalil tudi Jurčević, Bohar je zelenico zapustil po uri igre.

Rečani so bili neuspešni v državnem prvenstvu, saj so na Maksimiru izgubili z Dinamom. Petra Stojanovića ni bilo v kadru, Gnezda Čerin je tudi tokrat vknjižil 90 minut igre. Rijeka je po devetem porazu zdrsnila na peto mesto lestvice. Stojanović je Dinamu pomagal do napredovanja v pokalni polfinale, ob zmagi nad Slavenom je igral od prvega do zadnjega sodniškega žvižga.

Za Janom Oblakom in soigralci je mestni derbi z Realom, po katerem je Atletico zadržal pet točk naskoka pred Realom, s tekmo manj pa ima tri točke prednosti pred Barcelono. Rdeče-beli so dve točki izgubili v 88. minuti, ko je Oblaka premagal Karim Benzema. Zaragoza je v drugi španski ligi premagala Tenerife, Haris Vučkić je minimalno zmago pospremil s klopi za rezerviste.

Braga Andraža Šporarja, ki jo jutri čaka zaostala tekma z Guimaraesom, je v sredo v pokalnem tekmovanju z 2:3 premagala Porto. Andraž Šporar je v igro vstopil tik po drugem golu gostiteljev, ki pa v zaključku tekme niso uspeli priti do izenačenja.

Hannover je podaljšal serijo brez zmage, ki zdaj traja štiri tekme, Jaka Bijol in soigralci pa so v tem času trikratk remizirali. Tudi v soboto, ko se je tekma v Aueju zaključila z rezultatom 1:1. Mladi vezist ni zaigral zaradi prepovedi igranja.

Rakow je v 20. krogu poljskega prvenstva gostil Cracovio in v obračunu brez zadetkov iztržil točko. David Tijanić je igrišče zapustil v 63. minuti, s klubom pa je zadržal tretje mesto in s 35. točko ujel drugouvrščeni Pogon, ki je izgubil še tretjič zapored.

Kenan Bajrić je s soigralci podaljšal uspešno serijo Slovana, ki je redni del tekmovanja sklenil z zmago v derbiju vrha lestvice. S 3:1 je padla Dunajska Streda, ki zdaj za zasedbo iz Bratislave zaostaja za deset točk. Bajrić je odigral celotno srečanje.

Še z debelejšo zalogo točk pred prvim zasledovalcem se lahko pohvali Ferencvaroš, ki je tokrat sicer le remiziral z ZTE-jem. Miha Blažič na gostovanju najbližje domovini ni zaigral, je bil pa dejaven v torek, ko so zeleno-beli z 1:0 premagali DVTK. Primorec je odigral vseh 90 minut.

Jon Gorenc Stankovič in soigralci so si dva kroga pred koncem rednega dela avstrijskega prvenstva zagotovili nastop v skupini za prvaka. V 20. krogu tekmovanja so remizirali s sedmim Tirolom, reprezentant Slovenije pa je zasedel mesto v osrčju obrambe in vknjižil 90 minut igre. Sturm se s 35 točkami nahaja na četrtem mestu lestvice. So pa Štajerci izpadli iz pokalnega tekmovanja, v polfinalu je bil z 0:4 boljši Salzburg. Gorenc Stanković je igral do 76. minute.

Dvojna obveznost je tudi za Luganom Sandija Lovrića. Ekia je bila uspešnejša v četrtek, ko je s tremi zadetki odpravila Sion, včeraj pa je doma tesno izgubila z Zürichom. Lovrić je na tej tekmi v igro vstopil pred pričetkom drugega polčasa. Lugano se trenutno nahaja na osmem mestu desetčlanske lige.

Nejc Skubic je s Konyasporjem gostoval pri aktualnem prvaku Bašakšehirju in iztržil točko, ob remiju 1:1 je vnovič odigral celotno tekmo. Gaziantep je sredi tedna z 2:1 premagal Gençlerbirligi, Vetrih pa je po vstopu v drugem polčasu sodeloval pri preobratu za zmago z 2:1. Z istim rezultatom se je končal tudi dvoboj z Bešiktašem, a v korist tekmeca, Vetrih je pričel tekmo in jo z rumenim kartonom dokončal na zelenici. Jure Balkovec je s Karagümrükom na dveh tekmah iztržil točko. Novinec med turškimi prvoligaši je remiziral z Erzurumom (1:1) in izgubil z Ankaragücüjem (0:1), Belokranjec je odigral vseh 180 minut.

Poškodovanega Benjamina Verbiča še ni v kadru Dinama, ki z novo zmago ostaja na vrhu ukrajinskega prvenstva. V Rusiji je Soči zdrsnil na četrto mesto, saj je v soboto remiziral z Rostovom. Miha Mevlja je v obračunu z nekdanjim klubom odigral vseh 90 minut.

Matjaž Rozman je nedeljski dvoboj Olimpije in Celja spremljal s klopi za rezerviste, Nino Kouter pa se je z Muro razveselil zmage. Sobočani so bili z 2:0 boljši od Aluminija, mrežo Kidričanov pa je načel prav reprezentančni vezist.

Al Wahda je tudi z golom Tima Matavža remizirala z Ajmanom. Srečanje je postreglo s šestimi zadetki, Šempetrčan je v 43. minuti zadel za vodstvo z 1:2.