Bravo v Novi Gorici do četrtfinala

V četrtfinalu Pokala Pivovarna Union bo zaigral tudi Bravo. Ljubljančani so bili z goloma v prvem polčasu, ko sta v razmaku dobre minute zadela Loren Maružin in Sandi Ogrinec, boljši od Gorice.

POKAL PIVOVARNA UNION - PRVI KROG

GORICA - BRAVO 0:2 (0:2)

Strelca: Maružin (32'), Ogrinec (33')

Bravo je v deževni Novi Gorici prevladoval v prvem polčasu, ko si je zagotovil prednost dveh golov. Domači vratar Matija Radikon se je izkazal v 28. minuti, ko je preko vrat izbil nevaren udarec Lorena Maružina. Prav on je pet minut kasneje zadel za vodstvo Brava. Hrvat v ljubljanskem napadu je v mrežo pospravil odbito žogo, potem ko so se gostitelji ubranili po poskusu Mihe Kancilije.

Že v naslednjem napadu so se pri Bravu veselili povišanja prednosti. Loren Maružin je bil tokrat v vlogi asistenta, hitro akcijo Ljubljančanov pa je po podaji z desne strani igrišča kronal Sandi Ogrinec in postavil tudi rezultat prvega polčasa.

Gostje so znova zapretili v 52. minuti tekme, ko je Matija Kavčič podaj z desne strani, Loren Maružin pa je spretno sprožil s peto, a zadel zgolj vratnico. Goričani so zatem prevzeli pobudo, a tudi po izključitvi Matije Kavčiča, nekdanjega člana primorskega kluba, kljub nekaj poskusom niso našli poti do mreže Brava.

Za zadnjo četrtfinalno vstopnico se bosta ob 16. uri pomerila še Aluminij in Koper. Med osem ekip so že bili uvrščeni letošnji predstavniki v tekmovanjih UEFA, Domžale, Maribor, Mura in Olimpija. Včeraj so se v četrtfinale prebili Celjani in Radomljani.