Celjani dobili prvo preizkušnjo na turških tleh

Celjani so po selitvi v Turčijo odigrali prvo pripravljalno preizkušnjo. Zasedba Jiri Jarošika je bila z izidom 3:1 boljša od ruskega Khimkija, dvoboj pa je postregel s kar štirimi enajstmetrovkami.

Prvi polčas kljub celjski prevladi ni ponudil zadetkov, najbližje mu je bil Ivan Božić, ki pa je po predložku Advana Kadušića zadel vratnico. So pa Celjani povedli v tretji minuti nadaljevanja tekme, ko je prav Božić zadel z bele točke. Kmalu zatem so si prvo enajstmetrovko priigrali tudi Rusi, a se je z obrambo izkazal Matjaž Rozman. Sledila je hitra kazen na drugi strani igrišča, tudi tokrat po najstrožji kazni. Izkoristil jo je Mićo Kuzmanović. V 60. minuti so do drugega kazenskega udarca prišli tudi nogometaši Khimkija, Rozmana pa je premagal Sebai. Zmago grofov je štiri minute pred koncem tekme, po dolgi podaji Žana Zaletela, potrdil Ester Sokler. Zimski prišlek se je veselil prvega zadetka v celjskem dresu.

Aktualni državni prvak bo novo pripravljalno srečanje odigral v sredo. Tudi tokrat proti ruskemu nasprotniku, ekipi Krylya Sovetov.

CELJE - KHIMKI 3:1

Strelci: Božić (48'/11m), Kuzmanović (55'/11m), Sokler (86'); Sebai (60'/11m)
Celje: Rozman, Martis (70' Matjašič), Zaletel, Stojinović, Kadušić (67' Marandici), Vrbanec, Rorič (80' Štravs), Kuzmanović (72' Zekhov), Novak, Kerin (74' Benedičič), Božić (70' Ester Sokler).