Celjani preko Triglava do pokalnega četrtfinala

V Kranju smo dobili še zadnjega udeleženca letošnje izvedbe Pokala Pivovarna Union. Zadnjo vstopnico so si s tesno zmago zagotovili Celjani, ki so bili po zaslugi zadetkov v uvodni fazi srečanja boljši od Triglava.

Mreža Kranjčanov, ki so odigrali prvo uradno preizkušnjo po dolgem tekmovalnem premoru, se je prvič tresla v tretji minuti. Celjani so domačo zasedbo izigrali s hitro akcijo po levi strani igrišča, Roka Vodiška pa je po predložku Jureta Matjašiča premagal šele 17-letni Tom Kljun. Na odgovor gostiteljev ni bilo potrebno čakati dolgo. Dolgo podajo v prostor je izkoristil Mark Čeh, ki je bil hitrejši od celjske obrambe, po diagonalnem udarcu pa je bil nemočen tudi Metod Jurhar. Že 13. minuta tekme pa je prinesla nov zadetek. Jakob Novak je po z odlično podajo v ogenj poslal Jureta Matjašiča, ki je Celjane z natančnim zaključkom popeljal v novo vodstvo.

Nadaljevanje prvega polčasa je prineslo manj vznemirjenja, podobno pa je bilo tudi v drugem delu srečanja. Bližje zadetku so bili Kranjčani, ki so zapretili v 69. minuti. Albin Ahmetaj, ki je že v prvem polčasu zamenjal poškodovanega Ibrahima Mensaha, je udaril z roba kazenskega prostora, s posredovanjem pa se je izkazal Metod Jurhar. Čuvaja celjske mreže je v 84. minuti rešil okvir gola. Nejc Skok Jekovec, ki je v igro vstopil v drugem polčasu, je zatresel desno vratnico, Tony Livančić pa je odbito žogo poslal mimo vrat. Gostitelji so v 90. minuti ostali brez pordečelega Tima Matiča, kmalu po izključitvi domačega nogometaša pa se je v priložnosti znašel Ester Sokler, vendar je žoga zgrešila cilj.

V četrtfinalu Pokala Pivovarna Union bodo zaigrali Maribor, Radomlje, Olimpija, Koper, Drava, Nafta, Domžale in Celje.

TRIGLAV KRANJ - CELJE 1:2 (1:2)