Celjani remizirali s Crveno zvezdo

Nogometaši Celja so po skalpu poljskega prvaka presenetili še enega državnega prvaka. Četa Dušana Kosiča je v Turčiji remizirala s Crveno zvezdo, medtem ko je Mura turški del priprav odprla s porazom proti ruskemu Akhmatu. Rudar je v Umagu premagal drugo ekipo Dinama.

Mura, ki je v Antalyji izgubila poškodovana Renata Simića in Matka Obradovića, se je v prvi pripravljalni tekmi na turških tleh pomerila z ruskim prvoligašem Akhmatom iz Groznega. Rusi so bili boljši z 2:1, vsi trije zadetki pa so padli v drugem polčasu. Akhmat je povedel v 53. minuti, ko je napako soboške obrambe izkoristil Roši, pet minut kasneje pa je bil uspešen še Iljev. Prednost nasprotnika je po dobri uri igre znižal Luka Šušnjara, privržence črno-belih pa lahko veseli povratek Luke Bobičanca.

Celjani so se po zmagi nad Piastom pomerili s Crveno zvezdo, ki je od zime naprej vodi sloviti Dejan Stanković. Tudi spopad Celjanov in Beograjčanov v prvem polčasu ni ponudil zadetkov, na katere je bilo potrebno čakati vse do izdihljajev srečanja. Srbski prvak si kljub pobudi ni uspel pripraviti prave priložnosti, Beograjčani pa so povedli šele po zamenjavah v celjski ekipi, ko je Jurharja premagal Gavrić. Le dve minuti kasneje je izenačil Božić, ki je izkoristil podajo rojaka Plantaka.

Velenjčani so se v Umagu pomerili z B ekipo zagrebškega Dinama, ki nastopa med hrvaškimi drugoligaši. Knapi so dvoboj dobili z 2:0, mrežo modrih sta zatresla Haris Kadrić in Nace Koprivnik.

CELJE - CRVENA ZVEZDA 1:1 (0:0)

Strelca: Božić 85', Gavrić 83'
Celje: Jurhar, Kadušić, Marandici (75' Flis), Stojinović (75' Travner), Ćalušić (65' Zaletel), Benedičič (65' Štravs), Antanavičius (65' R. Štraus), Kerin (75' Kljun), Lotrič (49' Plantak), Božić, Vizinger. Trener: Dušan Kosić

MURA - AKHMAT GROZNI 1:2 (0:0)

Strelci: Šušnjara 63'; Roši 53', Iljev 58'
Mura: Šafarić, Kous, Gorenc, Maruško, Šturm, Šporn, Kouter, Mandić, Bubnjar, Šušnjara, Maroša. Igrali so še: Karničnik, Kaučič, Pucko, Brkić, Horvat, Knežević, Bobičanec, Antolin, Žižek. Trener: Ante Šimundža.

RUDAR VELENJE - DINAMO ZAGREB II 2:0

Strelca: Kadrić, Koprivnik