16.01.2022 | Prva liga Telemach
Celje in Maribor boljša od drugoligašev, Koper izgubil z Dinamom

Mariborčani so pred odhodom v Turčijo dobili prvo pripravljalno tekmo s Triglavom. Celjani so v Varaždinu premagali drugouvrščeni klub druge hrvaške lige, Koper pa je v Rovinju moral priznati premoč zagrebškega Dinama.

Vodilni Maribor je na prvi zimski preizkušnji s 4:0 premagal ekipo kranjskega Triglava. Druga ekipa 2. SNL je prvič klonila v osmi minuti nadaljevanja srečanja, ko je podajo Danijela Šturma izkoristil Žan Vipotnik. Ista igralca sta dve minuti kasneje zamenjala vlogi, Vipotnik je prodrl čez kazenski prostor, Šturm pa je po podaji pred gol zadel z bližine. Zmago vijoličastih je z goloma v končnici tekme potrdil Vipotnik, obakrat je izkoristil asistenco Malika Selloukija,

Drugouvrščeni Koprčani so se odpravili v Rovinj, kjer se na nadaljevanje sezone pripravlja zagrebški Dinamo. Vodilna ekipa hrvaškega prvenstva je slavila z izidom 4:2. Dinamo je povedel v 11. minuti, ko je po podaji Luke Ivanušeca pod prečnik zadel Marko Bulat. Sledil je hiter odgovor Kopra, Lamin Colley je v 16. minuti zadel po prostem strelu z desne strani igrišča. Ob polčasu je kljub temu vodil Koper, Komnen Andrić je z glavo zadel s šestih metrov. Prednost modrih je v 59. minuti povišal Dario Špikić, Koper pa se je sedem minut zatem znova približal. Bede Osuji je našel Čeha Jana Kubalo. Zmago Zagrebčanov je v zadnji minuti srečanja potrdil Petar Bočkaj.

Celjani so gostovali v Varaždinu, tamkajšnjega drugoligaša pa so premagali z 2:1. Gostitelji so prvič klonili v končnici prvega polčasa, ko je po kotu z glavo zadel David Zec in postavil izid polčasa. Prednost grofov je po uri igre povišal Stian Džumhur, ki je bil jeseni posojen Beltinčanom. Domača ekipa je zaostanek prepolovila deset minut kasneje, ko je zadel Petar Havoić.

VARAŽDIN - CELJE 1:2 (0:1)

Strelci: Havoić (71'); Zec (42'), Džumhur (61')
Celje - prvi polčas: Jurhar, Brecl, Zec, Vuklišević, Marandici, Vrbanec, Janjičić, Kerin, Božić, Begić, T. Panić. Drugi polčas: Rozman, Terry, Zaletel, Flis, Marandici, Mayeuski, Kantužer, Kuzmanović, Džumhur, V. Panić, Sokler. Trener: Simon Rožman.

DINAMO ZAGREB - KOPER 4:2 (2:1)

Strelci: Bulat (11'), Andrić (42'), Špikić (59'), Bočkaj (90'); Colley (15'), Kubala (66')
Koper: Adam, Vošnjak, Žužek, Rajčević, Bručić, Guberac, Đira, Parris, Oštrek, Jašaragić, Colley. Igrali so še: Karajbić, Cukjati, Grudina, Novoselec, Kubala, Izata, Vešner Tičić, Krajinović, Bešir, Rudonja, Osuji. Trener: Zoran Zeljković.

MARIBOR - TRIGLAV KRANJ 4:0 (0:0)

Strelca: Vipotnik (53', 81', 86'), Šturm (55')
Maribor - prvi polčas: Jug, Milec, Mitrović, Uskoković, Sikošek, Makoumbou, Antolin, Sellouki, Alvir, Šturm, Mudrinski. Drugi polčas: Bergsen, Mutavčić, Watson, Uskoković, Lorber, Makoumbou, Gorenak, Sellouki, Šturm (75' Tavares), Sirk, Vipotnik. Trener: Radovan Karanović.