10.07.2021 | Prva liga Telemach
Četverica do novih zmag

Približuje se začetek sezone Prve lige Telemach, prvoligaši pa počasi zaključujejo priprave na prve ligaške preizkušnje. Bravo, Olimpija, Radomlje in Tabor so bili uspešni na generalki, Aluminij je priznal poraz.

Kidričani so po petkovi zmagi na tekmi z Rogaško - mrežo novega drugoligaša so zatresli Bizjak, Perić, Medved in Ciganović - izgubili s Slaven Belupom. Dvoboj v hrvaški Koprivnici je postregel s štirimi zadetki, mreža Štajercev se je zatresla trikrat. Hrvaški prvoligaš je povedel z golom Tomića, Tilen Pečnik pa je izenačil nekaj minut pred odmorom. Gostitelji so si z zadetkom Brkovića priigrali minimalno prednost, zmago Slaven Belupa pa je potrdil Bosec.

Sežanski Tabor je bil v generalki pred pričetkom sezone boljši od Gorice. Mrežo vrtnic, ki so se po minuli sezoni poslovili od prvoligaške druščine, sta v uvodu drugega polčasa zatresla Dino Stančič in Robert Čakš.

Radomlje so v Športnem parku Domžale gostile ljubljansko Ilirijo, rumeno-črni so obračun dobili z izidom 4:2. Mrežo novega člana 2. SNL je kar trikrat zatresel Žan Nikolić, gol k zmagi je dodal še Mark Zabukovnik.

Zmaji so z dvema zadetkoma v drugem polčasu tekme premagali izraelski Ashdod. V 52. minuti je mrežo gostov načel Dino Špehar, šest minut kasneje pa je bil po kotu uspešen še Uroš Korun.

Bravo je gostoval na Hrvaškem, kjer se je pomeril s tamkajšnjim prvoligašem Gorico in pravtako slavil z 2:0. Mrežo kluba iz Velike Gorice sta zatresla Miha Kancilija in Loren Maružin.

GORICA - BRAVO 0:2 (0:1)

Strelca: Kancilija (18'), Maružin (58')

SLAVEN BELUPO - ALUMINIJ 3:1 (1:1)

Strelci: Tomić (13'), Brković (45'), Bosec (55'); T. Pečnik (41')

CB24 TABOR SEŽANA - GORICA 2:0 (0:0)

Strelca: Stančič, Čakš

KALCER RADOMLJE - ILIRIJA 1911 4:2

Strelca: Zabukovnik, Nikolić (3x)

OLIMPIJA LJUBLJANA - FC ASHDOD 2:0 (0:0)

Strelca: Špehar (52'), Korun (58')
Olimpija: Vidmar (66' Vidovšek), Boakye (75' Suljanović), Delamea (46' Ratnik), Korun (87' Šme), Gliha (75' Pavlović), Ostrc (46' Kapun), Tomić, Elšnik (75' Knežević), Nukić (87' Petrov), Sešlar (58' Fink), Špehar (58' Kurež). Trener: Savo Milošević.