16.10.2022 | 1. SŽNL
Derbi pred kamerami navdušil, Pomurke povečale prednost

V 7. krogu Ženske nogometne lige (ŽNL) Triglav Zdravje sta se v derbiju kroga ŽNK Radomlje Medex in ŽNK Olimpija Ljubljana razdelila točki (1:1). To so izkoristile nogometašice ŽNK Nona Pomurje Beltinci, ki so slavile v Vipavski dolini (0:9) in pred petkovim derbijem vodilnih (21.10. v Murski Soboti) prišle do petih točk prednosti pred Olimpijo. Do prve zmage sezone je prišel ŽNK Ptuj, ki je na Kodeljevem s 5:2 premagal Krim. Že včeraj so se zmage veselile nogometašice ŽNK Ljubljane.

SŽNL, 7. krog, 15.10.
ŽNK Ljubljana – ŽNK Cerklje 2:0 (1:0)
1:0 Koprivnikar (39.), 2:0 Pintarič (62.)

16.10.
Krim – ŽNK Ptuj 2:5
(0:2)
0:1 Tušek (10.), 0:2 Potočnik (42.), 0:3 Tušek (51.9, 0:4 Tušek (68.), 1:4 Krajnc (69.), 2:4 Pikš (72.), 2:5 Vidovič (74.)

ŽNK Radomlje Medex – ŽNK Olimpija Ljubljana 1:1 (1:1)
1;0 Dolinar (33.), 1:1 Georgiou (45.)

Primorje Gaia Naturelle – ŽNK Nona Pomurje Beltinci 0:9 (0:5)
0:1 Rozmarič (2.), 0:2 Eferl (13.), 0:3 Rozmarič (19.9, 0:3 Kolbl (35.), 0:5 Korošec (44.), 0:6 Eferl (49.), 0:7 Eferl (53.), 0:8 Eferl (81.9, 0:9 Eferl (85.)

SŽNL, 8. krog, 21.10.
ŽNK Nona Pomurje Beltinci – ŽNK Olimpija Ljubljana (18.00)

23.10.
ŽNK Radomlje Medex – ŽNK Ptuj (15.00)
Krim – ŽNK Cerklje (15.00)
ŽNK Ljubljana – Primorje Gaia Naturelle (18.00)

Lestvica strelk:
Anja Eferl (ŽNK Nona Pomurje Beltinci) 23
Ana Milović (ŽNK Olimpija Ljubljana) 20
Špela Kolbl (ŽNK Nona Pomurje Beltinci) 16

Remi v Radomljah

V izvrstni tekmi, zbralo se je kar 250 gledalcev, številni pa so uživali v prenosu na Planet TV-ju, sta se pomerila domači ŽNK Radomlje Medex in gostujoča ekipa ŽNK Olimpija Ljubljana. Obračun se je končal z delitvijo plena, 1:1 je bilo, bolj pa so bile razumljivo zadovoljne domačinke, ki so navdušile z igro. Olimpija pa je izgubila dve točki, pred petkovim derbijem, 21.10. proti ŽNK Pomurju, pa za aktualnimi državnimi prvakinjami zaostajajo pet točk.

V Radomljah je bilo to popoldne domače ekipe trenerja Aljaža Gornika. Gostiteljice so bile podjetne, odločnejše v duelih, in tudi konkretnejše. V 18. minuti bi lahko povedle, a je po predložku strel Naje Poje Mihelič ustavila Sara Nemet. V 20. minuti je poizkusila Gala Dasović Ravnik, a je Olimpijina obramba blokirala strel.

V 33. minuti so Radomljanke povedle. S prostega strela, bilo je blizu 20 metrov od gola Olimpije, je dobro merila Lea Dolinar, ena od petih 16-letnic v prvi postavi Radomljank. Olimpija si je resni priložnosti ustvarila ob koncu prvega polčasa, v 45. minuti pa je po podaji Manje Rogan svoj 2. gol za Olimpijo dosegla Grkinja Tatiana Georgiou. V sodničinem podaljšku bi lahko Laura Šenk vnovič popeljala Radomljanke v vodstvo, a je bila golmanka Sara Nemet na pravem mestu. V 2. polčasu se razmerje moči ni menjalo, obe ekipi sta imeli svoje priložnosti, zadnjo Olimpija, a je Nuša Vidrih z izjemno obrambo rešila točko, ki so se je domačinke iskreno razveselile.

Anja Eferl vodilna strelka lige

Pomurke, vodilna ekipa SŽNL, je na gostovanju v Vipavski dolini upravičila vlogo favoritinj. Ekipa trenerja Amirja Karića je bila z 9:0 boljša od domačink ekipe Primorje Gaia Naturelle. Reprezentančna branilka Špela Rozmarič je povedla gostje v vodstvo v 2. minuti, ob polčasu je bilo 0:5 za gostje iz Beltincev. S petimi goli se je na tekmi izkazala Anja Eferl, ki je tudi nova vodilna strelka prvenstva.

Prva za Ptujčanke

Do prve zmage sezone in sploh prvih točk v sezoni so prišle nogometašice Ptuja, ki so v Ljubljani s 5:2 premagale Krim, ki ostaja na 8. mestu prvenstvene lestvice. Junakinja gostij je Tajda Tušek, ki je dosegla kar tri gole na svoji 58. tekmi v članski konkurenci, pred to tekmo je dosegla dva gola, po 90 minutah v Športnem parku Kodeljevo je pri petih. Tajda Tušek je bila uspešna za 0:1, 0:3 in 0:4, vmes se je med strelke vpisala še Maša Potočnik. Ptujčanke so v 68. minuti vodile 0:4, potem pa sta sledila dva hitra gola domačink. V 69. minuti je Nika Krajnc znižala na 1:4, v 72. minuti pa Katja Pikš s svojim prvim ligaškim golom na 2:4. Zmago gostij je že v 74. minuti potrdila kapetanka Eva Vidovič.

ŽNK Ljubljana že v soboto

Že v soboto so varovanke trenerke Urške Žganec z 2:0 premagale ŽNK Cerklje. V prvem polčasu je gol dosegla Nika Koprivnikar, ki je še v lanski sezoni igrala prav za ŽNK Cerklje. V 2. delu se je med strelke vpisala še Nika Pintarič, ki je tako potrdila 5. prvenstveno zmago za ŽNK Ljubljana v tej sezoni.