02.05.2021 | 2. SNL
Dob in Krka izgubila, Radomlje še povečale naskok

Radomlje so z minimalno zmago v Kranju še povečale naskok pred Dobom in Krko. Novomeščani so v Lendavi doživeli tesen poraz, oslabljeni Dobljani pa so že v petek klonili v Biljah.

Ravenčani so v Vipolžah zabili tri zadetke, prvega v 25. minuti, ko je v polno meril gostujoči kapetan Tadej Trdina. Z osmimi zadetki najboljši strelec Fužinarja je postavil izid prvega polčasa, v nadaljevanju pa je zmago gostov potrdil Edi Horvat. Hrvat je bil prvič natančen v 74. minuti, tri minute pred koncem rednega dela srečanja pa je izkoristil še strel z bele točke.

Dob, ki je v Biljah pogrešal Kristijana Šipka, Žigo Repasa, Alberta Račića in prvega vratarja Matica Čretnika, med prijavljenimi rezervisti pa je bil tudi nekdanji vratar Dejan Milić, je na Primorskem doživel visoko poraz. Biljenci so povedli v osmi minuti, dobljansko mrežo je s strelom z vrha kazenskega prostora načel Danijel Šturm. V 35. minuti, po daljšem obleganju gostujočega kazenskega prostora, je bil s podobnega položaja uspešen še Nejc Doplihar, ki se je v uvodu drugega polčasa podpisal pod zadetek za 3:0. Kapetan domače ekipe je po prodoru Romaria Cekaja izkoristil povratno podajo in z 11 metrov matiral Gašperja Tratnika. Šest minut zatem se je drugega zadetka na srečanju veselil tudi Danijel Šturm, ki je neubranljivo sprožil z leve strani in žogo z diagonalnim udarcem poslal v daljši kot dobljanskega vratarja. Po uri igre je piko na i domači zmagi postavil še Tin Matić, ki je bil po globinski podaji Šturma prehiter za obrambo modrih, Tratnika pa je premagal s strelom ob oddaljenejši vratnici.

Petkovega poraza Dobljanov dan kasneje ni izkoristila Krka, ki je gostovala v Lendavi. Nogometaši Nafte, ki so v sredo pošteno namučili že ljubljansko Olimpijo, so do zmage in treh točk prišli že v prvem polčasu. Tekla je 20. minuta tekme, ko je Dominik Drk žogo hitro popeljal pred kazenski prostor Dolenjcev. Hrvaški vezist je skušal najti Jako Bizjaka, a je podajo prestregel Lovro Vrandečič. Do "nikogaršnje" žoge je na črti kazenskega prostora prišel prav Drk in jo z natančnim in močnim udarcem pospravil v desni kot Denisa Pintola. Izid se v nadaljevanju tekme ni več spremenil, Lendavčani pa so se z zmago znova vključili v igro za drugo mesto, do katerega jih ločijo še štiri točke.

Pomoč Biljencev in Lendavčanov so izkoristili Radomljani, ki so se pred kamerami Sportkluba udarili s Triglavom. Tako kot v Lendavi, je tudi Kranju padel zgolj en zadetek. V 48. minuti dvoboja ga je v domačo mrežo dosegel Zvonimir Blaić in rumeno-črnim zagotovil minimalno prednost. Le-to so "mlinarji" zadržali vse do konca tekme, pet krogov pred koncem sezone pa imajo pred Dobom in Krko že devet točk prednosti.

Zgolj en zadetek je odločil tudi obračun Jadrana in Šmartnega, ki sta se pomerila v drugem krogu skupine za obstanek. Zmagovalca je šest minut pred koncem rednega dela srečanja odločil Žan Bešir in z novo zmago razveselil privržence Dekančanov. Primorci so z 21 točkami deveti, Šmarčani so zbrali devet točk manj in ostajajo v nevarnih vodah.

V prestolnici burje sta se srečala Primorje in Krško. V prvem polčasu sta mreži mirovali, v nadaljevanju dvoboja smo dočakali tri zadetke. Po zaslugi Reneja Šolaje so v 59. minuti povedli gostitelji, ki pa prednosti niso znali zadržati. Posavci so se prebudili v zaključni fazi obračuna. V 74. minuti je izenačil Sebastian Lesjak, v drugi minuti sodniškega dodatka pa je za popoln preobrat zadel Josip Krznarić. Še pet minut prej je najstrožjo kazen Krčanov odbil Primož Bužan, enajstmetrovko pa so po vodstvu Krčanov zapravili tudi gostitelji. Strel Amela Džuzdanovića je zaustavil Jure Ribič. Sinovi burje ostajajo pri 12 točkah, zasedba s krškega Gubca ima na svojem računu devet točk več.

V večernem sobotnem terminu so se pomerili še Brežičani in Velenjčani, ki so se domov vrnili z visokim porazom. Brežice so se s štirimi doseženimi zadetki povsem približale Dobu in Krki, ki bežita le še za točko. Velenjčane je s "hat-trickom" pokopal bivši knap Berat Bečiri, ki je barve Rudarja branil jeseni. Bečiri je velenjsko mrežo načel v 27. minuti, pet minut zatem je izid polčasa postavil Gaber Petric, v nadaljevanju tekme pa je Bečiri zadel še dvakrat.

Sedemnajsti. krog 2. SNL sta z nedeljsko tekmo zaprli ekipi Drave in Beltincev, Ptujčani pa so se razveselili izjemno pomembne zmage. Gostitelje je v 15. minuti v vodstvo popeljal Malik Bah, štiri minute kasneje je prednost podvojil Fran Šlamberger. Prekmurci so se približali z golom Mitje Mauka, ki je bil natančen v 37. minuti. Vse do zaključne faze srečanja ni bilo novih zadetkov, Štajerci pa so za mirnejšo končnico tretjič zadeli v 82. minuti. V polno je meril Leon Martinčević. Drugoligaški prvenec Tilna Klobosa v 87. minuti ni zadostoval za vsaj točko Beltinčanov.

Drugoligaški prvenstvo se s tekmami 18. kroga nadaljuje že med tednom.