11.01.2023 | Prva liga Telemach
Domžalčani do visoke zmage, Goričani uvodoma izgubili

Domžalčani in Goričani so odigrali prvo pripravljalno preizkušnjo po pričetku priprav. Rumeni so na domačem igrišču z umetno podlago napolnili mrežo Dekančanov, modro-beli pa so v Umagu doživeli tesen poraz z Javorjem.

Nogometaši Domžal so že v prvem polčasu srečanja s primorskim drugoligašem dosegli pet zadetkov, v drugi minuti se je prvič veselil Bartol Barišić. Posojeni napadalec Dinama je v 34. in 41. minuti zadel še dvakrat, pred tem pa je vodstvo povišal Franko Kovačević, ki je v polno meril v 16. in 25. minuti. Izid tekme je v izdihljajih dvoboja s strelom z bele točke postavil Matej Podlogar.

Ekipa Gorice je gostovala v Umagu, kjer se na nadaljevanje srbskega prvensta pripravlja Javor. Klub iz Ivanjice je z goloma v 20. in 25. minuti pobegnil Goričanom, štiri minute pred polčasom pa je zaostanek znižal Miroslav Petrović. V dresu Gorice sta prvič zaigrala Djibril Dianessy in Steven Junçaj.

DOMŽALE - JADRAN DEKANI 6:0 (5:0)

Strelci: Barišić (2', 34', 41'), Kovačević (16'/11m, 25'), Podlogar (90'/11m).
Domžale: Mulalić, Mutavčić, Đurić, Markuš, Topalović, Kovačević, Barišić, Saitoski, Strajnar, Krupić, Husmani. Igrali so še: Tratnik, Matičič, Ofenbacher, Karahodžić Dovžan, Đurić, Nwankwo, Podlogar, Tkačuk, Oluwatobilola, Perc, Alić, Pišek, Černe, Vuk. Trener: Simon Rožman.

JAVOR IVANJICA - GORICA 2:1 (2:1)

Strelec za Gorico: Petrović.
Gorica: Likar, Širok, Agić, Mevlja, Andrejašič, Ankrah, Jukić, Petrović, Dianessy, Juncaj, Iličić. Igrali so še: Dajčar, Baruca, Korošec, Cerovec, Krajnc, Ahmetaj, Hrka, Leban, Marinič, Biggs, Vekić, Velikonja. Trener: Miran Srebrnič.