01.07.2021 | Prva liga Telemach
Domžale učinkovite, poraz Mure in Maribora

Prvoligaši nadaljujejo priprave na pričetek sezone, danes so bili dejavni trije klubi, ki jih v naslednjem tednu čakajo prve evropske preizkušnje. Domžalčani so s kombinirano zasedbo ugnali Tuzlo City, rezervisti Mure so izgubili z Rostovom, Maribor pa je izgubil s Cracovio.

Dejan Djuranović je v Brežice odpeljal pomlajeno zasedbo brez nekaj nosilcev igre, v srečanje pa so precej bolje vstopili nasprotniki. Mihelak je prvič klonil v tretji minuti, po strelu Nukića, deset minut zatem pa je bil po podaji avtorja prvega zadetka natančen Mišić. Možje v rumenem so si v 25. minuti priigrali enajstmetrovko, z bele točke pa je bil natančen Vuk. Domžalčani so do popolnega preobrata prišli v uvodu drugega polčasa. V 53. minuti je izenačil Repas, ki je z 11 metrov zadel po blokiranem udarcu Hodžića, prav on pa je tri minute kasneje zadel po preigravanju.

Mura je po včerajšnji tekmi z Vojvodino gostovala v avstrijski Radgoni, kjer so se rezervisti črno-belih pomerili z ruskim Rostovom. Ruski prvoligaš je prvi polčas dobil z minimalno prednostjo, soboško mrežo je načel Sowe. Po odmoru so padli še trije zadetki, Komličenko je dvakrat zadel v razmaku petih minut, visoko zmago Rostova pa je 20 minut pred koncem tekme potrdil Glebov.

Štajerci so se za zaprtimi vrati Ljudskega vrta merili s poljsko Cracovio, ki je po dveh enajstmetrovkah slavila s 3:1. Prva polovica dvoboja je pripadla Mariborčanom, pobudo vijoličastih je v 38. minuti kronal Milec. Bočni branilec Maribora je natančno izvedel prosti strel z 22 metrov. Pihler je v 60. minuti storil prekršek nad Alvarezom, Hanca je bil zanesljiv z 11 metrov, v 69. minuti pa je protinapad Poljakov zaključil Junior Rivaldo. Alvarez je v zadnji minuti tekme izkoristil še eno najstrožjo kazen, do katere je Cracovia prišla po roki Sirka.

TUZLA CITY - DOMŽALE 2:3

Strelci: Nukić (3'), Mišić (13'); Repas (53'), Hodžić (56'), Mavretič (8')
Domžale: Mihelak, Pišek, Hodžić, Markuš, Repas, Podlogar, Dajčman, Martinović, Gorenc Stankovič, Alić, Vuk. Igrali so še: Bržan, Kim, Mavretič, Adamov, Ostojić, Husmani.

MARIBOR - CRACOVIA 1:3

Strelci: Milec (38'); Hanca (61'/11m), Junior Rivaldo (69'), Alvarez (90'/11m)
Maribor: Jug, Milec, Pihler, Voloder, Koderman, Vrhovec, Gorenak (70' Kronaveter), Repas, Žugelj (70' Matko), Požeg Vancaš (70' Kotnik), Vipotnik (70' Sirk). Trener: Simon Rožman.

ROSTOV - MURA 4:0

Strelci: Sowe (15'), Komličenko (52', 57'), Glebov (70')
Mura - začetna enajsterica: Zalokar, T. Cipot, Lovrić, Karamarko, Pucko, Kozar, Brkić, Filipović, Maroša, Batistić, K. Cipot. Trener: Ante Šimundža.