
Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v Ivančni Gorici na četrti tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo leta 2013 izgubila proti Nizozemski z 0:2 (0:1). Izbranke Darka Žižka bodo naslednjo tekmo igrale 5. aprila, ko bodo gostovale pri današnjih tekmicah.
Nizozemke, vodilne v skupini 6, sta do zmage popeljali Kirsten van de Ven, ki je zadela v 31., in Chantal de Ridder, ki je bila uspešna v 90. minuti.
»Nizozemke so homogene, tehnično in taktično zelo dobro podkovane. So hitre in igrajo s kratkimi podajami. To smo vse pričakovali. Kljub težkemu terenu pa smo dokaj uspešno zapirali prostor pred našim kazenskim prostorom in pred golom. Poraz z 0:2 je realen in ne preveč boleč, tako da lahko mirno nadaljujemo delo in se pripravljamo na spomladanski del,« je po tekmi povedal Žižek.
Za Slovenijo, ki je doživela tretji poraz v kvalifikacijah, so danes igrale Lucija Mori, Kaja Jerina, Ines Špelič, Anisa Rola, Lucija Grad, Katja Nežmah, Mateja Zver, Anja Milenkovič, Tanja Vrabel, Urška Žganec in Tjaša Tibaut, s klopi za rezerve pa so vstopile še Pamela Begič, Anja Prša in Barbara Kralj.
Na evropsko prvenstvo 2013 se bodo poleg gostiteljic Švedinj uvrstile zmagovalke sedmih skupin in najboljša drugouvrščena ekipa, preostalih šest drugouvrščenih ekip pa bo igralo dodatne kvalifikacije še za tri mesta na zaključnem turnirju.