12.11.2014 | A
Kampl vadil po prilagojenem programu, težave za Rotmana in Milca

Na popoldanskemu treningu v Stožicah je Srečko Katanec prvič obremenil Kevina Kampla, ki je za uvod treniral po posebnem programu. Slovenski selektor je danes pogrešal Rajka Rotmana, ki ima težave z mišico, medtem ko je Martin Milec predčasno zaključil z vadbo zaradi bolečin v hrbtu.

Slovenska nogometna reprezentanca je tudi danes v popoldanskih urah pritekla na zelenico štadiona Stožice, kjer so nogometaši nadaljevali s pripravami na kvalifikacijsko tekmo z Anglijo. Kot običajno, so slovenski reprezentanti nekaj minut namenili tudi novinarjem, ki so se nasmejali odlično razpoloženemu Jasminu Kurtiču.

»Vzdušje je zelo dobro, kar je samoumevno, saj sem tudi jaz zraven,« je v šali dejal vezist Fiorentine in v resnejšem tonu dodal: »Vzdušje je takšno, kot mora biti. Z dobro atmosfero običajno pridejo tudi dobri rezultati.« Dober rezultat na Wembleyju bi za slovenske ljubitelje nogometa nedvomno predstavljala že točka proti Angliji, ki uživa vlogo absolutnega favorita.

»Anglijo spoštujemo, ampak se je ne bojimo. Moramo biti samozavestni, a se je potrebno tudi zavedati  s kom se spopadamo. Zaenkrat se še nismo pretirano ukvarjali s samo taktiko, je pa za to še dovolj časa. Bolj pomemben bo naš pristop,koncentracija in motivacija. Tekmeca še nismo analizirali, smo si pa pogledali nekatere zadeve, ki smo jih počeli dobro proti Litvi,« o taktičnih zadevah Kurtič, ki se veselitudi lepega obiska slovenskih navijačev.

»Lep obisk bo zagotovo dodatna motivacija za nas, ampak vseeno bo na tekmi še 80.000 angleških navijačev. Pričakujem, da bomo kot ekipa dobro delovali na igrišču. Tisti, ki bo začel, bo zagotovo dal vse od sebe. Začetno enajsterico bo sporočil selektor, znana pa bo šele na Wembleyju,« se ni želel opredeliti o taktični zamisli selektorja Kurtič.

Udarne enajsterice slovenske reprezentance si v zadnjem času ne znamo predstavljati brez Kevina Kampla, ki je imel v zadnjih dneh nekaj težav s poškodbo. Nogometaš Salzburga pa se je danes le priključil ekipi v Stožicah, kjer je treniral po prilagojenem programu. Na treningu je sicer manjkal Rajko Rotman, ki čuti bolečine v mišici, Martin Milec pa je predčasno zapustil zelenico zaradi bolečin v hrbtu. Zdravstveno stanje pa ne povzroča skrbi Andražu Kirmu, ki je zaradi klubskih obveznosti pripotoval v Slovenijo kot zadnji.

»Počutim se dobro, sem spočit,«je za uvod dejal popularni Kiro, ki se je razveselil tudi začasne spremembe pripravljalne baze. »Meni vse to ustreza, saj sem doma v Ljubljani. Mislim, da nam bo sprememba dobro dela, poleg tega pa menim, da so tudi ljudje v Ljubljani že lačni reprezentančnega nogometa.«

Kirm, na Wembleyju bo predvidoma odigral že svojo 65. reprezentančno tekmo, je za zaključek nekaj pozornosti namenil še sobotnemu nasprotniku. »Brez dvoma so Angleži favoriti, vendar v nogometu nikoli ne veš, kaj se bo zgodilo. Potrebno bo biti kompakten, bo pa to zagotovo drugačna tekma, kot je bila zadnja z Litvo.«

Tekst: MKo
Foto: www.ekipa24.si

SORODNE NOVICE

  • 23.03.2025 | A
    Slovenija z golom Gnezde Čerina do obstanka v ligi B
    Reprezentanca Slovenije po zmagi na tekmi s Slovaško ostaja del lige B UEFA Lige narodov. Povratni obračun je z golom v polurnem podaljšku odločil Adam Gnezda Čerin, Jan Oblak pa je z nekaj odličnimi posredovanji še drugič v spopadu s Slovaki zaklenil svoja vrata.
  • 23.03.2025 | A
    Slovenija danes proti Slovaški za obstanek v ligi B
    Slovenska nogometna reprezentanca bo danes ob 18. uri v Stožicah igrala povratno tekmo za obstanek v ligi B lige narodov proti Slovaški. Prva tekma se je v Bratislavi končala z 0:0. Zmagovalec dvoboja bo v naslednji izvedbi lige narodov igral v ligi B, poraženec pa v ligi C.
  • 22.03.2025 | A
    Pomembne informacije pred tekmo s Slovaško
    Slovenska nogometna reprezentanca se bo v nedeljo, 23. marca 2025, ob 18:00 v Stožicah pomerila s Slovaško. Nogometna zveza Slovenije je za obiskovalce pripravila posebne napotke, ki vam bodo olajšali prihod na prizorišče tekme in izboljšali navijaško izkušnjo.
  • 22.03.2025 | A
    Kek: Pričakujem podobno tekmo, kot na Slovaškem
    Slovenska nogometna reprezentanca je v četrtek v Bratislavi prvo tekmo za obstanek v ligi B lige narodov proti Slovaški končala z 0:0. Pred povratnim obračunom, ki bo v nedeljo ob 18. uri v Stožicah, v slovenski izbrani vrsti pričakujejo podobno izenačen obračun, a si pred domačimi navijači obetajo kvalitetnejšo igro in več priložnosti.
  • 21.03.2025 | A
    Slovenci zadovoljni z obrambo, v nedeljo več vložka v napad
    Slovenska nogometna vrsta je v četrtek v Bratislavi prvo tekmo za obstanek v ligi B lige narodov proti Slovaški končala z 0:0. V slovenskem taboru so si bili po obračunu enotni, da imajo po dobri obrambni predstavi aktiven izid, da pa so premalo pokazali v napadu. Tudi zato je pred nedeljskim povratnim obračunom ob 18.00 v Stožicah vse odprto.
  • 20.03.2025 | A
    V Bratislavi brez zadetkov
    Slovenska nogometna reprezentanca je v Bratislavi igrala prvo tekmo za obstanek v ligi B lige narodov in proti Slovaški igrala 0:0. Povratna tekma bo v nedeljo ob 18.00 v Stožicah.
  • 20.03.2025 | A
    Slovenski nogometaši danes proti Slovakom
    Slovenska nogometna reprezentanca bo drevi ob 20.45 v Bratislavi igrala prvo tekmo za obstanek v ligi B lige narodov. Tekmec izbrancev Matjaža Keka bo Slovaška, cilj pa je jasen, obstati v drugem razredu tega tekmovanja. Povratna tekma bo v nedeljo ob 20.45 v Stožicah.
  • 19.03.2025 | A
    V prvi obračun za obstanek v ligi B z jasnim ciljem
    Slovenska nogometna reprezentanca bo v četrtek ob 20.45 v Bratislavi igrala prvo tekmo za obstanek v ligi B UEFA Lige narodov. Tekmec izbrancev Matjaža Keka bo Slovaška, cilj pa je jasen, obstati v drugem razredu tega tekmovanja. Povratna tekma bo v nedeljo ob 20.45 v Stožicah.
  • 19.03.2025 | A
    Zaradi poškodbe Sešlarja vpoklican Svetlin
    Slovenski selektor Matjaž Kek je zaradi težav s poškodbo Svita Sešlarja za tekmi s Slovaško naknadno vpoklical vezista Celja Tamarja Svetlina.
  • 18.03.2025 | A
    Brez kalkulacij
    Slovenska nogometna reprezentanca je danes opravila nov trening pred prihajajočim dvojčkom v playoffu Uefa lige narodov s Slovaško. Slednji se je pričel s hudomušno rojstnodnevno čestitko Žanu Vipotniku, ki je dodatno potrdila sproščeno vzdušje v ekipi. K slednjemu je nedvomno pripomogel tudi povratek kapetana Jana Oblaka, ki je danes prvič treniral po povratku iz Madrida.

DELI NA