Koper Medulin zapustil z zmago, Rudar s porazom

Koprčani in Velenjčani so danes zaključili z udejstvovanjem na turnirju v hrvaškem Medulinu. Na četrti tekmi so bili uspešnejši Koprčani, ki so po zmagi osvojili peto mesto, Rudar pa je pripravljalni turnir po porazu sklenil na osem mestu.

Zasedba koprskega trenerja Igorja Pamića se je v dvoboju za peto mesto udarila s Slaven Belupo. Obračun je bil odločen z zadetkom v 14. minuti, ko je bil pred golom Koprivničanov natančen Matej Pučko. Moštvo z Bonifike je tako vknjižilo še drugo zaporedno zmago, v petek so kozlički premagali Cibalio.

Prav Vinkovčani, ki jih bo spomladi vodil Peter Pacult, nekdanji trener Zavrča, so se z Rudarjem udarili za sedmo mesto. Krajšo so potegnili knapi, ki so že v prvem polčasu v mrežo Mateja Radana pospravili dva zadetka, pod drugega se je podpisal Marko Brekalo, ki je bil jeseni kot nogometaš Krke četrti strelec 2. SNL. Velenjčani so v uvodu drugega polčasa po golu Matea Mužeka znižali zaostanek, a do izenačenja niso uspeli priti.

KOPER - SLAVEN BELUPO 1:0

Strelec: Pučko (14.)
Koper: Adam, Andrejašič, Ikić, Biljan, Ibričić, Pučko, Posavac, Gregov, Kokorović, Vekić, Pranjić. Igrali so še: Antolović, Požrl, Lukanović, Krivičič, Topuzović, Teijo, Sever, Hodžić, Ahmetović, Jurina. Trener: Igor Pamić.

RUDAR VELENJE - CIBALIA 1:2

Strelci: P. Mišić (14.), Brekalo (31.); 2:1 Mužek (56.)
Rudar: Radan, Mužek, Kašnik, Zec, Vručina, Lotrič, Babić, Glavina, Bolha, Tolimir, Bokalič. Igrali so še: Malnar, Črnčič, Grbić, Acman, Pljava, Dodlek, Grgić, Cenaj. Trener: Vanja Radinović.

Iz Velenja v Koper
    Tudi v Kopru nadaljujejo z oblikovanjem moštva, ki bo v sezoni 2020/21 zaigralo v Prvi ligi Telekom Slovenije. Na Bonifiko se je kot naslednji preselil Adam Vošnjak, ki smo ga v minulih mesecih spoznali v dresu Rudarja.
  • 22.04.2017 | Prva liga Telekom Slovenije
    Koper - Rudar 1:0 (0:0)
    Nogometaši Kopra so v 30. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali velenjski Rudar z 1:0 (0:0).
  • 21.04.2017 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Koper - Rudar Velenje
    Na Bonifiki se bosta za nove točke udarila soseda na lestvici. Pred dvobojem z Rudarjem bolje kaže Koprčanom, ki so z remijem v Kidričevem zapravili priložnost, da bi se povsem približali Celju, zato pa lahko tokratnega tekmeca z zmago ujamejo knapi.
  • 10.12.2016 | Prva liga Telekom Slovenije
    Rudar po zaostanku prišel do točke
    Nogometaši Rudarja in Luke Koper so se v 21. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z 2:2 (2:2).
  • 08.12.2016 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Rudar Velenje - Luka Koper
    Velenjčani so eno od dveh domačih zmag dosegli proti Kopru, ki bo jesenski del letošnjega prvenstva sklenil prav z gostovanjem v Šaleški dolini. Koprčani so v minulem krogu prekinili zmagovalni post, Rudar pa je po pogumni predstavi klonil v Ljudskem vrtu.
  • 01.10.2016 | Prva liga Telekom Slovenije
    Rudar visoko porazil Koprčane
    Nogometaši Luke Koper so v 12. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti velenjskemu Rudarju z 1:4 (1:2).
  • 30.09.2016 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Luka Koper - Rudar Velenje
    Koprčani naporen spored med obema reprezentančnima premoroma zaključujejo z domačo tekmo proti Rudarju, ki je v minulem krogu prekinil serijo Maribora. Koper je po gostovanju v Kidričevem med tednom odigral primorski derbi in znova iztržil točko.
  • 30.07.2016 | Prva liga Telekom Slovenije
    Rudar - Koper 2:0
    Nogometaši velenjskega Rudarja so v 3. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Luko Koper z 2:0 (0:0).
  • 29.07.2016 | Prva liga Telekom Slovenije
    Velenjčani bodo v soboto zvečer doma iskali prve tri točke v novi sezoni, Koprčani pa želijo po zmagi nad Aluminijem začeti niz dobrih rezultatov.