Koper izločil aktualnega pokalnega prvaka

Olimpija je branjenje pokalnega naslova zaključila v četrtfinalu letošnje izvedbe Pokala Pivovarna Union. Koper se je v polfinale prebil s protinapadom in golom v peti minuti, ko je Nejca Vidmarja premagal (pre)hitri Kaheem Parris.

POKAL PIVOVARNA UNION - ČETRTFINALE:

OLIMPIJA - KOPER 0:1 (0:1)

Strelec: Parris (5')

Koper je v Stožicah proti branilki naslova povedel v peti minuti, ko je po protinapadu zadel Kaheem Parris, ki je izpustil sobotni ligaški obračun z Ljubljančani. Ljubljančani so odgovorili v 11. minuti, ko pa se je David Adam izkazal po strelu Svita Sešlarja, ki je poskušal z glavo. Prvi polčas je minil v dokaj enakovrednem obračunu sicer najboljših ekip Prve lige Telemach, a spremembe izida nismo dočakali.

Ljubljančani so sicer že deset minut pred odmorom, po domiselni akciji Lamina Colleyja in Žana Beširja, izgubili Michaela Pavlovića, ki se je poškodoval ob posredovanju Nejca Vidmarja.

V drugem polčasu je Olimpija prevladovala, imela pobudo in več poskusov v napadu, toda Koprčani so držali minimalno prednost. Izpostaviti velja 52. minuti dvoboja, ko je iz neposredne bližine streljal Mustafa Nukić, a je bil David Adam še enkrat na pravem mestu, Koprčani pa so v gneči pred golom uspeli izbiti žogo.

Nukić je šest minut kasneje sprožil še z glavo, vendar meril čez vrata. Kanarčki so minimalno vodstvo zadržali do zadnjega sodniškega žvižga, čeprav je bil v sodniškem dodatku zaradi nevarne igre izključen Mak Varešanović.

Koprčani so se v polfinalu Pokalu Pivovarne Union pridružili Celju in Bravu, jutri se bosta za zadnje mesto pomerila še Maribor in Domžale