Koprčani premagali Sežance

Za prvoligaši so nove pripravljalne preizkušnje. Ligaški spopad Kopra in Tabora so dobili kanarčki. Olimpija je slavila v spopadu s srbsko Bačko, Gorica pa je premagala vodilno ekipo 2. SNL Radomlje.

Goričani so radomeljsko mrežo zatresli trikrat, prvič v 36. minuti, ko je terensko premoč gostiteljev kronal Etien Velikonja. Izkušeni napadalec je z bližine zadel po podaji Matije Kavčiča. Radomljani so izenačili še pred polčasom, domačo mrežo je zatresel Anže Pišek. Primorci so prevladovali tudi v drugem delu srečanja, prednost pa so povišali v 53. minuti. Gostujoča obramba je najprej blokirala strel Žana Vipotnika, žoga pa je končala pri Goranu Cvijanoviću, ki jo je pospravil v mrežo. Izid tekme je v 56. minuti postavil Tjaš Begić, ki je v polno meril po hitrem protinapadu Gorice.

Ljubljančani so po selitvi v hrvaški Umag odigrali še drugo tekmo. V Poreču so se merili z Bačko, ki je pred dnevi remizirala s Koprom. Tokrat so bili v dvoboju s srbskim prvoligašem uspešnejši Ljubljančani, ki so do zmage z 2:0 prišli v drugem polčasu. Zeleno-beli v prvem polčasu niso izkoristili svojih priložnosti, v 53. minuti pa je bil uspešnejši Radivoje Bosić, ki je zadel po akciji Andresa Vombergarja in Đorđeja Ivanovića. Ob koncu srečanja sta udarila še mladinca zeleno-belih. Po podaji Žana Baskere se je zadetka na krstni tekmi v članski ekipi Olimpije razveselil črnogorski mladenič Ognjen Bakić.

Na Bonifiki sta se v dvoboju primorskih prvoligašev udarila Koper in Tabor. Zmaga je ostala v Istri, Kraševci pa so dvakrat klonili v drugem polčasu. Sežansko mrežo je dvakrat zatresel Claudio Spinelli, prvič v 52. in nato še v 84. minuti, Christos Rovas pa je vmes zapravil najstrožjo kazen v korist Kraševcev.

KOPER - CB24 TABOR SEŽANA 2:0 (0:0)

Strelec: Spinelli (52', 84')
Koper - prvi polčas: Vargić, Jozinović, Mišić, Jelić Balta, Mittendorfer, Guberac, Vršič, Knežević, Bešir, Stevanović, Mulahusejnović. Drugi polčas: Adam, Mittendorfer, Palčič, Cerovec, Viler, Juffo, Pejić, Vošnjak, Krajinović, Vekić, Spinelli.
Tabor: Koprivec, Ovsenek, Azinović, Ristić, Salkić, Krivičič, Makoumbo, Mihaljević, Sever, Stančič, Ndzengue. Igrali so še: Rener, Kompare, Aliaj, Koauao, Specogna, Grobry, Agnoletti, Stanković, Rovas.

GORICA - KALCER RADOMLJE 3:1 (1:0)

Strelci: Velikonja (36'), Cijanović (53'), Begić (56'); Pišek (42')
Gorica - prvi polčas: Marjanović; Širok, T. Kavčič, Mevlja, M. Kavčič, Jermol, Kačinari, Ilić, Begić, Šehić, Velikonja. Drugi polčas: Marjanović (60' Zeriali), Hodžić, Grudina, Zirdum, Paljk, Bakary, Ilić (60' Baruca), Cvijanović, Begić (60' Črnic), Šehić (60' Oyewusi), Vipotnik.

OLIMPIJA - BAČKA 1:0 (0:0)

Strelec: Bosić (53')
Olimpija: Frelih, Andrejašič, Korun, Samardžić, Pavlović, Ostrc, Elšnik, Zeljković, Bosić, Vombergar, Ivanović. Igrali so še: Vidmar, Boakye, Fink, Sešlar, Šme, Ratnik, Baskera, Kurež, Bakić, Adamec, Petrović.