16.01.2024 | A
Lovrić nadaljuje s sijajno formo, Vipotnik znova med strelci

Pretekli vikend je bila na delu dvanajsterica slovenskih reprezentantov. Zimski premor je zaključen v Nemčiji, v Italiji pa se je z novo izvrstno predstavo izkazal Sandi Lovrić, ki je za Udinese dosegel gol in asistenco. Z zadetkom se je izkazal tudi Žan Vipotnik.

V turškem državnem prvenstvu je bil nedavno odigran 20. krog tekmovanja. Miha Zajc je že nekaj časa odsoten zaradi poškodbe, Jure Balkovec pa za Alanyaspor pridno nabira minutažo. Alanyaspor je bil do zadnjega kroga neporažen 7 tekem zapovrstjo, tokrat pa je bil za klub s sredozemske obale Turčije premočan Basaksehir. Alanyaspor na lestvici turškega prvenstva zaseda 13. mesto.

V Italijanski Serie A se je v zadnjem krogu z novo izvrstno predstavo izkazal Sandi Lovrić. Proti Fiorentini je sprva v 10. minuti srečanja lepo samostojno preigraval in nato ugnal domačega vratarja za svoj prvi zadetek v letošnji izvedbi italijanskega prvenstva. Nato je v drugem polčasu iznajdljivo preigraval po desni strani igrišča in za tem v kazenski prostor Fiorentine poslal močan nizek predložek, ki je služil kot ključna podaja za drugi vodilni gol Udineseja na tekmi. Lovrić je v zadnjih treh srečanjih zabeležil tri asistence. V drugi italijanski ligi je v dresu Sudtirola debitiral Jasmin Kurtić, ki se je na sever Italije preselil iz romunske Universitatee Craiove. Kurtić je s tem poleg Mlakarja, Stojanovića in Turka postal še en reprezentant s klubom v italijanski Serie B.

Kapetan slovenske reprezentance se je nedavno s svojim moštvom mudil v Savdski Arabiji, kjer je bil že tretje leto zapovrstjo organiziran španski superpokal. Atletico Madrid je v polfinalu igral proti mestnemu rivalu Realu in klonil s 5:3. Oblak in druščina se bodo že čez nekaj dni znova pomerili s svojim večnim tekmecem iz prestolnice, ko bo na sporedu osmina finala španskega kraljevega pokala. V lanski sezoni sta se moštvi srečali v četrtini finala tekmovanja, po podaljških je slavil kraljevi klub.

V francoski drugi ligi je bil v ponedeljek na delu Bordeaux. V začetni enajsterici moštva je bil tudi Žan Vipotnik, ki je proti Auxerru v prvem polčasu dosegel svoj 4. zadetek v letošnji sezoni. Bordeaux je kljub temu klonil s 3:1 in na lestvici po 20 krogih zaseda skromno 15. mesto. Vipotnik se je poleg 4 zadetkov dvakrat vpisal tudi med asistente.